İnternetten Cinsel Ürünler Satan Web-Site Açmak

Herkese merhaba. Bu yazımızda cinsel ürünler satan bir web-sitesi açmanın inceliklerini, avantajlarını ve dezavantaklarını, kar olanaklarını ve dikkat edilmesi gereken özenleri yazacağız.

Bilindiği üzere ülkemizde cinsellik hala genel- geçer bir tabu. Dillendirilmekten de, bir eğitim olarak bile olsa karşı tarafa aksettirilmesinden pek hoşlanılmamakta. Bir tarafı Avrupa olsa da, bir ayağı Orta doğu topraklarına ait olan, doğu- batı sentezinin kafası karışık Arafında kalmış Türkiye için cinselliki ya çok uçlarda ya da bastırılarak yaşanılan bir değer. Bu nedenle cinsel ürünler satan bir web- site açmak, hem talebi karşılayan bir denge materyal pazarı olacaktır; hem de dikkatleri ve tepkileri aynı oranda üzerine çeken bir gizli alan.

cins 1

 

Bu nedenle yazımızda öncelikle cinsel ürün satmak isteyen girişimcileri bazı hassas ve gözden kaçırılmaması gereken noktalarda uyaracağız.

 • Öncelikli olarak uyarmamız gereken konu cinsel ürün satış noktalarının sıklıkla düştüğü ve bir süre daha düşmeye devam edeceği bir hata. Üstelik potansiyel müşterilerini kendilerine çekmek şöyle dursun, kendilerinden uzaklaştıran bir hayli sinir bozucu bir yöntem sonucu oluşan bir hata. Bilgilenmek, film izlemek, okumak ya da oyun oynamak üzere girdiğimiz sitelerde, özellikle sağ ve sol kısımlarında şerit şekilde uzanan reklamlar göze çarpar. Bu haliyle bile yeteri kadar göz yorucu ve sinir bozucu olan bu reklamlar, girmek istediğiniz ”normal” sitenin herhangi bir yere tıkladığınızda, karşınıza ek bir sayfada açılarak devam eder. Birincisi, bu kesinlikle rahatsız edici bir ısrardır. Reklam ile zorbalığı birbirine karıştırmaktır. Web sitenizin isminin sosyal medya ve gerçek dünyada iyi anılmasını istiyorsanız bu tür ”gizli” reklamlardan olabildiğince kaçınmalısınız. Kimse, zorla, sürüklenerek getirildiği bir sitede uzun bir süre kalıp bir de oradan alışveriş yapmaz. İnsanların, tercihlerine saygı göstermeniz, iş ahlakı açısından da gelecek kazançlar için de en önemli ayrıntıdır.
 • Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta, reklam vereceğim derken suçlu durumuna düşmemenizdir. Paylaşacağınız görseller, her zaman küçük yaşta internet kullanıcılarını baz alınarak hazırlanmalıdır. Örneğin lise çağında bir genç, bir sinema film izlemek için bir siteye girmiştir. Sizin de o siteye reklam verdiğinizi düşünelim. Adabını ve haddini aşan bir görsel ya da bir cümle ile reşit olmayan bir çocuğun ahlaki ve psijolojik erozyonunu hızlandırmış olabilirsiniz. Birçok cinsel ürün satan web-site bu hataya düşmekte, bu suçu ister istemez işlemektedir. Erotik bir dilden uzaklaşmanız gerekir. Nasıl ki salatalık satarken hıyar gibi davranmak zorunda değilse, siz de sırf cinsel ürünler satan bir web site olduğunuz için erotik olmak zorunda değilsiniz. Ya reklam vereceğiniz siteleri artı on sekiz üzerinden seçmelisiniz ya da üslubunuzu ve görsellerini yaş sınırına uygun bir şekilde dizayn etmelisiniz.
 • Cinsel ürünler elektrikli ve plastik olmak üzere ikiye ayrılır. Elektrikli cinsel ürünlerin, yanlış ve illegal yerlerden tedarik edildiğinde ciddi zararlara yol açtığı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle toptancınızı, alışveriş yapacağınız ana merkezi sağlıklı bir incelemeyle ve planlamayla seçmelisiniz. Yoksa aldığınız onlarca elektrikli meta elinizde kalacaktır.
 • İnternet sitenize koyduğunuz ürün görseli ile müşterilere ulaştırdığınız ürünün birebir aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece cinsel ürünler satan web sitelerinin değil çoğunlukla alış veriş yapılan hemen hemen her tür sitenin dikkat etmesi gereken altın kurallardan birisi de budur. Oraya sunum olarak koyduğunuz ürün görseli, birebir gerçeğini yansıtmalıdır. Aksi takdirde alışverişe hileyi sokmuş olursunuz. Ülkemiz insanları artık tüketici haklarını bilmekte ve daha fazla önemsemektedir. Bunun için şikayet ve ihtar almak istemiyorsanız görsel- ürün örtüşmesine oldukça özen göstermelisiniz.
 • Her zaman için kargonun ücrete dahil olup olmadığını ek olarak ve okunaklı bir şekilde belirtin. Müşteriler, kapılarına gelen kargocuların ona kötü sürprizler yapmasından hoşlanmazlar. Ödemeyi bekledikleri fiyattan 10 lira fazlası istenildiğinde kurumunuza ve internet sitenize olan güvenleri dibi görecektir. Bu nedenle kargo, ücrete dahil değilse ve ek bir ücret alınıyorsa bunu korkmadan, çekinmeden takipçilerinizle paylaşın. Dürüstlük, uzun vadede hem size hem müşterilere kazandıracaktır. Ve böylece dürüst bir işletme olarak, müşterileriniz 10 lira fazla bile verseler bunu başta bilecekler ve kandırılmış hissetmeyecekler.
Şu İş İlgini Çekebilir:  İnternette Göbek Eriten Ürünler Satmak

cins 2

Web site üzerinden cinsel ürünler satmanın avantajları nelerdir? Bu avantajları meraklıları için şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Türk toplumu yapısı, alışkanlıkları ve genetiği itibariyle utangaç bir toplumdur. Hele ki söz konusu cinsellik ve cinsel ürünler olunca, bu utangaçlık ketumluğa ve sessizliğe dönüşür. Bu yazıyı okuyan birçoğumuz bile, cinsel ürün ihtiyacında gidip bir yapıya, örneğin erotik shopa meramını anlatamaz. Daha eczaneden prezervatif almaya utanan bir kapalı toplumuz. Bu nedenle cinsel ürünler satan web site açmak bu türden utangaçlıkları olan insanların derdine derman olacaktır.
 • Oturdukları yerden, evlerinde, iş yerlerinde, özel yaşam alanlarında sadece interneti kullanarak, tüm utanç verici prosedürlerden kurtulmanızı kolaylaştırır. Seçmek istediğiniz ürünleri bir tık ile kolayca seçebilir, kendinize uygun bir alışveriş sepeti açabilir ve ürünün eve kargolanmasını güven ve huzur içinde bekleyebilirsiniz. Ayrıca bir başka güzellik daha müşterileri beklemektedir. Gelen kargonun üstünde hiçbir zaman cinsel ürünler adında ya da bu ürünleri ima edecek bir şey yazmaz. Yani kargonuz size ulaşmazsa bile ”sağlık ürünü” etiketiyle evinize ya da kargo merkezine bırakılacaktır. Cinsel ürünler satan bir web sitenin en cazibeli noktası budur. İstatistiklere bakacak olursak, gün geçtikçe bu tarz sitelerin çoğalması ve rağbet görmesi de bu kolaylığın önünü açtığı bir yoldur. Siz de bu yoldan ilerlemek istiyorsanız bu tür rahatlıkların ve gizliliğin önemini fark edip sloganlarınızda, tanıtım bültenlerinizde bunların vurgusunu yapmak zorundasınız.

 

Cinsel ürünler satan web site açmanın dezavantajları:

 • Öncelikle bu alanda rekabetin çoğalması. Sizden başka birçok sitede, üstelik sizden önce ve sizden daha deneyimli olarak rakibiniz olacaktır. Bu nedenle her zaman için en kaliteli ve en ucuz ürünlerin takibini yapmalısınız. Aynı zamanda iyi bir fiyat yönetmeliğiniz olmalı. Bazı durumlarda özel indirimler, bir alana bir bedava gibi kampanyalar tasarlamalı ve uygulamaya sokmalısınız. Rekabeti ancak, pratik, akılcıl ve güncel çözümlerle aşacağınızı unutmayınız.

 

 • Cinsel ürünler satan web sitelerinin güvenilmez olması. Bu, elbette ki sizin suçunuz değil. Sizden başka sahtekar olan sitelerin, erotik ürünler satıyorum kisvesiyle insanları illegal porno sitelerine otomatik olarak yönlendirmesi, bazı işletim sistemlerine ve internet bağlantılarına virüs bulaştırması, insanlarda ister istemez bir ön yargı ve güvensizlik ortamı oluşturmuştur. Böyle sitelere girilirken insanlar iki kere düşünür olmuştur. Bu nedenle sitenizde ek bağlantılar paylaşmamaya özen gösterin ve insanları başka sitelere yönlendirmemeyi tercih edin. Güven, her şeyden önce gelir ve internet kullanıcıları ancak ve ancak güvendikleri sitelerden alışveriş yapmayı tercih etmektedirler.

 

 • Bir diğer handikap ise yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, toplumun geneline hakim olan utangaçlık. Bu nedenle reklamlarınızda ve mesajlarınızda her zaman bunun utanılacak bir şey olmadığının altını çizmelisiniz.

 

Cinsel ürünler satan web site açmak karlı mıdır?

 • Bu uyarılarımızı dikkate alırsanız, iyi bir pazar planlaması da yaparsanız oldukça karlı bir iştir. Bu tür ürünlerin yüzde doksanı ucuz fiyata yurt dışından ithal edilmektedir. Bunun dışında reklam ve kampanya bildirimlerimle karını birkaç katına katlamanız da olası.

 

Yorum yapın