Günde 1 Saat Çalışarak 100 TL’den Fazla Kazanmak İçin 5 İş Fikri

Bugün benimde sizin de hatta çoğu insanında ortak sorunları arasında yer alan para kazanma konusu bir çığ gibi büyüyor. Yahu ne paraymış arkadaş dediğiniz anda karşınıza çıkabilecek onlarca ihtiyaçtan bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum ama parasız kaldığınızda sizi bulan mecburi harcamalarla bile hayatınız bir çıkmaza girebilir. Bir de para kazanmak için insanların kendilerini paraladıkları ve saatlerce çok yoğun işlerde çalıştıkları düşünülürse para kazanmak için düşünen insanların hevesleri bir anda kırılıyor. Çünkü para kazanmak gerçekten kolay değil sayın okuyucularım. Bazen özel hayatınızdan vakit çalıyorsunuz bazen kendi kişisel bakımlarınızın ya da beslenme vakitlerinizden bile çalıp para kazanmak adına çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Zamanın çok önemli olduğu günümüzde para kazanmak adına harcanan vakitleri düşünürsek Ancak tamamen sizi düşünen bir sayfa olarak bu tür konuları aştık ve sadece günde 1 saat çalıştığınızda aylık ya da haftalık 100 TL ve üzeri kazanabileceğiniz işleri bulduk. Merakınız arttıysa hemen günde 1 saat çalışarak 100 TL’den daha fazla kazanacağınız 5 işi sıralayayım…

günde 1 saat çalışarak 100 tl kazanmak

1.Makale Yazarlığı Yapmak

Benimde severek yaptığım işlerden biri olan makale yazarlığı gerçekten günde 1 saat ayırdığımda harika kazançlar elde ettiğim alanlardan biri. Eğer bir örnek vermek gerekirse hemen size nasıl kazandığımı anlatayım. İnternet dünyası üzerinde sayfası olan ya da insanlara faydalı paylaşımlar yapmak isteyen kişilerin günlük olarak yazı yayınlaması gerekiyor. Sizde bu kişilere çeşitli forumlardan ya da makale platformlardan ulaşarak yazı yazmaya başlıyorsunuz. Genellikle 100 kelime üzerinden yazı yazacağınız bu piyasada istenilen özelliklerde makale yazdığınızda günde bir saatte 1 makale yazsanız bile haftalık olarak 100 TL’ye yakın bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir ayda ise daha fazla kazanç sağlayacağınızı unutmayın. Çünkü haftalık kazancınız 70-100 TL arası değişecektir.

2.Özel Ders Vermek

Günde bir saatliğine uzman olduğunuz bir alanda özel ders verdiğinizde haftalık olarak 100 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bununla birlikte günde bir saat olsa bile hafta sonları kendinize izin de verebilirsiniz. Çok rahat olan bu meslekte isterseniz günde bir saat yerine haftanın sadece birkaç günü de çalışarak özel ders vermeye devam edebilirsiniz. Oldukça karlı olan bu meslekte haftalık 100 TL üzerinde de kazanç sağlayabilirsiniz. Özel ders verirken ne kadar ders ücreti isteyeceğinizle birlikte nasıl ders anlatacağınızda çok önemli. Eğer derslerinizi gerçekten kaliteli bir şekilde anlatırsanız günde bir saatlik çalışmanızın sonunda 100 TL bile alabilirsiniz.

3.Kozmetik Ürünleri Satmak

Bu işi zaten yapan sayısı çok fazla demeyin. Çünkü yeni giriştiğim bu alanda para kazanmamak imkânsız. Kadınlar harıl harıl makyaj malzemesinden tutunda kıyafetlere şunlara bunlara para harcıyor. Bu kadar kadının olduğu bir dünyada birkaç ruj satmak zor olmasa gerek. Eğer çevreniz genişse ve sosyal medyaya hâkimseniz tercih etmeniz gereken uğraşlardan biri bu olmalı. Oldukça uygun fiyatlara mal olan makyaj malzemelerini satmak için birkaç paylaşım yapmanız ve ya çevrenizdeki insanlarla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Günde 1 saat bu satışlar için çabaladığınızda daha fazla kar elde edebilirsiniz.

günde 1 saat çalışmak

4.Hobilerinize Yer Açın!

Hobilerle para kazanmak başlığı altında onlarca hatta yüzlerce yazı okumuş olabilirsiniz. Bu yazılardan aklınızda kalanları ve elinizden gelenleri hemen bir kâğıda yazın. Gerçekten neler yapabileceğinizi gözden geçirin ve hemen hobilerinizi satabileceğiniz bir yer bularak günde bir saat çalışmaya bakın. Günde bir saat çalışmak sizi yormayacağı gibi daha çok dinlenmenizi de sağlayacaktır. Günde bir saat hobilerinize zaman ayırın ve hemen kazanmaya başlayın.

5.Bakıcılık Yapmak!

Günde bir saatliğine bakıcılık yapmak sizi yormayacak olsa gerek. Bakıcılık için illa bebek bakıcılığı gibi düşünmeyin. Hasta bakıcılığı, hayvan bakıcılığı gibi çeşitli alanlarda günde bir saat ayırarak hem karlı bir iş yapabilirsiniz hem de bakıcılık keyfini yaşayabilirsiniz. Günümüzde çok fazla çalışan anne ve bakıma muhtaç insan var bu nedenle bir saatinizi heba etmeyeceğiniz gibi haftanın bir günü çalışarak da 100 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Çin lokantası açmak kazandırır mı?

6. Evden Özel Pastalar Yapıp Satmak

Corona Virüs salgını ana gündem konularının başında geliyor. Üstelik sadece Türkiye’de ya da belli bir kıtada değil dünya genelinde. Bu durumda artık evden çalışmak alternatif bir geçim kaynağı ya da aile bütçesine mütevazi katkılar sunmak için tali bir imkanlar kaynağı değil. Dünyanın nereye doğru gideceğini kestirebilmek güç. Belki öyle bir zaman gelecek ki insanların yüzde yetmiş, seksen gibi büyük bir çoğunluğu evden çalışıp azınlık olarak nitelendirilebilecek kısmı dışarıda çalışacak. Şu an evden çalışmak demek keyifli, konforlu, rahat gibi kelimelerle karşılanmayacak kadar kritik bir öneme sahip. Evden çalışmak insanın birincil ihtiyacı olan güvenliğin tam karşısında duruyor.

Size önereceğimiz altıncı fikir evden özel pasta yapıp satmak olacak. Hem güvenle ve keyifle çalışacağınız kendi mutfağınız hem de günde 100 liradan fazla kazanma imkanınız olacak. Şu anki koşullarda bundan daha iyisi birkaç ada sahibi ya da fabrikatör olmak olurdur herhalde.

Evden hazırlayacağınız pastaların büyüklüğü ve içindekiler pastanızın fiyatını belirleyecektir. Günümüzde pastaneden alınabilecek en küçük ve lezzetsiz pastaların fiyatı bile 30 – 40 liradan başlıyor. Siz hem içindekileri bol ve zengin hem de ebat olarak büyük yapacağınız pastaları 200 – 250 liradan satabilirsiniz. Özellikle zengin ve seçkin kişilerin düzenlediği özel partilere sık sık iş yapar ve pastalarınızı bu zümreye sevdirirseniz günde minimum 200 lira kazanarak inanılmaz rahat ve kazançlı bir iş kapısını kendi ellerinizle aralamış olursunuz. O iş kapısı ki oturma odanız ile mutfağınız arasındaki kapıdan başka bir kapı değildir.

Peki bu pastaları özel kılan ne olacak? Bu, tamamen size bağlı. Aynı zamanda yeteneklerinize ve siparişleri doğru algılama kabiliyetinize de. Bazen siparişler ise ayrıntılı olarak gelecektir. Şekli, içindekiler, görünümü, üstünde yazılacaklar. Bu da özel pasta kategorisine girip yaratıcılığınızı değil el becerinizi konuşturacağınız pastalar olacaktır. Bununla birlikte tamamen kendi yaratıcılığınızı kullanarak sıfırdan yapacağınız pastalar olacaktır. Artık görünümün her şeyden önemli olduğu günümüzde pastanın malzemeleri kadar dış görünüşüne önem vermenizde de büyük yarar var.

Evden yapacağınız pastaları internet özellikle Instagram üzerinden paylaşarak müşteri kitlenizi an be an genişletebilirsiniz. Erkeklere özel taraftar renkleri ve amblemleri ile süslenmiş pastalar oldukça revaçta. Çocuklar içinse sevdikleri çizgi film karakterlerinin üç boyutlu ve ayrıntılı olarak süslendiği pastaları satmakta hiç güçlük çekmeyeceksiniz.

Bu iş kolu ile daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımız bu yazımıza da hızlıca göz gezdirebilirler.

Evden Özel Pasta Yapıp Instagram’dan Satmak

7. Evden Photoshop Uzmanlığı Yapmak: 

Siz değerli okurlarımıza önerebileceğimiz son iş fikri evden photoshop uzmanlığı yapmak olacak. Uzmanlığınız ne kadar yetkinse ve müşterilerden ne sıklıkta olumlu görüşler alıyorsanız kazancınız da aynı oranda artacaktır. Nice photoshop uzmanı kişi evden hiç çıkmayarak, çalışma saatlerini kendi belirleyerek ayda en az 4 – 5 bin liralık kazançlar elde ediyor. Bu işte dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Bu tür işlerde her zaman deadline olur. Yani işi teslim etmeniz gereken son gün size daha iş teslim edilirken bildirilir. Siz son güne bırakmadan olabildiğince erken hallederseniz müşterilerin takdirini kazanırsınız. Diğer yandan bu sektörde işverenlerin talepleri çok yönlü ve karmaşık olabiliyor. Gerekli gördüğünüz yerde tekrar tekrar sormaktan ya da size gönderilen metinleri okumaktan asla çekinmeyin.

 

 

Yorum yapın