Facebook’tan Ürün Satarak Para Kazanmak İsteyenlere

Dükkan açmayı düşünmeyenlerin ve kiraymış giderlermiş diye düşünmek isteyenlerin son zamanlardaki tek adresi Facebook. O kadar ekonomik bir dükkan ki Facebook üzerinden satış yapmak dükkanı olanların bile tercihi haline geldi. Dükkan açacak kadar fazla eşyanız yoksa bile Facebook üzerinden en basit ürünlerinizi bile satışa sunarak milyonların alışveriş yaptığı bir yer haline gelebiliyorsunuz. Sayın okuyucularım benim bile en ucuz ve en kaliteli ürünleri Facebook üzerinden aldığımı düşünürseniz inanın bu alanda satış yapmaya başladığınızda bir gün yollarımız kesişebilir.

Facebook hakkında eminim sizde benim kadar pek çok şey biliyorsunuz. Ancak ben size ek bilgiler sunarak Facebook üzerinden nasıl zengin olabileceğinizi anlatacağım. Merak etmeyin benim ürünlerimi kimse almaz dediğiniz anda bile sizi birileri bulacaktır.

Facebook’tan Nasıl Ürün Satabilirim?

Facebook üzerinden ürün satmak için yapmanız gerekenlerin başında Facebook kullanıcısı olmanız geliyor. Yani Facebook üzerinde bir hesabınızın olması gerekiyor ki sizde bu hesaptan insanlara ulaşın ve ürünlerinizi satabilin. Facebook hesabınızı şekil almamış bir hamur gibi düşünün. Bu hamura şekil vermek adına Facebook adresiniz üzerinde şunları yapmalısınız:

facebookta ürün satarak para kazanma

 • İlk olarak Facebook adresiniz üzerinden hangi ürünü ve ya ürünleri satacağınızı belirlemeniz gerekir. Genellikle çeyizlik ürünler, ev aksesuarları, takı, makyaj malzemesi, çocuk ürünleri, giyim ürünleri gibi satışlar yaptığınızda daha çok kazanabilme imkanınız var. Çünkü kadınlar malum… Bir yerde kadınca bir ürün görmesinler hemen almak için size mesaj atabilirler.
 • Facebook üzerinden hangi ürünü satacağınıza karar vermişseniz sırada bu ürüne yönelik bir isim bulmanıza geldi. Ben mesela en son makyaj malzemeleri satışı için makyajlı, muhabbetli bir isim bulmuştum. Hayal gücünüzü kullandığınızda emin olun harika isimler bulabilirsiniz. Hatta çok şaşırtıcı isimler bularak müşterilerinizi büyük oranda etkileyebilirsiniz.
 • İsminizi taşıyabilecek ve ürünlerinizle alakası olan bir resim seçmelisiniz. Bu seçimde bir logo kullanabileceğiniz gibi internetten aldığınız bir resmi de kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta sattığınız ürünlerin resmini de çekerek koyabilirsiniz.
 • Ürünlerinizin fiyatlarını ve hangi özelliklerde olduğunu da anlatan ufak yazılar hazırlamanız gerekir. Satacağınız ürünlerin resmini çekmeyi de unutmayın. Mesela ben hemen bir örnek vereyi:

-Ürünümüz 7 parçadır. Çeyizlik pike takımı ve nevresimden ile birlikte 2 tane süslü yastık, 2 tane yanak yastığı ve bir adette çarşaftan oluşur.

-Gipürleri olan bu ürün görseldeki gibidir.

-Ekru, Cappucino ve Pudra tonları bulunur.

-Piyasa değeri 500 TL’dir. Ancak bu haftaya özel olarak 350 TL olarak sizlere sunulmaktadır. Sipariş için bizi arayabilirsiniz…

 • Facebook üzerinden kendinize öncelikle ürünlerinizle ilgili olan bir sayfa açın. Bu sayfadan ürünlerinizi yayınlayacaksınız çünkü. Ayrıca bu sayfayı vitrininiz olarak da düşünebilirsiniz. En güzel çekimlerinizi ve en ucuz ürünlerinizi buraya yerleştirmeye çalışın. Günde bir ürün paylaşımı yapmanız yeterli olacaktır. Arada sizden alışveriş yapan kişilerin memnuniyet mesajlarını da bu sayfada paylaşabilirsiniz. Sayfanıza ilginizi çeken paylaşımlarda ekleyebilirsiniz.
 • Sayfanız vitrininiz olacağı için bir de asıl dükkanı belirlemek lazım. Bunun için de yine aynı isimde bir profil açın. Yani Facebook’a yeniden ürün isminizle kayıt olun. Açtığınız adresi de aynen sayfanız gibi resimlerle bilgilerle donatın. Ancak burada sayfanızdan farklı olarak pahalı da diyebileceğiniz ürünleriniz olabilir.
 • Sayfanızdaki paylaşımları çeşitli Facebook gruplarında paylaşarak reklam ve tanıtım faaliyetlerine başlayabilirsiniz.
Şu İş İlgini Çekebilir:  İçerik pazarlaması ile ürün satma sırları

facebookta satış yaparak para kazanmak

-Reklam ve tanıtım alanında bir yarışma düzenleyerek ürünlerinizden birinin resmini profilinde paylaşana ödül verebilirsiniz. Çevrenizden destek alabilirsiniz.

-Çeşitli satış yapan sitelerde de reklamlarınızı yaptırabilirsiniz. Özellikle haber sitesi gibi yerlerde reklam verebilirsiniz.

-Facebook sayfanızı Facebook profilinizde paylaşabilir aynı şekilde Facebook profilinizi de sayfanızda paylaşabilirsiniz.

-Kadınlara yönelik satışlar yapıyorsanız hatta halı, mobilya bile satıyorsanız kadın grupları dediğimiz kapalı gruplara istek atarak burada da yöneticilerden izin alıp reklam yapabilirsiniz. 14.000.000 kişinin olabileceği bu kadın gruplarında 5 dakika içinde size soru soranların sayısını hatırlamayacaksınız bile.

 • Facebook üzerinden satış yaparken kapıda ödeme seçenekleri, ufak hediyeler, çekilişler, ücretsiz kargo seçenekleri ve bol ürün eklemenizde müşterilerinizin hoşuna gidecektir.
 • Müşterilerinizle olan ilişkilerinize de dikkat ederek her zaman ilgili ve yardımsever olmaya çalışın.

Facebook’tan Ürün Satmak İçin Ne Kadar Masraf Yapmalıyım?

Facebook üzerinden ürün satmak adına aslında hiç masraf yapmanıza gerek yok. Ancak ürünlerinizi tedarik etmek ya da ürün hazırlamak adına harcama yapmanız gerekir. Bu da zaruri bir ihtiyaç olduğu için ek bir harcama gerektirmez. Ancak Facebook üzerinden reklam vermeniz gerektiğinde bunun için çeşitli reklam ve tanıtım yapan mecralara ödeme yapabilirsiniz. Reklam ödemeleriniz ise en az 10 TL en fazla 200 TL gibi miktar tutacaktır.

Facebook’tan Ürün Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu sorunun cevabı aslında tamamen sizin sattığınız ürüne bağlı. Benim geçenlerde aldığım bir ürünün asıl üretici fiyatı 250 TL idi. Bana satılış fiyatı ise 350 TL oldu. Tabi 350 TL indirimli olan fiyatı. Eğer bu fiyata bulamamış olsaydım piyasa üzerinde bu ürün için 450-500 civarı bir miktar ödeyecektim. Facebook üzerinden daha kolay satılan bu üründen satıcının karı 100 TL ancak dükkanında ürün kalmıyor. Bir de bunu çarşıdan almak istediğinizde hem fiyatı yüksek hem de istediğiniz kalitede değil. Bu nedenle çarşıdaki ürünler çoğu zaman kalabiliyor. Hal böyle olunca Facebook üzerinden sürümden kazanırsınız. Çok yüksek karlar elde etmeseniz de emin olun çarşıdaki ürünlerden daha ucuza aldığını düşünen kişiler ve birbirine tavsiye edenler sayesinde çok kazanabilirsiniz. Eğer dükkanınız olsaydı bu ürünü 450 TL’ye 5-6 tane satabilirdiniz. Ancak Facebook ile 350 TL’ye günde 15-20 satıyorsunuz. Karınızı varın siz hesaplayın ve Facebook’ta kazanmak için çok uzun düşünmeyin. Bu işe hemen başlayın derim.

“Facebook’tan Ürün Satarak Para Kazanmak İsteyenlere” üzerine 3 yorum

 1. Günaydın
  Facebookta yalnız sosyal yardım ve insanların yardım yada ellerindeki fazlalıkları ihtiyacı olan birine satmaları nı amaçlayan bir site açmayı başardım (nasıl başardım onuda bilmiyorum.) daha sonra bu sitede insanlar ikinci el eskilerini duyurmaya başladı ancak bu arada Facebook devreye girerek bir reklam ücreti talap edince işler değişti .
  hiçbir ticari girdisi ve karı olmayan bu teşebbüsüm için şu anda benden 100 tl para talep etti face bit mesajla .stış yapan yok alışyapan yok bu reklam parası kendini katlıyor buna bir anlam veremedim .Ancak site binlerce beğeni aldı. ilgi çekti ama ben korkumdan aktif harekete geçemedim.
  böyle bir site açma fikri ise Bir alman kasabası Calw deki insanların kurduğu bir siteden bana ilham geldi. ‘Bitpazarı gibi’ bir sayfa tekrar devem etmemi önerirmisininz yada bu işlerin mali portresi oluyonu bilgi verirseniz memnun olurum.
  ,ikincisi böyle bir sayfa abuk mali yükümlülülk getiriyosa nASIL BUNU İPTAL edebilirim teşekkürler böyle bir sayfanın iptali nasıl oluyor ?

  Cevapla
 2. SİZİNKİSİNİ BİLEMİYORUM FAKAT FACEBOOK ÜYELİK İPTALİ NASIL YAPILACAĞINI ARATIRSANIZ FACE ÜYELİĞİ NASIL İPTAL EDİLİR GÖSTERİYORDU.FAKAT ÜCRET MESELESİNİ BİLEMİYORUM.Ben site sahibi değilim sadece bir okuyucuyum

  Cevapla

Yorum yapın