FATURA ÖDEME DÜKKANI AÇMAK KARLI MI ?

Son dönemlerde sıkça dikkatimizi çeken fatura ödeme merkezleri, fatura ödeme vezneleri, fatura ödeme noktaları, fatura ödeme dükkanları adı altında açılıp hizmet vermektedir. Artan iş yükü ve zamansızlıktan dolayı faturayı gidip ayrı ayrı şubelerden ödemek yerine tek bir noktadan aylık tüm faturaları ödemek kullanıcılar ve tüketiciler için elbette makul gelmektedir ve bu hizmeti severek kullanmaktadır. ÖNEMLİ UYARI: BU TÜR DÜKKANLARIN GELECEĞİ MAALESEF PEK İÇ AÇICI GÖZÜKMÜYOR. ÇÜNKÜ ARTIK TÜM BU ÖDEME İŞLEMLERİ İNTERNET BANKACILIKLARINDA YAPILABİLMEKTEDİR. BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ Z KUŞAĞI BU TÜR DÜKKANLARA HİÇ UĞRAMAYACAKTIR. ANCAK HALEN İNTERNET BANKACILIĞI KULLANMAYAN ESKİ NESİL EMEKLİ İNSANLARIN YOĞUN YAŞADIĞI YERLERDE BU TÜR DÜKKAN AÇMANIZ MANTIKLI OLABİLİR. Kullanıcılar vakitlerinden harcamamak için fatura ödeme dükkanlarına ödeyecekleri ufak komisyonlardan kaçınmayacaklardır. Fatura ödeme dükkanı açmak diğer iş kolları gibi zor ve meşakkatli değildir. Oldukça basit bir şekilde fatura ödeme noktası oluşturabilirsiniz ve iş yapmaya başlayabilirsiniz. Fatura ödeme dükkanları fatura başına 1-2 TL kazanır. Bu şekilde 1 ayda onbinlerce fatura ödendiği düşünülürse çok rahat bir şekilde on binlerce TL kazanılması çok rahat bir şekilde gerçekleşecektir. Gelen müşteri tek seferde 5-6 civarında fatura ödemesi yapmaktadır. Her gelen müşterinin en az 6-7 TL kar bıraktığı varsayıldığında fatura ödeme noktasının aylık karını hesaplamak mümkün olacaktır. Güler yüzlü basit bir şekilde fatura ödemesini gerçekleştiren müşteri sizden bu hizmet karşılığında memnun kalırsa çevresine de sizden bahsedecek ve müşteri ağınız bu şekilde genişleyecektir. Müşteri ağınız genişlediğinde de elbette ki geliriniz artacak. Fatura ödeme dükkanında işletme sahibi olarak kendinizin durmasına da gerek yoktur. Güvendiğiniz bir kişi de gayet tabii bu fatura ödemesi işini halledebilecektir. Bu kişinin de çok nitelikli olmasına gerek yoktur. Bilgisayar kullanmayı az çok bilmesi yeterlidir. Bu işin gizli de bir karı vardır. Fatura ödeme dükkanı açarken büyük sermayeler yatırmaya gerek yoktur. Çok düşük sermayelerle dükkanınızı kurup fatura ödemesi almaya başlayabilirsiniz. Büyük sermayeler de yatırmadığınız için işletmeyi açtığınızda kazandıklarınızı direkt olarak cebinize kalacaktır. Bu da sizin için kar demektir. Müşteri ağınızı genişlettikçe karınız da o kadar artacaktır. Bir diğer karı etkileyen unsur ise açacağınız dükkanın konumunun önemidir. Konumunun işlek bir yerde olması çok insanın gözüne çarpması da sizin kar marjınızı olumlu şekilde etkileyecek unsurlardan bir tanesidir.

pay bill photo

Fatura Ödeme Dükkanı Ne Kadar Kazanır ?

Parlak Fikirler editörleri olarak sizler için Fatura Ödeme Noktalarının Kazançlarını gösteren bir liste hazırladık..

  • Tüm kurumlar için Fatura Tahsilat İşlemleri : 0,35 TL Kesinti, 3 TL’ye kadar kazanç
  • Havale, EFT, Kredi Kartı ile Fatura Ödeme : 4 TL Masraf, 15 TL’ye kadar kazanç
  • Tüm Operatörler için TL Yükleme İşlemleri: İşlem Başına 1,5 TL Kazanç
  • Dijital Yayın ve İnternet Aboneliği: Açılış İşlemi Başına 50 TL Kazanç
  • Fotokopi ve Faks Hizmetleri: İşlem Başına 2 TL Kazanç
  • Bağkur Ödemeleri : İşlem Başına 5 TL Kazanç
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi : İşlem Başına 5 TL Kazanç
  • Trafik Cezası Ödemeleri: İşlem Başına 5 TL Kazanç
  • Elektrik Aboneliği Taşıma Hizmetleri: İşlem Başına 100 TL Kazanç(ortalama)
Şu İş İlgini Çekebilir:  KREDİ İLE CEP TELEFONU SATIN ALMAK

 

Fatura Ödeme Dükkanı Nasıl Açılır ?

Fatura ödeme dükkanı açmak oldukça kolaydır. Dükkanınızı dizayn etmek dünyanın en kolay dükkan dizaynlarından olabilir. Ancak müşterilere kolaylık sağlamak amacıyla kullanışlı ve rahat ferah olmasına özen göstermelisiniz. Bayilik şeklinde ve şahsi olarak fatura ödeme noktası sahibi olabilirsiniz. Güvenilir kişiliğiniz çevrenizce tanınıyor ve biliniyorsa bayilik almanıza gerek olduğunu pekte zannetmiyoruz. Çünkü bayilik şeklinde olmasının tek sebebi güvenilirliği müşteriye empoze etmeyi sağlamak. Bunu kendiniz sağlıyorsanız bayiliğe hiç te gerek yok.

Fatura Ödeme Dükkanı Nasıl ve Nerede Olmalıdır ?

Müşteri ödeme yapmaya geldiğinde para vermenin gerginliğini biraz olsun atmalı. Bunu da sağlamanın bir çok yolu vardır. İşletmenize koyacağınız bir su sebili müşteriler gözünde iyi bir imaj bırakmanıza fayda sağlayacaktır. Çok sıra bekletmemek için işlemleri hızlı yapmanızda gerekmektedir. Bunu Sağlamak için gerekirse en hızlı internet sağlayıcıyla anlaşıp bu durumu çözüme kavuşturmanız gerekmektedir. Bir güzel kullanışlı tezgah işini fazlasıyla halledecektir. Müşteriyle araya cam koymamanızı tavsiye ederiz. Bunun sebebi de yıllardır müşteri psikolojisi ile ilgili araştırmalar yapan bir ekip olarak bunun müşteriler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu tespit ettik. Bu sebepten cam olayına tamamen karşıyız ! Müşterilere ve kullanıcılara kendinizin güvenilir ve hesap sorulabilir özelliğinizin olduğunu hissettirmeniz gerekecektir. Günümüzde fatura ödeme noktası adı altında çok fazla dolandırılma vakıaları meydana gelmektedir. Bu sebepten ötürü insanların size bakış açınızı değiştirmenizi sağlamanız gerekmektedir. Bu da kurumsal olduğunuzu göstermenizle ve dükkanınızın adını duyurmakla insanların zihinlerinde oluşan bu kötü imajı bir şekilde değiştirmenizi sağlayacaktır. Müşterilerinize az da olsa sıra beklettiğiniz zaman onlara rahat oturma imkanları sunmanız gerekmektedir. Bu detaylar önemsiz gibi gözükebilir ancak insanların tekrar tekrar işletmenize uğramasının sebepleri arasında bu saydığımız unsurlar yer almaktadır. Fatura ödeme dükkanının nerede olması gerektiğinin üzerinde durmak gerekirse, lokasyonun önemi bu iş için azımsanmayacak şekilde vardır. İnsanların sürekli geçtikleri yerde olması sayesinde ceplerde ödenmeyi bekleyen faturaların o an dükkanınızın önünden geçerken ödenmesini ve sizin de müşteri kazanmanızı sağlayacaktır. İnsanların ne kadar çok gözlerine hitap ederseniz o kadar onları işletmenize çekme olasılığınız yükselecektir. Bunu gerçekleştirmek için de reklam işlerini titizlikle yönetmenizi öneririz. Yavaş yavaş yazımızın sonuna gelirken ufak ufak toparlamak gerekirse fatura ödeme dükkanı açma ve yönetmek basit gibi gözükebilir aslında basittir de ancak; zor olan basiti becerebilmektir diye bir söz vardır. İşte bu basit işi basit şekilde yürütmek hem zor hem kolaydır. Sistemi baştan doğru kurduğunuzda ve yazımızda saydığımız hususlara dikkat ettiğinizde başarısız olma gibi bir durumun gerçekleşeceğini pek zannetmiyoruz. Özellikle de yaşlıların yoğun yaşadığı yerlerde fatura ödeme dükkanı açmak kesinlikle çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Zira yaşlı insanlar online uygulamaları kullanamadığı için teknolojinin imkanlarından faydalanamıyor hal böyle olunca siz de onların imdadına yetişerekten hizmet sunabilirsiniz.  

Yorum yapın