İnşaatlar İçin Demir Alım-Satımı İşi Yapmak

Sizde fark ettiniz mi bilinmez ancak her geçen gün etrafımızda sayıları artan ve farklı özellikleri ile pek çok kişiyi etkileyen inşaatlar dur durak bilmeden çoğalıyor.

ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar; artık müteahhitlik falan yapmayın. Alın demiri ucuza bir şekilde. Geri dönüştürün veya ucuz madenler bulun sonra da Türkiye’de veya yurtdışında çeşitli pazarlarda satın. Piyasayı 3-5 eski kurda bırakmayın. Devir üretim devri falan değil, alım-satım devri! Üretenler artık kaybediyor. En iyi ihtimalle yaptıkları çıraklık yanlarına kar kalıyor… Dünya çapına tüm siyasi iktidarlar da artık üretenin falan değil; simsarın, alım satımcının, uyanıkların yanındalar. Bu bilgi de cebinizde dursun.

En karlı yatırımların yapıldığı sektörlerden biri olan ve yüzlerce hatta binlerce insanın her gün bir inşaat yapma fikri ile atılımlar yaptığı bu sektörde kazanç oldukça yüksek. İnşaat sektörü kazançlı olunca bu sektöre gerekli olan malzemeleri üreten ya da satan adreslerde haliyle kazançlı çıkıyor. Özellikle de inşaatların olmazsa olmazları diyebileceğimiz malzemelerin satışında büyük kazançlar elde etmek mümkün. İnşaat sektörüne girenler için malzeme tedariki yapacaklar için en uygun alanlardan olan inşaat demiri alım satım işi yapmak ise son dönemlerin gözdesi.

İnşaat demirleri betonarme yapılar içerisinde temel atmadan tutunda betonun dik durmasına kadar hemen her yerde kullanılan malzemelerden biri oluyor. İnşaat denince çoğumuzun aklına sadece binalar gelmiş olabilir ancak inşaat sektörü oldukça geniş. Barajlar, köprüler, hastane, okul türü yerlerde inşaat sınıfına giren yerler arasında bulunuyor. Bu yerlerde ise kullanılan başlıca ürünlerin başında yine inşaat demirleri geliyor. Sizlerde inşaat sektörüne adım atmak ya da kazançlı çıkacağınız bir alan belirlemek istiyorsanız ve yüksek yatırım gücünüz yoksa sadece inşaat demiri satmaya başlayabilirsiniz.

inşaat demiri

İnşaat Demiri Alım- Satımı Karlı Mıdır?

İnşaat demirleri günümüzün değişen şartlarında artan inşaat sayısına hizmet verebilecek ana malzemelerden biridir. Bu malzeme inşaatlarda en sık kullanılan malzemelerin başında gelir. Bu nedenle de inşaat demiri satışlarında zarar etme ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Hele bir de üreticiden alıp tüketiciye satıyorsanız arada büyük bir kar elde edebilirsiniz. İnşaat alanında kullanılan demirler kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılırlar. Siz eğer bir tek demir çeşidi satayım derseniz sadece bir tanesini seçerek de yolunuza devam edebilirsiniz. Ancak geniş bir demir satışı düşünüyorsanız inşaatlarda kullanılan pek çok demirin satışını da yapabilirsiniz. Her iki durumda da büyük kar elde edebilirsiniz. Çünkü bazı illerde demir üretimi için gerekli kaynaklar bulunur. Bu nedenle bu illerde hazırlanan demirler oldukça ucuza mal edilebilir. Bazı illerde ise demir satışları yüksek fiyatlarda yapıldığı için siz biraz daha uygun fiyat vererek ihalelere girebilir ve kazançlı çıkmaya başlayabilirsiniz.

İnşaat Demiri Alım- Satımı Nasıl Bir İştir?

İnşaat demiri alım satım işi yapmak inşaat hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Çünkü bir bina ile bir köprünün demirleri birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle de inşaat demiri alıp satacak olan kişilerin mutlaka alanlarında yüksek bilgiye sahip olmaları şarttır. Bu sektör içerisinde genellikle inşaat işlerinden anlayan insanlar bulunduğu gibi sadece maddi kazançlar içinde demir alım satımı yapan insanlarla karşılaşılabilir. Bu tür insanlardan olmak yerine insanların can güvenliğini düşünen ve inşaatta demirin ne kadar önemli olduğunu bilen bireyler olarak hareket etmek gerekir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Kozmetik Satış Temsilcisi Olmak

Demir üretimi ya da alım satımı işinde sürekli olarak ağır işler yapılacağı için bu alanda çalışabilecek insanlar bulmak, araçlar bulmak ve gerekirse yurt dışında üretilen ancak kaliteli olan ürünleri ülkeye getirmek gibi pek çok durumla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle de ağır olan bir iş hayatına karışmaya hazır olmalısınız.

İnşaat Demiri Alım Satımı İçin Gerekenler

İnşaat demiri alım satım işi yapmak istediğinizde karşınıza iki yol çıkacaktır:

  1. İnşaat demiri üretimi yaparak satmak,
  2. İnşaat demiri üreticisinden ucuza demir alıp satmak.

Bu sektörde uzun süredir bulunmuşsanız ya da demir üretimi konusunda bilginiz varsa direk üretim yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü üretime başladığınızda inşaat firmalarının ihtiyaçlarına yönelik büyük işler alarak seri üretime geçebilirsiniz. Bu sayede kolay kolay boş kalmadığınız gibi yakın zamanda büyümeniz de olasıdır. Ancak benim inşaat demiri konusunda yeterli bilgim yok diyorsanız üreticisinden almak sizin için daha iyi olacaktır. Birinci seçenek gerçekten uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için seçim yaparken çoğunluk ikinciyi seçecektir.

Bilgi Sahibi Olun!

İnşaat demiri alım satım işine girişecek olanların bu alan hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü inşaat demiri seçimi demek insanların hayatlarını geçirecekleri alanlar inşa etmek anlamına gelmektedir. Bu alanların inşasında kullanılan demirler ise kalitesiz olduğunda en ufak bir depremde dahi çeşitli sorunlar yaşanmaya başlanır. Bu nedenle de inşaat demiri ölçüleri, çeşitleri, kullanım alanları gibi konularda uzman kişiler ile çalışmak ve bilgi sahibi olarak kaliteli ve kalitesiz inşaat demirini ayırmak şarttır.

İş Planı Yapın!

İnşaat demiri alım satım işinde planlı bir şekilde davranmanız gerekir. Çünkü inşat yapım dönemleri farklı farklı olduğu için hangi mevsimlerde hangi inşaat türlerine hizmet vereceğinizi seçmeniz gerekir. Bina mı, köprü mü ya da farklı inşaat türlerinde mi demir satışı yapacağınıza da karar vermelisiniz. İnşaat işi ile ilgilenen firmalar ile de anlaşmalar yapmak adına sektörünüzde araştırmalar yapabilir ve ihalelere girebilirsiniz.

inşaat demiri alım satım işi yapmak

Güçlü Bir Ekip Kurun!

İnşaat demiri satımı yaparken bu demirlerin taşınmasından pazarlanmasına kadar pek çok alanda çalışacak bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle de işlerinizi kolaylaştıracak bir ekip meydana getirirken alanında uzman olan kişilerden seçmeye özen göstermelisiniz. Ekibinizdeki kişilerin bilgilerini güncellemeyi ve satışlar konusunda fikirlerini almayı da unutmamalısınız.

İnşaat Firmalarına Tanıtım!

İnşaat demiri satışı yaptığınız için karşınıza çıkacak olan taraflar üreticiler ve tüketiciler olacaktır. Üreticiler alanında fazlaca geniş seçenekler bulunmuyor olsa bile tüketici sınıfı dediğimiz inşaat sahipleri ile fazlaca karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle de inşaat demiri satışlarınızda sizin için önemli konumda olan inşaat sahipleri ile iletişime geçmeli ve ürünlerinizin tanıtımlarını yaparak satışlarınızı gerçekleştirmeniz gerekir.

Kaliteli Ürün Satışı

İnşaat sektörü insan hayatı açısından gerçekten dikkate alınması gereken önemli sektörlerdendir. Bu alanda kullanılacak olan her ürünün yüksek kalitede olması gerekir ki aksi takdirde bir deprem ile büyük bir yıkım meydana gelebilir. Bu nedenle de inşaat demiri satışı yapmadan önce ürünlerinizin gerçekten kaliteli olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Fiyat Belirleyin!

İnşaat demiri alım satımında mutlaka alım ve satım fiyatlarınız olmalı. Aracı konumda olmanızdan dolayı da kendinize bir pay belirlemeniz gerekir. Zaten bu sektör içerisinde tanınan bir hal alırsanız bir süre sonra oldukça yüksek rakamlar elde edebilirsiniz.

“İnşaatlar İçin Demir Alım-Satımı İşi Yapmak” üzerine 6 yorum

  1. bende bu işi yapmak istiyorum 4 yıldır boştayım bana yardımcı olabilir misiniz ne puf noktaları var kazanclı bir iş mi ve ne kadar sermaye gerekir bu iş için

    Cevapla
  2. İnşaata başlayacağım yaklaşık 150 ton demir ihtiyacım var. Bunu fabrikadan direkt olarak alabilme şansım varmı varsa bayiden nekadar ucuza alabilirim.

    Cevapla

Yorum yapın