İmalat Sektöründeki En Karlı ve Kolay Üretilebilir 3 Ürün

İnsanların birçok ihtiyacı artık geleceğe yönelik değil anlık – ansal oldu. Önceden imalattan sanayiye, tüm ekonomik faaliyetleri kapsayan alanlarda müşterilerin iki beklentisi vardı. 1- Dayanıklılık. 2- Uzun Ömür. Bugün herkes, tam da bugününü düşünerek hareket ediyor ve satın aldığı – alacağı ürünlerde bu özellikleri arıyor. Artık dayanıklılık yerine talep edilen özellik kullanışlılık.

 

factory photo
fabrika dediğinden böyle duman çıkmalı

Kullanışlı yerine kullanılan fonksiyonel ve ergonomik kelimelerinin çoğalması da bunun bir işaretidir. Uzun ömürlülük beklentileri ise yerini ürünün ”pratik” olmasına bıraktı. Sağlamlık- garanti out, pratik – ergonomik, bir de mümkünse estetik in.

İmalat sektörü de halkın biraz ekonomik şartlar biraz da değişen dünya kültürü ile birlikte yenilenen isteklerini göz önünde bulundurarak üretimlerine yeni bir yön verdi. Artık en karlı olan en dayanıklı, en süper, en uzun ömürlü ürünler değil. Artık kar elde etmek isteyen herkes kolay üretilebilir, maliyetsiz, ucuzuna satılacak ama sürümden kazandıracak ürünlerde. Bu yazımızda imalat sektörüne girmeye niyeyi olan arkadaşlara bu sektörde üretebilecek en kolay ve en karlı 3 ürünü anlatacağız. Hani derler ya başlamak bitirmenin yarısı, başlamak burada bu yazıyla olsun, bitirmek siz üretime ve satışa başladığınızda.

İmalat Sektöründeki En Karlı ve En Kolay Üretilebilir 3 Ürün 

1- Tel Kamp Sandalyesi: 

Siz ürünün adında geçen kamp kelimesine takılıp da ”yahu ülkede kaç kişi kamp yapıyor ki” diye hayıflanmayın. Onun sadece ismi kamp sandalyesi. Yoksa belki de kullanım alanı kamptan çok başka alanlarda. Örneğin geniş balkonlarda, teraslarda, piknik alanlarında ve tatil beldelerinde. En önemli özelliği saniyeler içerisinde açılıp kapanması ve hiç yer kaplaması. Malzemeden çalmanıza gerek kalmayacak kadar az malzeme ve düşük maliyet ile imal edilen bu sandalyeler, her yıl yaz – kış demeden peynir ekmek gibi satılıyor. Nedeni iç dış mekan ayırt etmeksizin birçok farklı alanda pratik bir şekilde kullanılıyor olması.

Kurulabilir ve katlanabilir özelliklerine sahip bu sandalyelerin iskelet kısmı metal yaparsanız çok daha fazla alıcıya ulaşırsanız. İnce ve estetik görünümünün yanı sıra ”az biraz daha dayanıklı olması” imalathanenizde üreteceğiniz sandalyelere olan ilginin artmasını sağlayacaktır. Bu ürünleri birçok farklı renkte satışa çıkarabilirsiniz. Mavi, kırmızı, beyaz, turuncu, mor vs. Ne kadar fazla renk sunarsanız, satışa o kadar yakınsınız demektir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Üretim yapmak istiyorum-Ne üretebilirim?

Sadece renklerde değil, belli başlı kullanım özellikleri bakımından da çeşitliliğe gidebilirsiniz. Örneğin bir yanında bardaklık olan sandalyeler, kampçıların ve yazlıkçıların bir numaralı önceliği. Siz iki tarafına da bardaklık yaparak, yükte hafif pahada ağır değişiklikler yapabilirsiniz.

2- Sokak Mermer Masası: 

Hepimizin bildiği üzere içinde yaşadığımız topraklar madenler bakımından da oldukça zengin. En meşhur madenlerimizden biri de mermer. Sokak için, yani esnafın iki masa atıp işletmesini az biraz genişletmek istediği o anlarda, gelip sizden sizin ürettiğiniz masaları alabilirler. Burada da ”sokak ibaresine” takılmamanızı rica ederim. Zira bir masa masadır ve tamamen alıcının tekelinde her yerde kullanılabilir. Son yıllarda üretime hız verilen mermer mobilyalar ve aksesuarlar da balkon ve teraslarda dekorasyonu tamamlamak için sıklıkla tercih ediliyor.

Eğer sermayem az ya da mermerle uğraşmak istemiyorum diyorsanız size bir tüyo daha. Mermer değil mermer desenli masalar imal edebilirsiniz. Önemli olan içeriği değil dış görünüşü diyen alıcılar, sizden ucuza aldıkları mermer desenli masalarla gelen misafirlerine hava atabilir. Orası onlara kalmış. Sizi ilgilendiren tek kısım, en hızlı ve etkili satış seçeneklerini değerlendirmek ve buna göre üretim planı oluşturmak.

3- Şezlong: 

Şezlong kiralama maliyetlerinin dudak uçuklatmanın ötesine geçip ağızda aft çıkardığı günümüzde ucuzuna şezlong üretip sürümden kazanma stratejisiyle, çok az bir fiyat farkı koyup satmak, yapılabilecek en doğru hamlelerden bir diğeri. Tıpkı kamp sandalyeleri gibi şezlongları da katlanır özelliklerde üretmelisiniz. İki renkli, çizgi desenli, sade tasarımlarla birlikte bu ürünlerin satışından da güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Nasıl Üretiliyor? 

Size önerdiğimiz üç ürün de çok kolay ve pratik bir şekilde üretilebiliyor. Tecrübe ve ustalık gerektirmeyen bu işte üretimi 3-4 ayrı makine ile gerçekleştirebilirsiniz.

Üretimi İçin Kaç Kişi Lazım? 

Üretim işinin büyük kısmını düğmesine basıp çalıştıracağınız makineler yapacağı için 2 kişi (en azından ilk etapta) yeterli olacaktır. Daha sonra ürettiğiniz ürünleri civardaki mobilyacılara satabilir ya da bir internet sitesi açarak doğrudan halka satış gerçekleştirebilirsiniz.

“İmalat Sektöründeki En Karlı ve Kolay Üretilebilir 3 Ürün” üzerine 3 yorum

Yorum yapın