GELECEĞİ EN PARLAK OLAN 7 ADET MESLEK VE İŞ FİKİRLERİ

Gelecekte yıldızı parlayacak iş fikirlerini seçerken; yüzlerce fikir arasından yükselişte olanları ve bu yükselişin devam edeceği öngörüsü hem ekonomistlerce hem de uzman kişilerce kabul edilen fikirlerden faydalandık. Şurası bir gerçek ki öngörü ya da tahmin    hayatın her alanında önemlidir. Ancak ekonomide buna önemli demek yetersiz kalır, “kazancın temel şartlarından” demek daha yerinde olur. Şimdi sıralayacağımız iş fikirleri 2015 yılından sonraki 20 yıl içinde parlaması beklenen projeler olması öngörülmektedir. Umarım reelde bu projeleri hayata geçirebilir ve kazancınıza kazaç katarsınız.

1)İNTERNETTEN E-TİCARET YAPARAK PARA KAZANMAK

Arkadaşlarım biliyorum bu “e-ticaret” lafını binlerce yerde duydunuz, hepsi aynı hikayeyi anlatıyor diye düşünedebilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken bir şey var ki o da bu kelamlardan ancak uzman kişilerin ağzından çıkanlara itibar etmeniz gerektiğidir. Aksi halde nette, sağda solda bu işten zerre anlamadığı halde ahkam kesen binlerce cahil var. Bakın cahil diyorum çünkü bu adamlar belki de zekiler ama bilgisizler.

Size söylemem gerekir ki internet üzerinden e-ticaret yapmak şu anda bir çok kişiye gerçekten hatrı sayılır meblağlar kazandırmaktadır. Üstelik gözlerimizle net gördüğümüz bir şey var ki bu kazançlar günbegün artmaktadır. Yapmanız gereken işler komplike gözükse de aslında o kadar da ağır değil. Size hemencecik sayayım

a) Reklam giderleri(50-100 binTL)
b) Ürünlere ödemek zorunda olacağınız meblağ(halihazırda elde tutmalısınız)(80-100 bin TL)
c) Ürünleri depolayacağınız alana ödeyeceğiniz miktarı cebinizde bulundurmalısınız.(40 000 TL)
d) Ürünleri satacağınız web-sitenin kendine has akıcı, kullanışlı bir yazılıma ihtiyacı olacaktır. Bu yazılım için en az 10-15 000 TL’niz olmalı.
e) Tüm bu sistemleri hızlı bir şekilde serice yürütebilmek için en az 5-10 kişiye ihtiyaç vardır.(bu elemanların sigorta masrafları, ilk aylar maaşları, primleri)

 

2) WEB-SİTE SAHİBİ OLMAK

 

Elinizde şimdiden 4-5 adet sağlam web-sitenin olması ve bu sitelerin faal halde yıllanması sizin için gelecekte çok güzel bir hazine olacaktır. Yanlız tekrar ediyorum; burada dikkat etmeniz gereken husus bu siteleri aktif halde tutmanız. Yani 4-5 siteye en azından periyodik olarak her ay her birine 10-15 içerik girilmeli. Bu işlem sayesinde elinizde yıllanmış siteler olmuş olacaktır. Ancak bu iş için her gün en az 2-3 saatinizi ayırıp bunu bir düzene oturtmalısınız. Aksi halde yapacağınız iş pek verimli olmaz. Size tavsiyem bu konuyla ilgili webmaster forumlarına başvurmanız. Yeni internet sitesi açıp bunu sürdürmek, hitli hale getirmek az da olsa teknik bilgi gerektirmektedir. Yani kolay değildir. Ancak uzmanlar gelecek de ortlama geliri binlerle ifade edilen web-sitelerin lüks araba fiyatına alınıp satılacağı görüşünde

Şu İş İlgini Çekebilir:  Yükselen ve gelişen kazançlı iş sektörlerini bulmak

3)YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

Linkini verdiğim yazılım mühendisliği ile ilgili daha evvelki yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Sizlere şunu belirteyim ki bu meslek gerçekten her geçen gün daha da çok aranan meslek olmaktadır. Gerek site tasarımı, gerek sanal icatlar, gerekse ultra teknolojik ürünler… Hepsi bu yazılım mühendisi dostlarımızın ellerinin altından çıkmaktadır. Bir şekilde öyle ya da böyle programlamadan anlamak zorunda olacak yeni nesil. Hatta Amerika’da ve Avrupa’da ilkokul çağındaki öğrencilere bu alana küçüklükten merak salarak yönelmeleri için özel seçmeli dersler, kulüpler kurulmakta. Türkiyemiz’de henüz seçmeli din dersinin akıbeti tartışılırken biz biraz gerisinde kalıyoruz tüm bunların. Yine de inanıyorum ki biz de yıllar geçtikçe bu gelişmiş ülkeleri yakalayacağız ve onların yanında ezik kalmayacağız.

 

   4)TÜRKİYE’DE ÖZELLİKLE İSTANBUL’DA ARSA YATIRIMCILIĞI İŞİNİ YAPANLAR

Nasıl ki arap ülkeleri petrol zengini ise Türkiye’de artık gayrimenkul zengini bir ülke olarak anılmaya başlanmaktadır. İstanbul’un en önde gelen zenginlerinin bu bitmek tükenmek bilmeyen servetlerinin orijini hep zamanında yapılan doğru gayrimenkul yatırımıdır. Gayrimenkul yatırımı hakkında daha önce yazmış olduğumuz tüyoları içeren yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz ayrıca…

Arsa yatırımcılığı yaparken zamanı, yeri ve çevreyi iyi gözlemlemeli, nabız ölçmeyi iyi bilmelisiniz. Sıkı araştırmacılar, gözlemciler bu işte eninde sonunda para kazanmaktadırlar.

    5) İNANAMAYACAKSINIZ AMA ÖZEL BAKICILIK İŞİ GİDEREK ARTMAKTA…

İnsanlar hastanelerde bakım görmekten, tedavi görmekten çekinmekteler. Hastanelerin o değişik kokusu, pisliği, ambiyansı hastaları evlerinde yatarak tedavi almaya itmektedir. Bu duruma müsait olan hastalar belirli ücret karşılığı özel “hasta bakıcı” tutarak iyileşme evresini sorunsuz atlatmaktadır. Eğer paranız ya da tahsiliniz çok yüksek değilse rahatlıkla bu alana yönelebilirsiniz. Maaşları da eğey hallice olduğu bilinmektedir bu özel sağlık bakıcılarının.

 

   6) İŞLEK YERLERE ULUSLARARASI DEV MARKALARIN BAYİLİĞİNİ ALIP DÜKKAN AÇANLAR.

Bu iş fikrini yapmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini “iş fikirleri” kategorisinde ilgili sektörde anlatmış bulunmaktayım. Neden bayilik alarak dükkan açmayı size gelecekte parlayacak iş fikirlerindendir diye anlattım derseniz, bunun sebepleri çok fazladır. Öncelikle artık yerel küçük işletmelerin dev tekellere karşı rekabet edememesi bunun en büyük sebebidir. Yani gelecek olarak maalesef parlak değil bu tür küçük kobiler.

     7) SANAT ESERLERİNE YATIRIM YAPANLAR.

Dünya’da hiçbir zaman eskimeyecek bir şey varsa o da mizah ve sanattır der ünlü bir düşünür. Size tavsiyem henüz sanatın değerinin pek anlaşılmadığı şu devirlerde tablo olsun, heykel olsun, antika eşyalar olsun koleksiyonculuğa başlamanız. Aradan yıllar geçtikçe hepsi kat be kat değerlenecektir emin olun. Üstelik bu misliyle satılmaya çalışılan antika eşyaların da epey müşterisi, alıcısı bulunmaktadır. Sanat eserlerine yapılan yatırımların geleceği epey parlaktır er kişi(bilirkişi) olan şahısların yorumuna göre.

Yorum yapın