İnternetten Araba Alıp Satarak Gelir Elde Etmek

Teknoloji değişiyor ve gelişiyor sayın okuyucularım ve el atmadığı hiçbir sektör kalmadı. Eskiden takas ya da galericilik gibi bir meslek olan araba alıp satmak şimdilerde ortam değiştirdi ve internetin ortasına düşen bir bomba gibi herkesin gözünü diktiği bir alan oldu. İnternetten araba alıp satarak gelir elde etmek neredeyse o kadar yaygınlaştı ki en son haberlerde okuduğum kadarıyla bu işleri 18 yaşındaki çocuklar bile yapar hale gelmişler.

EKLEME: Memlekette her 3 kişiden biri galerici, biri emlakçı diğeri de müteahhit an…. satayım. Beyler bu işler incelik isteyen işler. Eğer işin “hukuksal ayrıntılarına” ve “teknik detaylara vakıf değilseniz” öpmeleri an meselesi olur. Ayrıca çıkın şu rant ya da vurkaç kafasından, Almanları ve Japonları örnek alın biraz.

TÜYO: Bu işler artık geleneksel iş yapan galericilerden çıkmak üzere. Yani dijitalleşme ve bilişim devrimi bu naçizane mesleği de tarihe gömecek gibi duruyor. Parlakfikirler’den size tavsiye bu dijital dönüşüme ayak uydurup siz de işinizi web alemine taşıyıp garantiye alınız. Aksi halde sonradan pişmanlık duymanız olasıdır.

Peki, zengin olmak için mi yapıyorlar? Hayır, tabi ki de. Araba alıp satarak trilyonluk zenginlerden olunmuyor ancak hatırı sayılır kazançlar elde edilebiliyor. Benim bile deneyesim geldi desem yeridir. Bu iş nasıl olacak diyorsanız bütün detayları ile sizin için araştırdım. İşte internetten araba alıp satarak gelir elde etme maceraları…

İnternetten Araba Alıp Satarak Kar Elde Edilir Mi?

Para kazanmak için günümüzde insanların denemediği yol kalmıyor. Özellikle de internetin hayatımıza girişi ile birlikte sürekli yeni şeyler denemek ve internetteki pazarları da doldurmak yeni meslek alanlarının oluşmasına neden oldu. İnternetten araba alıp satmak gündelik hayatta araba pazarına gidip araba alıp satmak gibi bir durum haline geldi. İnternetten çok fazla kişiye hitap etme ihtimaliniz olduğu için elinizde araç kalma ihtimali biraz düşük. Ayrıca istediğiniz fiyata araç satmanız da çok kolay. Hal böyle olunca şehrinizde bulduğunuz araçları oldukça uygun fiyatlara mal edip daha pahalıya internet üzerinden satabiliyorsunuz. Ayrıca internetten ucuza bulduğunuz araçları da şehrinizde yüksek fiyatlara elinizden çıkarabiliyorsunuz. Bu kadar avantajlı olan araba alıp satma işlemlerinde elinizde 1 milyardan 15-20 milyara kadar kar kalabiliyor.

araba alıp satarak gelir elde etmek

İnternetten Araba Alıp Satarak Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapmalı?

İnternetten araba alım satımı için ilk olarak şu sırayı takip etmeniz gerekiyor:

 • İnternet üzerinden hangi araçların daha fazla satıldığını öğrenmelisiniz.
 • Araba pazarı denilen ve sürekli araçların alınıp satıldığı yerlerden araçların alım satım fiyatlarını incelemelisiniz.
 • Araç piyasası denilen alım satım fiyatlarından haberdar olmalısınız.
 • Şehrinizdeki araç alım satımı yapılan yerlerden hangi araçların daha fazla talep gördüğünü öğrenmelisiniz.
 • Araba alıp satarken dolandırıcılarla karşılaşmamak adına önlemlerde almanız lazım. Bu konuya yazının ilerleyen kısımlarında ayrıca değineceğim.
 • Araba alım satım yaparken araçlarda hangi özelliklere dikkat edeceğinizi de bilmeniz lazım. Bazen araç modeli benzinli oluyor ancak kullanıcısı LPG taktırmış olabiliyor. Hal böyle olunca fiyatta da belirli bir değişim yaşanıyor.
 • Araç fiyatlarını belirlerken piyasayı takip ettiğiniz gibi aracınızın artı yönlerini ortaya koyarak daha yüksek fiyat vermeyi de bilmeniz gerekir. Mesela bazı araçlar ufak bir bakıma girdiklerinde eski hallerinden daha fazla para edebilirler. Eğer araçlardan iyi anlayan biriyseniz rötuşlar yaptırarak daha karlı bir iş yapabilirsiniz.
 • İşinize önem vermeniz ve gelen teklifleri de doğru değerlendirmeniz gerekebilir. Bazen çok yüksek fiyat veren ancak dolandırıcı diyebileceğimiz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte çok düşük fiyatlar vermek isteyenlerde karşınıza çıkabilir. Ancak kim olursa olsun temkinli olun ve bir anda yok diyerek insanları kestirip atmayın.
 • Araba alıp satarken eğer internet üzerinden araç satacaksanız aracın gerçek resimlerini ekleyin ve gerçekten düzgün çekimler yapın. Video eklemek de sizin faydanıza olacaktır.
 • Zaman içerisinde tanınan biri haline geldiğinizde insanlar satamadıkları araçlarını satmanız için size gelebilir. Bu insanlara yardımcı olmaya çalışın. Çünkü satıcı olarak karşınıza çıkan bu kişiler bir süre sonra sizden araç alabilir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  İnternetten Şifalı Bitki Satmak-Karlı mı?

araba alıp satmak karlı mı

İnternetten Araba Alıp Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternetten bir ürün alıp satmak aslında oldukça kolay işlerden biri ancak arabaların uzakta olması ve internette çeşit çeşit insan bulunması gibi durumlardan dolayı kimi zaman sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunları ortadan kaldırmak adına şunlara dikkat edin:

 • İnternet üzerinde araç satıyorsanız karşınıza çıkan insanlara dikkat edin. Haberlerde izlediğimiz dolandırıcılar internetin her yerinde kol geziyorlar. Bu nedenle sizden araç almak için kendilerine kurumsal bir kimlik kazandırabilir, sahte belge düzenleyerek paraların hesabınıza gönderildiğine dair size belge gönderebilir ya da daha farklı işlemler yapabilirler.
 • Eğer internet üzerinden araç alacaksanız karşınıza çıkan insanları bilmediğinizden dolayı aracı almaya giderken yanınızda paralarınızı götürün hatta mümkünse parayı hesabınızda bekletin ve aracı gördüğünüzde beğendiğiniz takdir de bankadan paranızı alıp verin. Özellikle şehir dışından alımlarda mafyalarla ve ya soyguncularla karşılaşabilir ve çalıntı araç satın alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yanınızda sizinle birlikte bu işlerden anlayan birini daha alın.
 • Araç alım satımlarında karşı taraftan aracı ve ya parayı almadan hiçbir yere imza atmayın.
 • Aracı alıyorsanız düzenli bir şekilde kontrol edin. Eğer araç satıyorsanız almış olduğunu paralara da dikkat edin.
 • Araçların çalıntı olmasından şüphe ediyorsanız plakasını alarak polis şubesinden sorgulama yaptırın.
 • İnternetten alım satımlarda kapora olmaz. Bu nedenle ödeme istemeyin ve ödeme yapmayın.
 • Ödeme işlemlerinde nakit olanı seçin. Çek, senet gibi durumlarla uğraşmayın.
 • Eğer aracılık yapıyorsanız aracın sahibi ile karşı tarafın arasını bulmaya çalışmayın. Alıcıdan aracı kendi üzerinize alın ve karşı tarafa da bu şekilde satın.

 

Yorum yapın