İnternette Satılabilecek En Karlı Kozmetik Ürünler Listesi

Kozmetik ürünlerinin satışı her geçen yıl üstüne katarak artıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri kadın nüfusunun erkek nüfusuna oranla her yıl biraz daha artış göstermesi. Bir diğer neden ise kozmetik markalarının atağa geçmesi ve birçok farklı ihtiyaca cevap veren ürünlerin peşi sıra çıkması.

Organik ürün” ibaresi artık birçok kozmetik ürün için de geçerli. Eskiden örneğin bir tane ruj bir kadına aylarca yeterken, şimdi onlarca farkı renge ve özelliğe sahip ruj – ihtiyaç olunmasa – bile, sırf estetik gerekçelerle satın alınabiliyor. Rahatlıkla diyebiliriz ki tekstil ve gıda sektörü nasıl teminat altındaysa kozmetik sektörü de dünya dönmeye devam ettikçe var olmaya devam edecek. Bu alanda oyunu kurallarına göre oynayan, piyasaya araştırması yapan, kadınların talep ve isteklerini okuyan ve buna göre hamleler yapan kişi ve kurumlar kazanmayı sürdürecek.

Oyunu kurallarına göre oynamak ne ola ki diye soruyorsanız, bunlardan biri, belki de en önemlisi her zaman için en karlı yani en çok kazanma potansiyeli taşıyan ürünlerden haberdar olmaktır. Bu yazımızda sizin için son yıllarda en çok satan kozmetik ürünlerini derledik. Öncesinde kozmetik ürünleri satan e-ticaret sitesi açmanın inceliklerini, gerekliliklerini ve maliyetini incelediğimiz yazıya göz atabilirsiniz: Kozmetik Ürünleri Satılan E-Ticaret Sitesi Kurmak 

İnternette Kozmetik Ürün Satacaklara Tavsiyeler 

İnternette aktif olarak kozmetik ürün satışı gerçekleştirecek olan kişiler belli başlı kurallara riayet ederse piyasada tutunabilir ve yavaş yavaş da olsa ilerleyerek belli bir noktaya gelebilir. O belli bir nokta olarak tanımladığımız seviye ise iflas etme riskinin giderek azaldığı, olumlu bir noktadır. Bu noktaya erişmek için artık yüzlerce olan kozmetik çeşitlerinden seçim yapmak gerekiyor. Siteyi kaliteli kalitesiz ürünlerle doldurmak pek akıl karı olmayacaktır. Kaliteli – daha kaliteli ayrımı müşterilerin siteye bakış açısını olumlu olarak etkileyecekken siz de kataloglarınızı ıvır zıvırla doldurmamış olacaksınız.

Diğer yandan ürün ayrımları yerli – ithal olarak ikiye ayrılabilir. Yüzde yüz yerli üretim rujlar, ojeler vs çok daha ekonomik bir tercih olacaktır. Ancak birkaç büyük markanın ürünlerine yer vermeniz de müşterilerinizin gözünü boyaması (her iki anlamda da) için isabetli bir karar olabilir.

Bunun dışında bol bol kampanya ve indirim fırsatı sunmayı ihmal etmeyiniz. Bu işin püf noktalarından biri. Ana sayfanızda günlük, haftalık ve aylık indirim fırsatları büyük puntolarla ve dikkat çekici renklerle müşterilerin alıcılarına sunulmalı. Bir alana ikinci ürün yüzde elli indirimli gibi doğrudan doğruya alıcıların cebine hitap eden bildirimler alışveriş grafiğini de yükseklere taşıyacaktır. Hem bu tarz kampanyalarla çok satmayan ve elinizde kalan ürünleri hızlıca satarak sitenizi büyük zararlardan kurtarabilirsiniz. Kozmetik dünyasını yakından tanımak isteyen okurlarımız için reel pazarda kozmetikçi dükkanı açmayı anlattığımız bir önceki yazımız aşağıdaki linkte yer alıyor: Kozmetikçi dükkanı açmak isteyenlere

İnternette Satılabilecek En Karlı Kozmetik Ürünler Listesi

1- Saç – Sakal Serumları:

Yazımızın bu noktasına kadar kozmetik ile kadınlar arasındaki ilişkiyi ele alsak da artık erkekleri içine kapsayan bir kozmetik dünyası var. Metroseksüel tanımının modern dünya ile birlikte toplumsal dinamiklere iyice yerleşmesi ile birlikte artık erkekler de çok daha bakımlı görünmek ve bunun için kozmetik ürünler satın almak taraftarı. Erkeğin en büyük süsü saç ve sakal olduğuna göre onların en fazla satın alacağı kozmetik ürünlerinin başında da bu ikisine yönelik ürünler yer alıyor. Saç – sakal serumları çıktığı ilk günden bu yana dünya çapında milyonlarca erkek tarafından kullanıldı, kullanılmaya devam ediyor.

Siz de sitenizde ‘Erkek’ kategorisi açarak bu alanda sadece erkeklerin kullanabileceği ürünleri görselleri ile birlikte takdim edebilirsiniz. Sakalların çok daha gür ve canlı çıkmasını sağlayan serumların yanı sıra kellik riskini önleyen ve aynı şekilde saçların da sakallar gibi çok daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayan serumları tekli ve çoklu seçenekler halinde satabilirsiniz. Ücretsiz kargo avantajı, yüzde yüz orijinal ürün ibareleri ile birlikte erkeklerin beğenisine sunacağınız bu ürünler genç – yaşlı demeden herkesin ilgisini çekecektir.

Dünyadaki erkeklerin birçoğunda çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak saç kıran sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu sorunu doğrudan doğruya çözüme kavuşturan sakal serumlarını da uygun fiyat garantisiyle satışa çıkardığınız takdirde sitenizdeki sirkülasyon sadece kadınlar değil erkekler tarafından da artışa geçecektir.

2- Kirpik Serumları:

Kaş ve kirpiklerin çok daha gür çıkmasını sağlayan ve köklerini besleyen serumlar son dört – beş yılın en çok satan kozmetik ürünlerinin başında yer alıyor. Badem ve Hint yağı gibi bitkisel özlerden oluşmuş ve etkileri bilimsel olarak ispatlanmış serumlardan en az birkaç çeşidine kataloglarda yer veriniz. Aynı zamanda kirpiklerin çok daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayan özel formüllere sahip bu ürünleri ikili – üçlü paketlerde satışa çıkarabilirsiniz. Bu ürünlerde mümkün olduğunca doğal ve organik olanlara ağırlık vermelisiniz. Zira sitenize giren kadınların çoğu da öyle yapıyor. Kaş – kirpik – sakal serumlarını detaylıca incelediğimiz yazı aşağıdadır. Kaş-Kirpik-Sakal Serumu Üretip Satmak Cidden Sanıldığı Kadar Karlı Bir İş Mi?

Bu serumlar çok iyi para kazandırsa da bunların kitabına uygun hale gelmsi de bir o kadar maliyetli. Merdivenaltında ürettiğiniz “kontrolsüz, belgsiz ve denetimsiz serumları” piyasaya sürmeye kalkmayın. Son zamanlarda bakanlık denetimleri arttırdı ve hiç acımadan cezalar kesiyor.

3- Organik ruj:

Üretiminde hiçbir kimyasalın kullanılmadığı, yüzde yüz doğal rujlar geçen yıl olduğu gibi bu sene de çok satan kozmetik ürünleri listesinde yer alıyor. Kırmızı dışında, gül kurusu, pudra, pembe ve erik renklerine de sahip olan rujlar hem estetik görünmek hem de sağlıklı kozmetik ürünler kullanmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Bu nedenle mutlaka e-ticaret  sitenizde organik rujlara yer vermelisiniz. Parfüm ve renk koruyucularının da yer almadığı bu ürünler artık sadece gençler tarafından değil orta yaşlı kadınlar tarafından da sipariş ediliyor. Sitenizde mutlaka doğallık ve sağlık vurgusu yapmayı ihmal etmeyiniz.

Beyler Akdeniz ikliminde yaşıyoruz. Bu memleket organik tarım için uygun. Ekin ürünleri ruj fabrikasına gönderin ve bağımsız şirketlere denetimler yaptırıp Avrupa standartlarında belgeler alın.

4- Geçici saç boyası:

Kadınlar artık sadece düğün ve nişan gibi organizasyonlara gitmeden önce saçlarını boyamıyor. Altın günlerine giderken dahi saçlarını boyayarak çok daha bakımlı görünmek istiyorlar. Bunun için de birkaç gün içerisinde kendiliğinden akan geçici saç boyalarına olan rağbet gün geçtikçe artıyor.

5- Hızlı oje çıkarıcı:

Asetonlardan çok daha hızlı bir şekilde oje çıkarma özelliği taşıyan oje çıkarıcılar da bu yılın en trend kozmetik ürünlerinden bir diğeri. Özellikle bu tarz pratik kullanım hacmi bulunan ürünler kadınlar tarafından günü kurtarmak adına sıklıkla tercih ediliyor.

6- Yüz pudraları:

Nemlendirici etkilere de sahip olan yüz pudraları size tavsiye edebileceğimiz son ürünler arasında yer alıyor. Aynası ile birlikte satılan pudralar sürümden kazanmanızı ve sitenizin daha fazla tıklanmasını mümkün kılacaktır.

Yorum yapın