HANGİ ÜLKEDE VE ŞEHİRDE DAHA ÇABUK MİLYONER OLUNUR.

Hepimizin hayatta yer yer aklımıza gelir. Şöyle canımızın her istediğini, her gördüğümüzü hemencecik alabilmek. Ancak mümkün değildir. Zira paramız yetmez. Para için de zekice bu doğrultuda ya çok debelenmek, çlaışmak gerekir; ya da kısa yoldan zengin olmak için gerekli hamleleri yaparsınız. Hangi şekilde parayı bulursunuz orasını bilmem ama size bu yazmızda en çabuk milyoner olunabilecek ülkeleri ve Türkiye’deki mevduat hesapları en kabarık illeri anlatacağız.

Öncelikle şu aşağıdaki tabloya ne olur bir bakın! Bak çekinme evladım…

Ne gördün buradan? Grafik okumayı bilen okuyucularımız çoktan çaktılar köfteyi. Bu grafik uluslararsı güvenilir bir ekonomi istatistik ölçüm şirketi tarafından hazırlanmıştır.

ŞAİR BU TABLODA BİZİM O ÇOK SEVDİĞİMİZ ÜLKEMİZ TÜRKİYE’MİZDE DOĞRU DELEK MİLYONER OLMANIN ÇOK ZOR OLDUĞUNU ANLATIYOR.

1)Maalesef arkadaşlar. Türkiyemizde ortalama bir maaşa sahip olan vatandaşımızın milyoner olabilmesi için 250 yıl boyunca yemeden, içmeden, tabiri caizse sıçmadan çalışması gerekmetedir! Üstelik bu 250 sene boyunca hasta olmayacak, kaza geçirmeyecek bir de güçten düşmeyecek… Listenin üst sıralarında Norveç, İsviçre, Danimarka ve Japonya gibi ülkeler geliyor. Klasik Avrupa ve zengin çekikler yani.

2)Bakın arkadaşlar bu tablo ve daha niceleri gösteriyor ki bizim ülkemizde milyoner olmak öyle kolay değildir. Zaten çevrenize bir bakın o bir avuç köklü ve eski azınlıktaki zenginler dışındaki sonradan zengin olan adamlara bir bakın; çoğu esnaftır. Burada hesaba katmadığımız bir topluluk da var ki o da “başarılı girişimciler” adını verdiğimiz, elini attığı işi ehilce yapıp tutturabilen, zeki ve çevik bir şekilde iş fikirlerini hayata geçirenlerdir. Bu kişiler de ya tüccardır ya da başarışı esnaftır. Yani meslekler yoktur bu grupta.

3)Arkadaşlar hiç boşuna celallenmeyin bana. Bu tablo ben admininizin eseri değil. Bu tablo bizim ülke vatandaşlarının tepelerine geçirdikleri yöneticilerin eseridir.

4)Yani demem o ki bu ülkede zengin olmak istiyorsan, ben milyonerim diye etrafta gezmek istiyorsan; büyükşehirde tüccar ya da başarılı esnaf olacaksın.

5)Amerika’da bu bizde 250 yıl olan süre 24 yıl. Adam 26’sında düzgüncene işine başladımı sapıtmazsa 50’sine milyoner oluyor yani. Daha iyisi can sağlığı burada. Sonuçta sıfırdan başlıyorsun bu duruma gelebilmek için. Listede sonrada

Şu İş İlgini Çekebilir:  Kendi Emekleri İle Sıfırdan Milyoner Olanların 7 Karakter Özelliği

Bakın şimdi size bir tablo daha göstereceğim! Bu sefer de iyi dinleyin!

Grafikten anlamayan dostlarımız için meal: Şehirlerin banka hesaplarındaki paranın, bankalara ve başka yerlere olan toplam borcuna olan oranı göstermektedir bu tablo.

1) Bu tabloya göre en borca batık illerimiz en büyük ve en gelişmiş şehirlerimiz. Yani İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirler yani. Yine doğu illeri ve İç Anadolu’da pek vasat durumda. İlginç bir şekilde Tunceli ilinin pek borçlanmadığı dikkat çekmektedir.

2) Ayrıca dikkat etmemiz gereken bir diğer husus; bu grafiğin büyük şehirlerin günden güne daha da borca battığını göstermesidir.

3) Yine görülüyor ki bu grafik bize ilginç bir şeyi daha gösteriyor: Gelişimin boçla sağlandığı gerçeğini. Aslında bakarsanız klasik ekonomi teorisine göre bu durum gayet normal. Ancak dengeleri korumak çok zor ve ipin ucunu bir kaçırdıkmı geri dönüşü yok demektir.

Yani milyoner olmak için ihtiyacımız olan bir diğer şart dengeli bir şekilde borçlanmaktır.

Eğer Türkiye’de milyoner olmak istiyorsanız büyük şehirler ve nitelikli işçi, iş olanaklarının fazla olduğu bölgekeri tercih etmeniz gerekmektedir. Yine istatistiklere göre mevduat hesaplarının en şişkin olduğu iller bu gelişmiş metropol şehirlerimizdir.

Yorum yapın