İddia Bayisi / Dükkanı Açıp Kar Elde Edebilmek İçin

Merhaba parlak fikirler okurları. Bu yazımızda epey gündemde ve revaçta olan bir bayilik türünü ele alacağız. İddia bayisi / dükkanı açıp kar elde edebilmek! Çoğumuzun aklına bir sefer de olsa illa ki düşmüştür: Öyle yoğun, öyle kalabalık, öyle sesleri içeriden dışarıya doğru taşmış, heyecanlı, meraklı, bir televizyon ekranının başına kilitlenmiş insan sellerini görüp duydukça. Bir iddia bayisi ne kadar kazanır? Ben de açsam, nasıl olur?

gambler photo

Şunu bilin ki iddia dükkanı açmak son derece karlı bir yatırım koludur. Yeter ki oyunu kurallarına göre oynayın. Nasıl ki hiçbir şekilde kar elde etmeyecek ölü yatırımlar söz konusu değildir. Yine, hiçbir şey yapmadan oturduğunuz ve sabit kaldığınız yerden size para kazandıracak bir iş kolu da yoktur. Her şey niyet ve eylemlerin bütünüyle ortaya dökülür. Hazır pazar da mümkün değildir, ölü pazar da.

İnsanların neden iddia oynadıklarını öğrenip kavradığımızda açacağınız iddia bayiliğin de iş hacmini ve potansiyelini o ölçüde yerine getirmiş ve sağlamlaştırmış olursunuz.

İddia bir şans oyunu mudur? Hala. En azından örneğin loto çeşitleri gibi salt rakamlara ve tahminlere dayalı işleyen bir oyun değildir. Uzun saatlerini çok daha iyi ve reel sonuçlar kazanmak için harcayanlar vardır. Uzun bir araştırma, gözlem ve mukayese gerektirmektedir iddia oynamak. Ancak şöyle bir güzelliği vardır ki Fenerbahçe – Galatasaray maçına iddia oynayanlar kendi içlerinde üçe ayrılırlar.

Bir taraf Fener’in maçı kazanacağına inanıp parayı o yönde akıtır. Bir kısım diğer tarafa. Bir taraf da beraberliğe basar parasını. Sonuç olarak tek bir tarafın iddiası çeşitli derecelerden tutar ve kendisine para kazandırır.

En nihayetinde birilerinin hatalı ve yanlış tahminleri sonucu siz iddia bayiliği olarak kazanırsınız. Sistem bu kadar basittir aslında. Diğer handikap sonuçları, yüksek ya da az oranlar, sizi değil kullanıcıları ve oyuncuları ilgilendirecektir.

Siz insanların iddia kuponu hazırlayıp söz konusu maçları yakından takip edebileceği bir alan yaratarak maliyeti düşük kar oranı yüksek bir yatırım şebekesi oluşturmuş olursunuz sadece.

Şimdi bir iddia bayiliği açıp oradan yüklüce kar elde etmenin ince nüanslarını sizlerle paylaşacağız. Zaten parasal açıdan konforlu bir yatırım ve kar elde etme olanağına sahip bu yeni alan size para kazandırmaya hazırken, dikkat edeceğiz ve izleyeceğiniz yollar ile birlikte çok daha fazla kazanmanın kapılarını açmış olacaksınız.

Online Oyun İle Para Kazanmak İsteyenlere Tüyolar adlı makalemize bakarak da bir başka oyunun bir başka kazandırma ölçeklerini öğrenebilir, kendi için tahayyül edebilir ve gereğini yapabilirsiniz.

Son on yılın gözde oyunu olan iddia, sayısal lotoyu da milli piyangoyu da çok gerisinde bırakmıştır. Futbolun kendi iç dinamiklerince zaten heyecan kasırgası yaratan ortamına bir de para koyma, para kazanma ihtimallerinin yarattığı yüksek gerilim hattı eklenince, siz de oyuncular gibi daha fazla para kazanmanın yollarını arayıp bulmalısınız.

gambler photo

İddia Bayisi / Dükkanı Açıp Kar Elde Edebilmek İçin İzlenecek Yollar 

Müşterilerden kumar oynadıkları gerçeğini görmemelerini sağlamak.

Evet. Hatta işi iyice aymazlığa vurup. Kumar mı? Ne alakası var canım kıvamında gelen kumar şüphelerini yok sayarak yok etme yöntemini benimseyebilirsiniz. Sonuç olarak kimse kimseyi zorla bir masaya oturtup onun parasını söğüşlemez. Oynayan hür iradesiyle oynar ve zaten bu oyun artı on sekiz esasına dayalıdır. Bunu heyecanı bol, gerilimi ve aksiyonu zirvede eğlencelik bir oyun olarak görmeli ve göstermelisiniz. Aslında eğri oturup doğru konuşalım, iddia oynamak bildiğiniz kumar oynamaktır. Bir takımın üstüne para yatırmak ve o takımın performansına göre kazanmak ya da kaybetmek tam bir kumar örneğidir. Ama bu gerçeği ustaca perdelemeli ve yapılan kuponların futbolun bir parçası olarak göstermenin dinamiklerini hazır ve canlı tutmalısınız. Hoş zaten iddia oynamak, öyle yerleşik, öyle popüler bir oyun haline gelmiştir ki, futbol onsuz düşünülemez olmuştur. Eh bir de televizyonda zırt pırt dönen reklamlar ve yayıncı kuruluşların bile kendi ekranlarında iddia yı tanıtmaları, bu kumar algısını yerle bir etmiştir. Sizin bir bayi olarak tek yapmanız gereken bunun üstünden arada bir geçmek olacaktır.

Futbol ateşi eşittir iddia.

Müşterilerinizi yatırım yaptıklarına inanmak: 

Bunu kuracağınız ikili muhabbetlerle iyice kaim hale getirebilirsiniz. Örneğin;

– Aga Fener’de Lens iyileşmiş, Beşiktaş maçına hazır.

– Ya öyle mi?

İşte, bu ”ya öyle mi” şaşkınlığında yatırımı iyileşmiş, tahvilleri iyiye doğru giden bir adamın keyifli şaşkınlığı vardır. Lens iyileşmiştir. Yani bir yatırım alanı olarak görmesini istediğiniz Fenerbahçe’den müşterinize haber vererek ona bir şirket sahibi gibi muamele edersiniz. Tabi ki içten içte ve alt metinde bu böyledir.

Her takım haftalık ya da günlük olarak yatırım yapılacak birer borsa rakamı gibi kendini gösterebilir. Üstelik özgürce bir alandır bu. Bir Fenerli, sadece mantığına dayanarak, temenniden değil tahminle hareket ederek rakibinin galibiyetine bile para basabilir. Yani bu nirengi noktasında, rakip takım, bir bakıma rakip şirket yoktur. İşte yatırımın böyle geniş olanı! Eh daha ne olsun?

Bolca güler yüz.

 Bunu zaten kaçınılmaz olarak yerine getirmelisiniz. Gülmesini bilmiyorsanız dükkan açmayın ataların bu derin manalı sözünü kulak arkası etmeyin. Güler yüz hem iş hem de sosyal yaşamda birçok paslı kapının bile açılmasını sağlar. Bolca güler yüz, sizin ve bayiliğinizin çeperinden eksik olmasın.

Dükkanda sadece iddia oynatmayıp yiyecek içecek satmak.

Yeri gelecek dükkanınız hıncahınç dolacak. Özellikle soğuk kış akşamlarının nefes kesen maçlarında, insanlar saatlerini bayiliğinizin içinde geçirecek. Onlara sıcak içecekler ikram etmek, durduğunuz yerde para kazanma ivmesini iki katına çıkaracaktır. Yazın da bu içecekleri soğuğa çevirip yaz kış demeden tost ve sandviç gibi kolay yapılabilecek ürünleri de müşterilerinize sunduğunuzda sizden kazançlısı ve keyiflisi olmayacaktır.

Nasıl Piyango Satıcısı Olunur? adlı makalemiz de bir başka ”şans” oyununa dair kurumsal ve finansal açıdan bilgiler vermektedir. Göz gezdirdiğiniz takdirde başka bir alanda da gerekli bilgileri bedava almış olacaksınız.

Müşterilere her daim kağıt kalem desteği sunmak. 

İhmale gelmeyecek bir konu. Pek tabi sadece müşterilerin konforunu sağlamak değil tek mesele. Müşteriler, kağıt üstünde ne kadar çok hesap yaparsa, kupon oynama ihtimalleri de, oynayacak kuponların sayısı da artacaktır. Onların oynaması ise, her açıdan sizin kazanmanız anlamına gelecektir. Kağıt kalem ile her daim kendilerinde evlerinde hissetmeleri de psikolojik açıdan destekleyici bir durum .

 

Dükkanda maç tahminlerinden anlayan ukala bir uzman bulundurmak ve onun millete tavsiyeler vermesini sağlamak.

Bu ”ukala uzman” yerine göre siz de olabilirsiniz. Önemli olan sirkülasyon sağlamak ve ortak bir dil geliştirmek. Katılımcı bir alan kılarsanız işlettiğiniz bayiliği, orayı çaylar kahveler içilen bir yandan da harıl hurul kupon doldurulan yeni bir tür kahvehaneye dönüştürebilirsiniz.

Bir de son olarak birden fazla televizyon barındırmayı unutmayın. Dükkanın genişliğine bağlı olarak birden fazla televizyon bulundurmak, birden fazla maçın aynı anda takip edilmesi demektir. Bu da yine daha fazla kupon yapılmasına ön ayak olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Yazı bilgilendirici bir rehber niteliğinde olup bu konuda nihai kararı verip tek başına tüm sorumluluğu üstlenecek olan da sizelersiniz. Başkaca kaynakları araştırmadan sakın ola karar vermeyin. Sizleri yanlış yönlendirmek istemeyiz.

Yorum yapın