Hiç Batmayacak ve Kalıcı Olan 7 Esnaflık Fikri

Eskiden okumayanların mesleği olarak bilinip pek tercih edilmeyen işlerden olan esnaflık günümüzde öyle bir patlama yaşadı ki gençler arasında bile okumakla uğraşamayacağını anlayanlar birer birer esnaflık öğrenmeye başladılar. Aslında esnaflık üniversite hayatından daha karışık ve aha riskli bir alan gibi görünüyordu.

ship sink photo

Şimdilerde ise kazancın nereden geleceği hiç belli olmuyor. Çünkü üniversiteli olup atanamayan ve elinde de herhangi bir zanaatı olmayan gençler için en kısa para kazanma yolu esnaflıktan geçiyor. Şimdiki esnaflar bir anda esnaf olmak için atılım gösteren gençleri pek anlamış değil hatta hiçbir iş bilmeden bu işe nasıl girilir diye düşünenlerde yok değil. Bütün bunlara rağmen esnaflıktan yana olanlar için hiç batmayacak ve kalıcı olan 7 esnaflık fikri sizler için hazırlandı.

İster esnaf olun isterseniz de esnaflığa yeni adım atacak biri olun kesinlikle batmayı sizde istemezsiniz. Hele de sektörünüz içerisinde kalıcı olmak ve senelerde bu işten ekmek yemek istiyorsanız kesinlikle doğru alanlara yönelmeniz gerekir. Günümüzün ve geleceğin en karlı ve en kalıcı esnaflık fikirlerini bulmak için aslında çok düşünmenize gerek yok. Çünkü sizlerin de insanların da yöneldikleri alanları bularak kolaylıkla bir esnaflık fikrine yöneleceğinizi düşünüyorum.

Not: Her bir iş fikri için ayrı yazdığımız yazıların linkini ekledik. İlginizi çekenleri yeni sekmede açıp okumanızı öneririz. Bizi diğer sitelerle kıyaslamayınız. Muhakkak özgün ve farklı noktalara değinmiş olacağız.

bankrupt photo

1.Aktarlık-Kuruyemişçilik

Aktar Açmak İsteyenlere

Günümüzün en kazandıran meslekler ile karşı karşıyasınız sayın okuyucularım. Çünkü bu alanda her geçen gün bir doktor çıkıp ‘’Şu bitki çok iyi, şunu deneyin kesinlikle size iyi gelecektir.’’ yönünde açıklamalar yapıyor. Haliyle insanlarda ilaçların verdiği kimyasal ve gereksiz etkilerden kurtulmak ve daha sağlıklı bir hayata adım atabilmek adına aktarların yolunu tutuyor. Ayrıca bir aktarın görevini sadece bunlar olarak görmeyin. Geçenlerde gittiğim bir aktarda neler olduğunu görünce inanın cennete düştüğümü düşündüm. Farklı şehirlerden getirilmiş harika peynirler, ballar, kaymaklar, en şifalı bitkiler, misler gibi yeni öğütülmüş kahveler, taptaze pastırmalar, kış için kurutmalıklar ve bin bir çeşit baharat. Tabi bunlarla sınırlı kalmayan bu dükkanda bir de kuruyemişler vardı. Her insanı cezbedecek kadar güzel kokuların çıktığı bu aktara sadece lavanta almak için uğradığım halde tatlısından tutunda tuzlusuna kadar çeşit çeşit ürünle evime döndüm. Tabi fiyatların da uygun olması beni cezbeden diğer neden oldu.

2.Restoran-Cafe

Lüks Restoran Açmak İsteyenlere

Açılışı gıda sektöründen yapıyoruz ancak bunun bir nedeni var. Çünkü günümüz insanı yemesine içmesine çok düşkün bir topluluk haline geldi. Eskiden evlerde yenilen yemekler gerçekten de eskide kaldı. Orta düzeyli ailelerin bile haftada sadece bir kereliğine de olsa dışarıdan yemek yediği günümüzde saatlerce ofislerde çalışan kişilerden tutunda yoldan gelip giden insanlara, öğrencilerden turistlere kadar herkes dışarıda yemek yeme kültürüne adeta el sallıyor. Sizde böyle bir ortamı en kaliteli şekilde değerlendirmelisiniz. Ancak gıda dedikse bu iş öyle kolay olmuyor sayın okuyucularım. Restoran –cafe türü yerlerde başarı yakalamak için mutlaka mekan araştırması yapmanız gerekiyor. Hemen her yere açılan pek çok restoran- cafe türü işletmenin giderek dükkanlarına kepenk vurduğu günümüzde kaliteli bir mekan seçmek en önemli detay. Bir de bol bol çeşit ve uygun fiyat zinciri ile birlikte gerçekten tercih edilen harika alanlardan biri olabilirsiniz. Eğer bu iş büyürse emin olun bayilikleriniz olacaktır. Tabi ki ilk dükkanınızda ün yapmanız gerekiyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  En Hızlı Büyüyen Esnaf Olmak İçin 7 Sır

3.Müteahhitlik

Müteahhitlik İşi Nasıl Bir Girişimdir?

Yüksek kazançlar elde etme fikri olanlar için gıda sektöründen daha fazla kazanç elde etmelerini sağlayacak olan mesleklerden biri de müteahhitlik. Oldukça yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan bu alana öyle bir talep var ki eskiden müteahhitlik yapan yaşlı amcaların dahi iştahı kabarıyor. Günümüzde azıcık çevrenize bakarsanız her yerin büyük bir hızla binalarla dolduğunu görebilirsiniz. Bu alanlarda oluşan açıklar nedeniyle bir firmanın yılda 15-20 katlı binalardan 10-15 tane yaptığını görebilirsiniz. Eğer biraz elinize para geçerse ya da birikiminiz varsa hatta devletten destek alarak da bu işe girişebilirsiniz. Zor gibi görünen ancak alanında bilgisi olan insanlarla çalışarak başlarda yüksek kazanç niyetiyle olmasa da hatırı sayılır kazançlar için bu yola çıkabilirsiniz.

4.Emlakçılık

Emlakçılık Yapmak İçin Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Günümüzde insanları ikna etme yeteneği olan herkesin yapabileceği mesleklerden biri olan emlakçılık az çok müteahhitlik ile yakın bir alan olarak görülebilir. Ancak alım satım konusunda farklılıkları olan bu meslek alanlarından en kolayı emlakçılık. Çünkü bina yapma gibi bir derdi olmayan emlakçılar hazır olan daireleri kiralayarak ya da satarak aradan komisyon alan kişiler. Bu işin kaymağını yemek gibi bir durum olabilir ancak sadece bir ev satışı ile üzerinden 20-30 bin liraya kadar kazanabilen emlakçılar yüksek kar sahibi esnaflarımızdan.

5.Giyim Sektörü

Giyim ve Tekstil Üzerine E-Ticaret Projesine Başlamak Akıl Karı mı?

Giyim sektörü dediğimizde geniş düşünmeniz lazım. Çünkü bebek mi, kadın mı, erkek mi yoksa toptan mı, üretim mi derken bu sektöre girdiğinizde oldukça geniş bir çalışma hayatına merhaba diyebilirsiniz. Sizler için en kazançlı esnaflık fikirlerinden olan esnaflıkta geniş çaplı uygun fiyatlı ürünler satmaya başladığınızda dükkânınızın ne kadar fazla müşteri ile dolduğunu görebileceksiniz. Ancak bu alanda elde edeceğiniz ürünlerin kalitesine ve tüketicileri doğru bir şekilde yönlendirmeniz gerekiyor. Her kesime hitap edebilme ve işlek bir cadde üzerinde bulunma gibi durumlar sayesinde kazancınızı da artırabilirsiniz. Sadece kaliteyi sunun yeter. Çünkü bu sektör kaliteden başkasını kaldırmıyor ve uygun fiyatlara bakıyor.

clothes photo

6.Eğlence Dünyasına Hoş Geldiniz!

Eğlence Merkezi Açarak Kar Elde Etmek

Eğlence sektörü o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki inanın insanlar hafta sonları nerede eğleneceklerine dair planlar yaparken yeni yerler keşfetmek istiyorlar. Son zamanların en gözde mesleklerinden olan eğlence dükkânı işletmek ya da eğlence merkezi de diyebiliriz en kazançlı esnaflıklardan. Ufak ya da büyük fark etmez bir dükkan açtığınızda eğlence içerikli ekipmanlar ile harika bir ortam hazırlayabilirsiniz. Şimdilerde gençlerin en sevdiği alanlardan olan “Korku Evleri, Labirent Savaşları’’ türünden alanlar gerçekten büyük ilgi görüyor ve bu mekanların sahipleri randevulu bir şekilde çalışmaya başladılar. Sizde deneyin derim.

7.Büfe Açmak

Büfe açmak gerçekten karlı mı?

Hemen yol üzeri bir yer bulun ve minik bir dükkan ya da ufak denilebilecek büfeniz için yer seçin. Büfeler günümüzde en sık tercih edilen alanlar olduğu için gün içinde kolay kolay boş kalmıyor ve sürekli olarak birileri gelip sizden bir şeyler almak istiyorlar. Bu nedenle sizlerde bu alanda işe başlayarak büfenizden insanların ihtiyaç duydukları yüzlerce ürünü satışa sunabilir hatta büfeler birliği bile kurabilirsiniz. Çok geniş bir ürün ağı sunabilecek tarzda olan büfelerde yapacağınız satışlar sonucu elde edeceğiniz kazançlar her ay düzenli bir artış gösterecektir.

“Hiç Batmayacak ve Kalıcı Olan 7 Esnaflık Fikri” üzerine 6 yorum

  1. (istanbul) müteahitlik yapmak istiyorum benim gibi sermayesi olan ortaklar arıyorum (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

    Cevapla
  2. Adam alısün numarası bırakmış bir de konuşalım demiyor yazışmak için numara bırakmış. Sen numaranı bıraktın ya insanlar da tanımadan etmeden ortak olmak için sana para mı gönderecek?

    Cevapla
  3. Selam arkadaşlar bu yazının ilk sırasında OTO YIKAMACILIK olmalıdır. ben 20 bin tl ye oto yıkama açtım tofaş aracım vardı aradan 2 sene geçti şuan hyundai accent era 2011 biniyorum çok kazançlı bir meslektir burda yazanlara inanmayın yoksa açarsanız batabilirsiniz oto yıkamacı açın arkadaşlar kısa yoldan zengin olmak isteyen ama biraz zor bir meslektir örneğin arabayı yıkadıktan sonra güzel yıkamadıysanız müşteri size bu arabayı nasıl yıkamışsın diye azarlayabilir buda insanın zoruna gider dolayısıyla o yüzden arabayı güzel yıkamak zorundayız

    Cevapla

Yorum yapın