Hangi Otomat Türü Daha Karlı? 6 Türü Kıyasladık! İşte En Karlısı!

Şimdilik yapay zekalar, her işi yapan yüksek bilinçli robotlar çok uzakta! Bazıları için plan aşamasında olsa da milyonlarca insan için bu donanımlı ve yüksek teknoloji destekli yapay zekalar için hala çok vakit var.

Bize bozuk paralar ile çay kahve sunan ya da oyun oynamamızı sağlayan otomatlar ise yapay zekaların en ilkel hali diyebiliriz. Ancak bu ilkellik, kısa ve uzun soluklu yolculuklarda, lunaparklarda, askerde ya da ofislerde neredeyse günü kurtaracak ikram ve eğlenceleri bünyesinde barındırıyor. Ne kadar ilkelse o kadar da pratik. Bu doğrultuda kullanım ağları da her geçen gün daha da artış gösteriyor.

Parlak Fikirler olarak bu yazımızda yine karlı bir iş fikrini sizlere sunuyor ve otomat türleri konusunda kısa bir geziye çıkıyoruz. İşletmenizde, eğlence merkezinizde hangi otomatı tercih ederseniz bu işten daha kazançlı çıkarsınız? Hele ki tek seçim hakkınız var ise tercih edeceğiniz otomat makinesinde çok ama çok dikkatli olmalısınız! Zaten bu dikkat yerini bulsun ve siz daha çok kazanın diye Parlak Fikirler var.

Otomat Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İşletmenize, dükkanınıza ya da hastanenize! Nereye olursa olsun otomat makinesi alırken azami oranda dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar var. Sadece on yıl içerisinde otomat makinesi üretip satışa çıkaran markalar aşırı bir sayıya ulaştı. Genellikle kişiler etrafındaki insanların kulaktan dolma bilgilerine dayanarak önerdikleri makineleri satın alıp dükkanına yerleştiriyor. Sonuç büyük oranda hüsran oluyor. Çünkü bu tür cihazlar kulaktan kulağa oynanarak satın alınabilecek kadar ucuz makineler değil. Bu nedenle seçici olmalı ve birçok farklı cihazdan sadece birinin seçileceği unutulmamalıdır.

Öncelikli olarak bir bütçe hesaplaması yapıp tamamen cebinize uygun modelleri sıralamalısınız. Cihazlar ne kadar ucuzsa sorun çıkarma riski o denli büyük olacaktır. Sık sık arızalanan makineler ‘bir gün var on gün yok’ şeklinde olacağı için müşteri kayıplarının da bir numaralı sebebidir. Çıkardığı ek masraflar da cabası!

Alacağınız makinenin garanti süresine mutlaka dikkat edin. Yeni nesil otomatlarda 5 yıldan başlayan garanti süreleri 10 yıla kadar uzanıyor. Ürünlerin sertifikalı ve orijinal olmasına da azami oranda özen göstermekte fayda var. Zira son alınan duyumlara göre bu makinelerin de merdiven altı işletmelerde üretilen versiyonları piyasaya yavaş yavaş girmiş durumda.

Ne yaparsanız yapın bu cihazlar sık sık bozulacak ve ”error” verecektir. Ancak garantili ürünleri dükkanınıza alırsanız bedava servis hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bu da apansız gelen sorunlara hızlı çözümler üretmenizi sağlayacak. Otomat makinelerinin servis hizmetlerinden telefon ve internet vasıtasıyla yararlanmak mümkün. Ücretsiz olarak alacağınız bu hizmetler sayesinde aşırı tamir masraflarından da kurtulmuş olacaksınız.

Otomat Türleri ve Çeşitli Özellikleri 

1- Boks Makinesi Otomatı: 

Önceleri sadece dönemin modern lunaparklarında görmeye alışık olduğumuz boks makinesi otomatları, özellikle erkeklerin bu oyunu çok sevmeleri sonrası geniş bir rağbet oranına kavuştu. Kalabalık erkek grupları kendi güçlerini test etmek ve arkadaşlarına meydan okumak için bu tür oyunları ‘topluca’ oynuyor. Bu otomatın en büyük özelliği ve avantajı budur. Bir veya iki kişi değil üçlü dörtlü gruplar tarafından tekrar tekrar oynanan bu otomatlar, sürümden kazanmanın en kestirme yolu olarak görülebilir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Karlı Bir Ceviz Bahçesi Kurmak İçin

Boks makinesi otomatları genellikle dört ve beş haneli olarak ikiye ayrılıyor. Beş haneli olan versiyonları çok daha modern ve aralarındaki fiyat farkları da çok az olduğu için tercihiniz beş haneli olan otomatlardan yana olsun. Müzik kalitesi yüksek, ışık oyunları yoğun olan otomatlar da seçenekler arasında yer alıyor. Bu tür makinelerde ses, görüntü, ışık gibi faktörler de ne kadar farklı ve zenginse, müşterileri çekme yoğunluğu da o kadar fazla olacaktır.

Sadece lunaparklarda değil playstation salonlarında da sıklıkla gördüğümüz bu otomatlardan bir veya birkaç tane sipariş ederek, daha fazla müşteriye hitap etme şansını yakalayabilirsiniz.

2- Langırt Otomatı: 

İkinci seçenekler arasında langırt otomatları yer alıyor. Oyun salonları başta olmak üzere artık klasikleşmiş bir oyun olan langırt otomatlarını her yerde görmek mümkün. Genellikle erkekler tarafından tercih edilse de aileler ve kadınların da sık oranda rağbet gösterdiği bir otomat türüdür. Hem jeton hem de para ile çalışan modelleri de mevcuttur. Ancak tek tip bir otomat alacaksanız para ile çalışanlarını öneririz. Zira 2020 yılı itibariyle jeton artık tamamen çağ dışı kalmış bir ‘eklenti‘ diyebiliriz.

Langırt otomatlarının da ışıklı, sesli, son derece modern olan versiyonlarını uygun fiyat garantisi ile sipariş edebilirsiniz. Gol olunca ‘goool’ diye ses çıkaran, oyuncuların coşkusunu arttıran modelleri de tercih edilebilir.

3- Meşrubat Otomatı: 

İnsanların sıcak ve soğuk bir şeyler içme ihtiyacı her daim ve her mekanda geçerlidir. Bu ihtiyacı ticari bir atılıma dönüştürmek ise sizin elinizde. Kola, soda, gazoz gibi soğuk içecekleri tek bir bozuk para ile alıcılara sunan otomatlar günlük olarak kara geçmenizi sağlayacaktır. Yeni nesil olanlarında markalı soğuk çayların servisi de hızlıca yapılıyor.

Bu otomatlardan diğerinin bitmesi ya da bozulması ihtimalini göz önünde bulundurarak en az iki tane birden almanızı öneririz. Sadece altı ay içerisinde bu otomatlardan kazandığınız paralar ile makinelerin taksitlerini bitirebilirsiniz. Daha sonrasında ise herhangi bir maaş ödemeden otomatları dilediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz.

4- Sandviç Otomatı: 

Soğuk sandviç otomatları ise günün erken saatlerinde işe gitmek için yola çıkanların sıklıkla tercih ettiği bir diğer otomattır. Bu otomatların kalitesi kadar konulduğu yer de çok büyük önem taşıyor. Özellikle aktif bir insan trafiğine sahne olan duraklardan bir ve birkaçının kenarına bu otomatları koyarak inanılmaz yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. Sandviç çeşitleri ne kadar fazla ise o kadar fazla müşteri kitlesine hitap etmeniz de olası.

5- Taze Meyve Otomatı: 

Henüz yeni bir ürün olmasına rağmen hem Türkiye’de hem de dünyada milyonlarca kişi tarafından benimsenip kullanılmaya başlanan taze meyve otomatları bir diğer seçeneği oluşturuyor. Bu otomatların günlük olarak yenilenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde taze değil bayat meyve otomatı olur ve güzelim fikir heba olur gider.

En Çok Kazandıran Otomat: Çay – Kahve Otomatı 

Amerikalılar kahve sever. İngilizler çay. Türkler ise her ikisini birden. Otomat arasında en çok kazandıranı yazımızın sonuna sakladık: Çay – kahve otomatı.

Çay seçenekleri şekerli şekersiz olarak ikiye ayrılırken, kahveler ise kendi içerisinde ondan fazla seçeneğe ev sahipliği yapıyor. Bu otomatları dükkanınıza ya da stratejik noktalara koyarak çok yüksek oranlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Yorum yapın