Meşrubat Toptancısı olmak-Karlı mı?

Bu sektör, ülkemiz genelinde gerçekten iş yapabilen ve yeterince tüketime sahip olan bir sektördür. Bu sektör birçok firma tarafından ülkemizde satış yapmaktadır. Firmaların kendi aralarında ki rekabeti ve sunduğu hizmetler farklılıklar göstermektedir. Yapılan toptancılık ve hizmetler yer ve bölgelere göre değişmektedir. Büyük firmaların ürünlerin dağıtımını yapan şirketler bulunmaktadır. Bölgelerden ülke genelinde dağıtımı yapılan bu sektörde ana konu kaliteli mallar ve fiyatlandırılmalardan oluşmaktadır. Firmaların dağıtılan ticari işletmelere sunduğu kalite ve fiyat öncelikli hususlardır. Bu firmalar birçok kurum ve kuruluşlara dağıtım yapmaktadır. Her dağıtım yapan firmanın güvenilirliği tek tip olmamak ile birlikte bu konuda köklü ve kaliteli hizmet veren firmalar da bulunmaktadır. Kolay bir sektör olmamakla birlikte hassasiyet isteyen bir konudur. Dağıtımı yapılan ürünlerin kalitesi, kullanım ve tüketim tarihleri, taşıma şekilleri ve saklanma süreleri dikkat edilmesi gereken konuları içermektedir. İnsanların ve kurumların dağıtımına öncülük eden meyve suyu ve meşrubat toptancılığı zor bir sektördür. Bu sektörün kendi alanında birçok kriteri bulunmakta ve uzmanlık gerektirmektedir.

ÖNEMLİ UYARI: Toptancılık sektörü son zamanlarda ne yazık ki giderek online hale geldi. Dolayısıyla artık önemli kişisel verileri ve de bağlantıları ele geçirerek bu işi internet üzerinden yapmak mümkün. O sebeple siz de bir home ofis açarak bu işe girişebilirsiniz. Nakliye ve depolamayı da dışarıdaki özel kişi ve kuruluşlara yaptırarak daha mobilize, daha verimli ve hızlı çalışabilirsiniz.

Meşrubat Toptancısı Ne Kadar Kazanır?

Bu sektördeki kazanç firmaların büyüklüğü ile kalitesi konusunda farklılıklar göstermektedir. Firmaların sunduğu hizmet ve kaliteye göre kazançlar değişkenlik göstermektedir. Bu kazançların tahmini bir miktarı olmayıp tamamen firmaların satış politikaları ile yakından alakalıdır. Türkiye’nin her yerine satış yapabilen meşrubat toptancıları bulundukları konumlara göre farklı kazançlar elde edebilmektedirler. Kazançların miktarı ise satışları ile orantılı olmakta ve bu şekilde bir tablo ortaya çıkarılabilmektedir. Firmaların satış ve dağıtım noktaları farklı kazanç getirileri sağlamaktadır. Kazanç açısından meşrubat toptancıların köklülüğü ve yapılan işlerin büyüklüğü ile iyi getiriler kazandırmaktadır. Ülke genelinde büyük kuruluşlara dağıtım yapan firmalar ise düzenli dağıtımları sonucu bu sektörden iyi bir gelir sağlamaktadır. Toptancılığı kurum ve şirketler dışında halk üzerinde satış yapan firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar daha küçük çaplı satışlar ve kazançlar elde etmektedir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  En Karlı Toptancılık Fikirleri-Hurafelerden Arındırıldı

Ortalama ve somut bir rakam vermek gerekirse bu işi 5-10 yıldan daha uzun süre yapanların şu anda aylık net karları 20 000 TL civarında seyretmektedir. Ancak bu rakamlar sizi yanıltmasın. Çünkü aşırı derecede değişkenlik göstermektedir.

Meşrubat Toptancısı İş İmkânları Nelerdir?

Firmaların bu sektördeki dağıtımını yaptığı ürünler açısından iş potansiyeli ülkemiz genelinde bulunmaktadır. Bu hizmet sektörü büyük toptan firmaları tarafından ve küçük çaplı firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan satışların kurum ve kuruluşlara yönelik olması bile bu sektörün iş potansiyelini ortaya koyabilmektedir. Bu sebep ile ülkemizde meşrubat toptancılığı büyük revaç görmektedir. Üretimi gerçekleştirilen ve dağıtıma sunulan meşrubatlar kurumlar ile anlaşmalar sağlayıp işlerinin devamlılığını sağlayabilmektedirler. Bu sektörün sunduğu imkânlar, ülkemiz geneli olarak fazlası ile tüketilen meşrubatlar açısından fazlası ile yer almaktadır. Sektörün merkezinde yer almakta bu iş için temel unsurların başlarında gelmektedir. Meşrubat toptancıları için iş imkânı her zaman bulunmak ile birlikte doğru hamleler gerektirmektedir. Bunun ile birlikte kazançlar elde edilebilmektedir.

Sektör şu anda yeni oyunculara aç durumdadır. Özellikle de popüler markaların ürünlerini değil de daha az popüler olanlarının pazarlamasını yapacak olanlara aç durumdadır. Çünkü marketler ne yazık ki az popüler ve SAĞLIKLI içecek markalarını temin etmekte güçlük çekmektedir.

Meşrubat Toptancısı Olmak İçin Ne Gerekir?

Bu sektörde çalışabilmek için birçok koşul bulunmaktadır. Öncelikle bu sektörde de diğer sektörlerde olduğu gibi sermaye önemli bir yer tutmaktadır. Bunun dışında verilen kalite ve ulaştırma gibi hizmetler önemli rol oynamaktadır. Ve Pazar yeri diye nitelendirilen merkezi konum çok önemli olupi pay sahibi olmak açısından önemli bir durumdur. Meşrubat toptancısı olmak için gerekenleri araştırılmalı ve uzman kişiler tarafından çalışılmalıdır.

Yorum yapın