İLK KEZ İŞ KURANLAR İÇİN KREDİ ALINABİLİR Mİ ?

Patron olmak istiyorsunuz; Fikriniz var.Enerjiniz var.Heyecanınız var.Hayaliniz var,AMA PARANIZ YOK!

Bu saydıklarımız özelliklere sahip her gün yüzlerce kişi Google’da arama yapmakta. Buna Google istatistiklerine baktığımızda görebiliyoruz. Peki buna acil çözüm önerisi olarak biz Parlak Fikirler ekibi buradayız. Her gün sitemizi ziyaret eden yüzbinlerce kişiye bu konuda fikir verme aşamasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da araştırmalarımız sonucu elde ettiklerimizi siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Günümüzde yeni iş kurmak isteyenlerin farklı fikirleri, farklı istekleri, farklı iş disiplinleri, farklı iş fikirleri vardır. Ancak tümünün tek bir ortak yönü vardır; sermaye yok!

Sonuç olarak zengin ailelerden gelen kişilerin yeni iş kurmak gibi dertleri olmayacağı için, bu düşüncede olan kişiler aileden sermaye alamayacak kişilerdir. Bu durumda imdada krediler yetişir. Bu kredileri doğru kanallara aktardığınızda oldukça güzel işler başarabilirsiniz.

Bu duruma gelişen bankacılık sistemi ve buna bağlı olarak gelişen kredilendirme, kredi verme sistemi de yardıma koşmaktadır. Mutlaka bu konuda araştırmalara koyuldunuz ve sitemizi ziyaret ettiniz. Bu araştırmalar sonucunda gördünüz ki pek çok farklı banka bu konuda kredi vermeye hazır ve siz müşterilerini bekliyor. Peki akla gelen bir diğer soru ‘ben bu işi yapmak istiyorum ama kredi alabilir miyim ?’dır. Bu yazımızda buna cevap aramaya çalışacağız. Okumaya devam edin…

Öncelikle merak etmeyin asla yalnız değilsiniz, genç yaşlarda hatta yaşı ilerlemiş de olsun yeni iş kurma hayalinin peşine düşen binlerce kişiden birisiniz. Bu krediye piyasada hüküm süren eski veya yeni bir çok işletmeci, iş sahibi ihtiyaç duymaktadır. Hadi diyelim mevcut işi olan adamın kurulu düzeni var, düzenli geliri var ve o bir şekilde işin içinden çıkar. Peki yeni başlayan, yeni iş kuracak olan kişi nasıl altından kalkacak.

Hayatta ne yaparsanız yapın cesaret edin ve risk alın. Risksiz yaşamak istiyorsanız evinizden çıkmayın. Tek çözüm bu ! Bu tabi ki de saçma ! Bunları bir kenara bırakacak olursak ilk kez iş kuracak kişiye vereceğimiz ilk tavsiye: kaybedecek bir şeyinizin olmaması!

Kendi kendinizi yönetmek, kendi işinizin patronu olmak elbette herkesin isteyeceği bir şeydir. Yaptığınız iş kendi işiniz olduğunda çalışırken daha istekli daha motive ve daha kondisyonlu bir şekilde çalışırsınız. Bu sebepten yeni işe başlamak için çok zaman kaybetmeyin.

KREDİ SERÜVENİ NASIL BAŞLAR ?

Yaptığınız işten, işçi olarak çalışma hayatını sürdürmekten sıkılmanız zaten hayatın olağan akışında mutlak bir sonuçtur. Bu sebepten hayalinize, fikrinize ve en önemlisi kendinize güvendiğinizde kredi kullanıp iş kurmak oldukça mantıklı. Bunların yanında uymanız gereken bazı diğer şartlarda mevcuttur. Bu şartlardan bahsedecek olursak, kredi çekip yeni, bir iş kurmak isteğiniz varsa bu isteğiniz için önce zemin etüdü yapmanız gerekir. Nedir bu zemin etüdü sorusuna cevap olarak ise yapacağınız iş hakkında önce piyasa şartlarını, işlerin nasıl ve ne şekilde yürüdüğünü, müşteri potansiyellerini ve müşteri portföyünü tanımanız mutlaka gerekir. Bunlardan bi haber olarak işe başlamanız başlarda size çok fazla zorluk çıkaracaktır. Bunlara ek olarak ta sizin planladığınız iş ile ilgili genel fikre sahip olmanız da ayrıca önem taşımaktadır. Bu genel bilgiden kastımız, işin bilinmeyen yönleri hakkında aynı işi yapan kişilerle bilgi alışverişi yapmak gerekir. Bu görüşmeleri fikrine ve vicdanına güvendiğiniz kişilerle yapmanız da ayrıca dikkat etmeniz gereken bir husustur. Çünkü size yanlış bilgiler vererek sizi yanlış yönlendirenler de karşınıza mutlaka çıkacaktır. Bunları gerçekleştirdikten sonra kredi çekme aşaması hakkında söyleyeceklerimize geçebiliriz…

Bunlardan sonra bankalardan, devletten kredilere başvuruda bulunabilirsiniz. Dönem dönem devlet ve bankalar yeni iş kuracaklara çeşitli şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Bunları tüm detayıyla araştırıp takip edip kovalamanız gerekir. Ne kadar erken hareket ederseniz şansınız o kadar yüksek olur. Devlette dönem dönem yeni iş kuracaklara sertifika ve kurs verdikten sonra kredi kullanımı konusunda kolaylık sağlamaktadır.

YENİ İŞ KURACAKLARA VERİLEN BANKA KREDİLERİ

İlk düşündüğünüzde aklınıza gelen elbette banka kredileridir. Piyasada bulunan büyük bankaların tamamı sizden istenen şartları yerine getirdiğiniz takdire, size kolayca kredi kullandırırlar. Bu bankalardan size en uygununu bulmanız için hemen hemen tüm bankaları tek tek dolaşıp kampanyalarından haberdar olmanız gerekir. Sonunda bütçenize en uygun krediye başvurabilirsiniz. Yeni iş kuracaklara tüm bankalar sıcak bakar ve size kredi vermek için sizin yararınıza olan ödeme planı ve faiz oranlarını sunarlar

DEVLET HİBELERİ – KREDİLERİ

Yeni iş kuracaklara devlet tarafından da faizsiz, düşük faizli krediler hatta hibeler vermektedir. Devlet tarafından bunlara başvurmak için ve bu imkanlardan yararlanmak için çeşitli şartlar koymuştur. Bu şartlar belirli dersler almak, belirlenen sertifikalar almak gibi. Bunları yerine getirdiğiniz zaman işinizin türüne göre devlet destekli kredilerden de yararlanabilirsiniz Son yıllarda bu şekilde de işini kurup güzel yerlere getiren oldukça fazla kişi mevcuttur. Tüm bunların takibi siz iş kurmak isteyen ve sermayesi olmayan kredi peşinde yeni atak, enerjisi yüksek müstakbel patrona kalıyor 🙂

SERMAYEM DÜŞÜK DİYE ÜZÜLMEYİN !

Size verebileceğimiz en büyük diğer bir tavsiye de sakın sakın sermayenin düşüklüğünün arkasına sığınmayın. Zaten asıl başarı küçük sermayelerle büyük işler başarmaktır. Bu konuyla ilgili sitemizde bulunan Düşük sermaye ile iş kurmak kolay mı?’ Adlı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Değerli Parlak Fikirler okuyucularımız için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. İş kurmak isteyen ama sermayesi olmayanlar için kredi serüvenini bu yazımızda anlatmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için ‘İş Kurmak için Dükkan Açma Kredisi Nasıl Çekilir ?’ yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Sitemizdeki diğer yazıların da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Yeni iş fikirleri, kredi kullanımı ile ilgili sorularınız varsa sitemizden bu sorularına ve merakınıza cevap bularak ayrılacağınızdan eminiz. Her gün sizin için yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlere yol göstermek için yazılar yayınlamaktayız. Takipte kalın!

 

“İLK KEZ İŞ KURANLAR İÇİN KREDİ ALINABİLİR Mİ ?” üzerine 2 yorum

  1. Vermiş olduğunuz bilgi çok açıklayıcı teşekkür ederim motive açısındanda çok güzel oldu.

    Cevapla

Yorum yapın