Göz Muayenehanesi Açmak İstiyorum

Bu göz işi en fazla hassasiyet ve uzmanlık gerektiren tıp alanlarından birisi. Zaten TUS’ta da ciddi puan alanlar bu alanı seçiyor. Ancak plastik cerrahiden sonra üroloji ile birlikte en çok para basan alanlardan birisi de göz. Şüphesiz bunda vatandaşın bakış açısı da etkili. İnsanlar hassasiyete, çabaya, emeğe şahit olmadığı müddetçe beş kuruş para vermiyorlar.

eye photo

Günümüzün sıkça rastlanan rahatsızlıklarından olan göz problemleri kişilerin hayatlarını zorlayan durumlardan biri oluyor. Bu nedenle çoğu kişi hatta küçük yaştaki çocuklar bile gözlük kullanmak ya da göz problemlerinden dolayı doktora gitmek zorunda kalabiliyor. Bu durumun önlenmesi içinse kişiler göz hastalıkları tedavisi yapan bir adres arıyorlar. Göz alanında gerçekten bilgili olan kişilerin ise muayenehane açmaları bu konuda sürekli gelen taleplerin karşılanmasında etkili olabiliyor. Sizde kendinize güveniyor ve göz muayenehanesi açmayı planlıyorsanız hemen çalışmalara başlamalısınız. Çünkü bu alandaki ihtiyaç giderek artıyor.

Göz Muayenehanesi Açmak İçin Gerekenler Nedir?

Göz muayenehanesi açmak için kişilerin iki yolu bulunur:

  1. Göz muayenesi için diplomaya sahip olmak,
  2. Göz muayenesi açmak için diplomaya sahip olan birini bulmak.

eye photo

Biz her zaman birinci yolu daha sağlıklı görsek de günümüzde muayenehanelerin de birer ticaret alanı olarak işlemesinden dolayı ikinci kısımda ülkemizde yaygın olarak görülmektedir. Eğer sizin bir diplomanız yoksa diploması olan kişilerin belgeleri ile muayenehane açıp işletebiliyorsunuz. Tabi bu alanda size belgesini sunmuş olan kişinin de bu muayenehanenin asıl doktoru olarak görülmesi sadece mali konuları ve müşterilerle ilgili kısımları size bırakmış olması gerekir. Bunun dışında tedavilerde ve diğer gözle ilgili durumlarda söz hakkınız olmadığı gibi tedavi etme gibi bir şansınız da yoktur.

Diploma sorunun çözülmesinden sonra uzmanlık tescili de istenen belgelerdendir. Uzmanlık alanınız göz olacağı için sizden de göz uzmanlık tescili belgesi istenecektir. Ayrıca bu belge ile birlikte dilekçe adı verilen ancak içerisinde çeşitli bilgilerinizin bulunduğu bir evrak da sunmanız gerekir. Dilekçede başka bir yerde çalışıp çalışmadığınızdan tutunda muayene hane bilgilerinize kadar pek çok içerik istenebilir.

Her işlemde olduğu gibi bu işlemde de sizden istenecek olan belgelerin başında nüfus cüzdanı örneği gelecektir. Muayenehane açmak için gerekli olan belgelerden biri de ikametgah belgesidir. Bu belgenin de tam olması halinde sizden istenecek olan diğer bir belge ise serbest sağlık mensupları fişi olacaktır. Dikkatli doldurmanız gereken belgelerden biri olduğu için özen göstermelisiniz. İhbarname ve kira kontratı gibi muayenehaneye gerekli olan belgelerinde başvuruda bulunması gerekir. Tabip odası kaydı ile birlikte vergi levhası, araç gereç listesi, kroki gibi belgelerinde bulunması gerekir.

Bütün bunları tamam ettikten sonra muayenehaneniniz için bir iç düzenleme, fiyat çizelgesi, yardımcı diş hekimleri, telefonlara bakan bir sekreter gibi insan gücüne dayalı açıklarınızı kapatmanız gerekir. Ayrıca muayenehanenizde hastalarınızı muayene ederken kullanacağınız araç gereçlerin de bulunması gerekir. Muayenehanenize gelecek olan kişiler için ayrıca güzel dekore edilmiş bir dinlenme salonuna da ihtiyacınız olacaktır.

Göz Muayenehanesi Açmak Karlı Mı?

Göz muayenesi ve göz hastalıklarının tedavisinde son zamanlarda hastanelerin yetersiz kalması ve daha fazla göz kliniğine ihtiyaç duyulmasından dolayı günümüzde göz muayenehanesi açmak oldukça karlı bir iş oluyor. Özel hastanelerin bile talepleri karşılayamaması nedeniyle sadece göz üzerine çalışmaların yapıldığı özel hastanelerin açılması aslında bu alanda ne kadar fazla ihtiyacın olduğunu gösteriyor. Göz muayenesi açıldığında eğer günümüz teknolojileri doğru bir şekilde kullanılırsa ve göz dünyasındaki gelişmeler dikkate alınırsa kişilerin açtığı muayenehaneler büyük bir başarı gösterecektir.

Nerelere Göz Muayenehanesi Açsam İş Yapabilirim?

Göz muayenesi açmak için daha çok hastanelerin yoğunlukta olduğu yerleri tercih edebilirsiniz. Çünkü insanlar sağlık alanında göz dışında diğer bölümlere gittiğinde de sizin muayene hanenizi görerek gelmek isteyebilirler. Tabi muayenehanenizin gözle görülebilir bir yerde olması da oldukça önemlidir. Çünkü çok arkalarda kalmış olan dükkanlar kolaylıkla fark edilemeyeceği için iş yapmanızda zor olacaktır. Dükkan yerini belirlerken kendinizi daha görünür bir hale getirmek isterseniz reklam ve tanıtım çalışmalarınızı doğru yapmanız da gerekir. Merkeze yakın olan muayenehaneler daha iyi işleyeceği için kişilerin sizi bulmasına yardımcı olmak adına merkezde bir dükkan tutabilirsiniz.

Göz Muayenehanesi Açmak Tahmini Ne Kadara Mal Olur?

Göz muayenehaneleri kullanılacak olan cihazlara ve tutulacak olan mekâna göre farklı fiyatlara mal olabilir. Şehirden şehre değişen dükkan kiraları ile birlikte eğer on teknoloji cihazlar kullanılıyorsa ve profesyonel anlamda hizmet veriliyorsa göz muayenehanesi açmak çok yüksek fiyatlara mal olabilir. Eğer göz muayenehanesi açmayı düşünüyorsanız mutlaka paradan kaçmamalısınız. Çünkü sağlık sektöründe öne geçmenin en önemli ayrıntısı sunulan imkanlardır. Göz muayenesi açtığınızda en az 70.000 TL ve daha fazlasını gözden çıkarmalısınız. Malzemelerinizdeki kalite ile birlikte yanınızda çalıştıracağınız kişilere vereceğiniz maaşlar ve diğer harcamalarınızla birlikte göz muayenehanesi maliyetinizde değişecektir.

 

“Göz Muayenehanesi Açmak İstiyorum” üzerine bir yorum

Yorum yapın