İnternetten para kazandıran iş fikirleri güvenilir midir?

İnternetten çalışarak para kazanmaya yönelik iş fikirlerini araştıran birinin aklındaki en önemli soru şüphesiz ki budur. “Çalıştığımın karşılığını mutlaka alırmıyım?”, “Emeklerim boşa gider mi?”, “Dolandırılır mıyım?” “Kazıklanır mıyım?” gibi sorular; binlerce internet sektörü adayının beynini tırmalar durur.

Peki; internetten ek gelir fikirleri gerçekten de bu kadar endişe edilmesi gereken şeyler midir? Geçmiş yıllar bounca birçok internet işini yapmış biri olarak sizlere bu konudaki fikirlerimi sunmak istedim.. İsterseniz birkaç farklı ek gelir seçeneğini değerlendirerek giriş yapalım:

1)Makale yazarlığı yapmak

Çoğumuzun duyduğu bir ek gelir fikri… Maddi ve manevi yönden bana güvence veren mesleğim henüz elimde değilken, az da olsa ek gelire ihtiyaç duyduğum zamanlarda bol bol yaptığım ve epey ekmeğini yediğim bir iştir.

İnternetten makale yazarlığı yapmak tam olarak nedir, ne değildir gibi konularda bilgi edinmek için başlığa tıklayarak bu konu hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizzat makale yazarlığı yaparak geçinmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki; yeri gelince asıl mesleğinizden bile daha güvenilir olabilmektedir.:)

2)Google reklamları ile para kazanmak

Bunun için bir web sitenizin olması şarttır. Ayrıca; “Google reklamları aracılığıyla para kazanmak” istiyorsanız, adeta dağda tünel kazar gibi sabırlı ve istikrarlı bir şekilde çalışmalısınız. Öyle ha deyince size binlerce lira kazandıracak bir seçenek değildir. Ama güvenilirliğine bakacak olursak; Google gibi bir isim arkasında olduğu sürece ve Google kendini bozmadığı sürece sağlam bir ek gelir imkanı olarak varlığını sürdürecektir.

3)Yotube’dan para kazanmak

Son yılların en popüler ve en çok kazandıran fikirlerinden biri de budur. Özellikle “nasıl yapılır?” tarzı tasarım, dekorasyon, vs. konulara değinen bir kanalınız veya müzik, ders anlatımı gibi özgün yayınlarınız bulunuyorsa; Youtube kanalınızdan çuvalla para kazanbilirsiniz.

Hem Youtube, hem de Google reklamlarının bir harmanlaması olması sebebiyle diğer internet işlerine göre çok ama çok daha güvenilirdir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinmek için yazının ortasındaki resme tıklayabilirsiniz.

4)Affiliate marketing ile para kazanmak

Bu seçenek için de bir blog veya web sitesi sahibi olmalısınız. Güvenilirliğe gelecek olursak; en az diğer internet iş fikirleri kadar güvenilir olmasıyla beraber, diğer alternatiflerden çok daha fazla kazandırma potansiyeli vardır. Sebeplerini merak ediyorsanız buyrun hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bu konudaki yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Yorum yapın