Güçlü Bir Kadınla İş Amaçlı Yaşayabilmek

Bazı durumlar olur ki insanın nefsi sınanır, iradesi tahakküm altına girer, sabrı zorlanır. Bu, hiç sevmediğini fark etmediğiniz bir kadınla, bir sabah uyandığınızda kendinizi evli bulmak gibidir. Bazı şeyler maalesef ki her zaman negatif enerji yüklüdür ve kabus doludur.

Güçlü bir kadınla iş amaçlı yaşayabilmek de bu zor süreçlerden ve sınavlardan biridir. Ancak bu sınavı layıkıyla verirseniz de ödülü bol olan engebeli bir yoldur. O nedenle böyle bir yazı kaleme almak istedik ve erkek çalışanları iş ortakları kadın olduğu zamanda karşılaşabilecek sorunlara karşı önlem paketi hazırladık.

Maalesef modern yaşamın zorluklarıyla birlikte insanların birbirlerine olan tahammülleri de azala azala dibi görmüştür. İnsanlar, makineler, stresler ve iş koşulları nedeniyle bazen kendilerine bile tahammül edemezler. Hasta olduğu için kendine, kendi bedenine kızan adamlar var artık. Yaşlandığı için kendi doğasına inat davranan kadınlar da var. İnsanlar kendilerinden memnun değilken nasıl başkasına tahammül etsin? Üstelik de birlikte yaşamaya varacak kadar derin bir sabır ve sorumluluk isteyen bir tahammül.

Üniversite gençlerinin çoğalması ve aile evlerinden kopması ile birlikte ülkemizde de ”ev arkadaşlığı” muhabbetinin temelleri atılmıştır. Atılmıştır da bir çıkın sorun bakalım o insanların kaçı ev arkadaşlarından memnun? Boşanmalardan daha fazla sayıda cereyan eden bir şey varsa o da o da ev arkadaşlarının kendi aralarında husumet oluşması ve evi dağıtma kararıdır.

Çünkü birlikte yaşamak ayrı, birbirleriyle arkadaşlık etmek yasak. Çoğu evliliği de ev arkadaşlığını da bitiren de bu. Adam olsun kadın olsun, evde başta dışarıda başkadır çünkü. Dışarıdaki insan ne kadar kibarsa evinde de o kadar kaba olabiliyor. Temizlik – pislik de böyledir mesela. Adama bakarsın mis gibi parfüm kokuyor, kalite giyiniyor, evdeki haline bir bakıyorsun tam maganda.

Ev ile dışarısı arasındaki ayrıma bir de iş arkadaşlığını koyunca dengeler iyice şaşıyor. Adam dışarıda başka, işte başka, evde bambaşka olabiliyor. Neyse ki şanslıysanız birlikte yaşamanız gereken kişi bir kadın, üstelik de güçlü bir kadınla olabilir. Ancak onun da bir kurallar bütünü, bir sanatı var.

Şimdi yazımızın geri kalanında uzak durmanız gerekenler, dikkat edilmesi gerekenleri ve kadınlara, özellikle de güçlü kadınlara neden ihtiyacımız olduğunu tane tane anlatacağız. Hazırsanız başlayalım sevgili parlak fikirler okurları.

Kadın Çalışanı Olmayan Bir Şirketin Akıbeti Nasıl Olur? kadınlar öyle varlıklar ki yoklukları da varlıkları da cehennem olabilmekte. Ama yine de kime sorarsanız sorun, hangi erkeğe mikrofon uzatırsanız uzatın, kadınsız bir dünyanın son derece beter ve çirkin olacaklarını söyleyeceklerdir. Aynı şekilde kadın çalışanı olmayan bir şirketin akıbeti de aynı oranda çirkin ve beter olacaktır. O nedenle her şirketin erkek basketbol takımı gibi kaslı, kıllı erkeklerden oluşmaktan imtina etmeyi bilmeli ve kadın çalışan bulundurmayı bilmeli.

Güç bendeeee diye kendini gösteren kadın!

Dikkat Edilecekler Neler? 

  • Öncelikli olarak yaşam alanlarınızı kesin ve net bir şekilde belirlemelisiniz. Muhtemelen iş için olduğu üzere kısa bir sürede birlikte yaşayacaksınız. O nedenle baştan konuşulacaklar konuşulsun, yaşam alanı bir otel de olabilir, bir apart da, bir ev de. Her ne olursa olsun kurallar ve sınırlar baştan konuşulmalı. Böylece ileride olabilecek kavgaların ve tartışmaların da önüne geçmiş olursunuz.

 

  • Güç oyunlarına da çok dikkat etmemiz gerek. Başlıkta ”güçlü” kelimesini boşu boşuna kullanmadık öyle değil mi? O nedenle güçlü kadınla iş için bile olsa yaşayabilmek, öyle normal, standart bir kadınla yaşamaya benzemez. O kadına, eşiniz muamelesi yapmayacaksınız. Erkekler bazen nerede olduklarını unutabilen canlılar. Paylaşılan alanda kadına, kocanızmuş muamelesi yapmayın. Maganda maganda hareketlerden kaçının.

 

  • Bu uyarıları yapmamızın ana sebebi aman kavga olmasın, tartışma çıkmasın diye değil. O paylaşılan bölgede güçlü kadınla yaşayacağınız sıkıntılar, birlikte yaptığınız işe de değecektir. Zaten birazdan güçlü kadınlarla dikkat edileceklere özen gösterilmediği takdirde neler olacağını da göreceğiz.

Bir Kadını Evliliğe İkna Edecek 8 Şeytani Tüyo bazen ise aşk ile işi birleştirip bir yastıkta kocama projelerini hayata geçirmek gerekir. Bir kadını evliliğe ikna etmek ise 21. yüzyıl ile birlikte misli misli zordur artık. Zira kadınlar bağımsızlığını ilan etmiş, şu özgürlük senin, bu kariyer benim derken evlilik kurumuna karşı çıkmaya kadar götürmüşlerdir işi. Siz beylerin bu konuda işleri biraz daha zor artık. Neyse ki parlak fikirler ve parlak fikirlerin size sunacağı 8 şeytani tüyo var.

Aşk ile İş İlişkisini Ayırt Edebilme Sanatı 

Geldik en zor bölüme. Hani şu erkeklerin bir türlü başaramadığı, kadınlara da başardıkları için de hem kıskanıp hem de sinir oldukları duruma. Aşk ile iş ilişkisini ayırt edebilme sanatı! Kadınlar her zaman insan ilişkilerinde daha mesafeli ve daha soğukkanlı oluyorlar. Erkekler ise her zaman flörtöz, her zaman cıvık ve heyecanlı mahluklar.

Tarihte saymaya kalksak herhalde milyonlarca erkeklerin aşırı samimi, aşırı duygusal ve de aşırı cinsel hamlelerinden dolayı sekteye uğramış, bozulmuştur. Kaç anlaşma o şekilde bozulmuştur?

Erkeklerin sosyolojik açmazlarından biri de budur. Onları kadının bir parfüm kokusu bile baştan çıkarmaya yeter. Hiç inkar etmeyin erkekler. Durum böyle. İş arkadaşınız güçlü, zeki ya da güzelse hemen yelkenler aşağı iner. Daha sonra işin profesyonelliğini bozacak hareketler, davranış şekilleri ortaya çıkıyor.

Kadınlar durumu taciz ya da rahatsızlık olarak görüyor. İşler bozuluyor. Erkekler şikayet ediliyor. Tüm bunların önüne geçmek için biz de soğukkanlı olmalı; iş ile sevgililik ilişkilerini birbirinden kalın çizgilerle ayırt etmeyi bilmeliyiz. Aksi takdirde nice işler bozulmaya, nice kadınlar baskı altında hissetmeye devam edecektir.

Dünya, güçlü kadınların avuçlarında.

İlişkilere Dikkat Edilmezse Neler Olur?

Bir kere adınız çıkar. Falanca yerde çalışan falanca kişi var, işte şu hanımı rahatsız etmiş. Bu söylentiler ve söylemler giderek yayılırsa bulunduğunuz yerde helalinden çalışma ihtimaliniz de sıfıra düşer.

Bununla birlikte kadına yaklaşımınız işi bozacak şekilde nitelendirilirse karşı taraftan, iş bozulmasa bile kalitesinde, niteliğinde bir azalma olur. Çünkü işin önüne başka şeyler geçmiştir artık. Bu da işe olan motivasyonu ve odak noktalarını kırar, hınca hınç kalitesiz hale getirir.

Son olarak ilişkilere bazen kadınlar da dikkat etmeyebilir. Böyle bir durumda soğukkanlılığınızı koruyacak ve çalışma arkadaşınızı nazikçe uyaracaksınız. Zira artık öyle bir modern dünyada yaşıyoruz ki erkekler de kadınları reddebiliyor. Eh iş yapıyoruz değil mi ama burada?

Güçlü Kadınlara İhtiyacımız Var Çünkü: 

Kadınlar, tabiat ananın bize sunduğu yaratıcı varlıklardır. Kadın demek doğurgan olmak demektir. Bu aynı zamanda iş dünyasında farklı ve yaratıcı fikirlerin de onlar tarafından üretildiği anlamını taşır. Farklı bir bakış açısı, olaylara, kurumlara ve kişilere daha nazik, daha tatlı olan yaklaşımlar kadınların nazarında gerçekleşir.

Sırf erkeklerden oluşan bir iş yemeği ne kadar da sıkıcı ve kuru geçer değil mi? Kadınlar gittikleri her yerde biraz eğlence, biraz neşe katan varlıklar. Hele ki güçlü kadınlar. Tuttuğunu koparan cinste olan kadınlar! Yaratıcılığın giderek azaldığı bir zamanda onlara, her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Yorum yapın