Evden Şeker Yapıp Satmak-Karlı Mıdır?

Bayramlarda seyranlarda, özel günlerde ya da hayatın en sakin geçtiği bir zamanda bile ağzımızı sulandıran tatlardan biri olan şekerler yaşımıza bakmadan bizi kendine çekmeye devam ediyor.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

sugar photo
şeker yerine bal da satılabilir

Harika görüntüleri ile tadını bile düşünmeden aldığımız bu şekerler için günümüzde özel şekerleme dükkânları bile açılıyor. En önemli tarafı ise şekerlerin orijinal bir tasarıma ait olması ve insanların ilgisini çekmesi. Sizde hemen nasıl bir şekermiş bunlar ya diye düşünüyorsanız iş sandığınız gibi küçükken yediğimiz horoz şekerlere çıkmıyor. Kalpli, yıldızlı, üzerinde pullar uçuşan, kar taneli, komik suratlı, hayvan desenli, gelinlikli, lokumlu, harfli aklınıza gelemeyecek kadar farklı şekerlerin üretildiği günümüzde evden şeker yapıp satmak da oldukça karlı bir iş haline geliyor. Benim gibi şeker tutkunu biriyseniz sizde hemen çalışmaya başlayın ve şekerlerinize hayal dünyanızı katın derim…

Evden Şeker Yapıp Satmak Ne Kadar Para Kazandırır?

Evden şeker yapıp satmak kafama yatar gibi oldu ama bu işin getirisi ne kadar diye düşünenler varsa hemen açıklayayım. Eğer şeker yapma işine girmişseniz para kazanma konusunda bir çekinceniz olmasın çünkü şekerlerinizi her halükarda satabilirsiniz. Şekerleme satan dükkânlar genellikle hazırladığınız şekerleri kilo hesabıyla alacaktır. Bu yüzden kaliteli şeker ürettiğinizde karınız kilo başına 10-20 TL arası olabilir. Şeker üretimi kolay olduğu içinde günde 100 kiloya kadar şeker üretebilirsiniz. Bu durumda günlük kazancınız 100 TL’ye hatta 200 TL’ye kadar çıkabilir. Bu denli kazanç sağlamak için sürekli şeker talebinde bulanacak yerlerle çalışmanız gerekir. Ayrıca sizden birkaç gün içerisinde yüklü miktarda şeker talebinde de bulunabilirler.

Kendi İmkânlarımla Ev Ortamında Nasıl Şeker Yapıp Satabilirim?

Kendi imkânlarınızı kullanarak şeker üretimi yapmak istediğinizde eğer bir dükkânınız ya da üretim hane türü yerlerle anlaşmanız yoksa ev ortamını tercih edebilirsiniz. Evinizin mutfağı şeker yapımı için uygun mu değil mi bilemem ama küçük ve ya çok geniş olması fark etmiyor. Önemli olan sizin şeker yapımı için gerekli malzemelerinizin bulunuyor olması. Bunun için mutfağınızda şeker yapımına özel bir yer ayarlamadan önce şekerlerinizi temiz bir yerde üretmek adına köklü bir temizlik yapmanız gerekir. Çünkü müşterileriniz sunduğunuz şekerlerdeki en ufak hijyen hatasını dahi önemli bularak şekerlerinizi almaktan vazgeçebilir. Ayrıca önemli bir iş yaptığınızın bilincinde olarak çalışmalarınızı gerçekleştirmenizde şart. Çünkü yeterince önem verilmediğinde üretim yerinizden tutunda satış yaptığınız yerlere kadar çeşitli sorunlar yaşamanız muhtemel olacaktır.

Ev İmkânlarıyla Şeker Üretmek İçin Neler Gereklidir?

Şeker üretimi yapmak istiyorsanız ilk olarak hangi şekerlerin daha çok tüketildiğini araştırmanız gerekiyor. Bunun içinde şekerleme satışı yapan dükkânlara giderek şeker fiyatlarını sorarken insanların en fazla tercih ettiği şekerleri de göz ucuyla inceleyebilirsiniz. Son zamanlarda çocukların ilgisini çeken şekerler büyüklerinde ilgisini çekmeye başladı. Bu sayede fazlaca şeker çeşidi bulabilirsiniz.

Şeker çeşidini belirledikten sonra sizden şeker alacak olan bir firma ya da bir şekerleme dükkânı ile anlaşmanız gerekiyor. Bunun için kendinize bir kart bastırın. Bin tane kartviziti 20 TL gibi oldukça düşük fiyatlara bastırabilirsiniz. Bu sayede kendi tanıtımınızı da yapmış olursunuz. Hazırlayacağınız şekerlemeler için uygun malzemelerde bularak şekerlemelerinizi hazırlayabilir ve iş arayışı içerisinde iken örnek olarak götürebilirsiniz. Yeteneklerinizi sergileyeceğiniz evden şeker yapıp satma işinde mutlaka not tutarak çalışın. Her tarifin bir notu olduğu gibi her siparişinizi de not etmenizde yarar var.

Evden Şeker Yapma İşi Veren Firmaları Nereden Bulabilirim?

Alışveriş yaparken yiyecekleri, kıyafetleri ya da ev eşyalarını almak istediğinizde hepsinin yarı bir satış yeri olduğunu bildiğiniz için gidip de kıyafet satan bir dükkândan ekmek sormazsınız. Evden şeker yapıp satma işinde de kural aynen bu şekilde işliyor. Şeker satışı yapmak için şeker satışı yapan ya da şekere ihtiyacı olan mekânlara gitmeniz gerekir ki doğru adreslerden iş bulabilesiniz. Şekerleme dükkânlarından, düğün-kına-nişan organizasyonu gibi faaliyetler yapan firmalardan ya da nikah şekeri yapımı, pastane gibi yerlerden iş bulabilirsiniz.

Eğer şeker yapıp satmak için bu tür yerlere başvurduğunuz halde bir sonuç alamamışsanız internet üzerinden şeker satışı yapan toptancıları bulabilir ve iletişim adreslerinden kendileri ile çalışabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız varsa buralardan şekerlerinizi sunabilir ve müşterilerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. Hatta şeker satışı yapabileceğiniz çeşitli gıda sayfalarını da gezerek yeni iş imkanlarını kovalayabilirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin…

 

 

Yorum yapın