İnternetten Satılabilecek En Karlı 4 Elektronik Ürün

İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla birlikte sadece sosyal medya ve mail gibi iletişim araçlarının değil, temel ve lüks ihtiyaçların satışa çıkarıldığı e-ticaret sitelerinin kullanımında da gözle görülür oranda bir artış yaşandı. Özellikle elektronik ürünlerin satışı her geçen yıl katlanarak artıyor.

Önceleri, mesela bakkallarda yüz kontör satıldığı zamanlarda, kulaklıklar ve şarj aletleri tek tipti. Henüz lüks ihtiyaç seviyesinde olan cep telefonları ve kasa bilgisayarlar bu tür aletlerle çalıştırılıyordu. Günümüzde ise elektronik ürün dendi mi yüzlerce farklı çeşit akla geliyor. Bu yüzlerce çeşitten oluşan seçenekler de alıcılara tekli ya da bir arada sunuluyor. Ekonomik açıdan dar boğazda olan kişiler için bile telefonuna bir kulaklık ya da şarj aleti almak artık hiçbir şekilde lüks değil, bilakis temel ihtiyaç sayılıyor.

Bu yazımızda yine çok kazandıran / kazandırabilecek iş fikirlerinden birini sizlere sunuyor. Eğer aklınıza yatar, içinize sinerse siz de böyle bir işe yatırım yapabilir, açacağınız sanal mağazadan elektronik ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Elektronik Ürün Satmanın Avantajları 

İnternetten elektronik ürün satmak birçok açıdan avantaja sahip. Bunların başında talep oranının her geçen gün artış göstermesi geliyor. Biraz önce de belirttiğimiz gibi ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kişiler bile bu ürünlere ekmek gibi, su gibi bakıyor. Cep telefonlarının günlük hayatımızın her alanını kaplaması da çok büyük bir etken.

Söz konusu işte daha sonra yurt dışına da satış yapma imkanı bulunuyor. Cep telefonu ile iletişim kurmak, laptop ile dünyaya açılmak ne kadar evrensel birer haksa bu ürünlerin aksesuarları da evrensel bir değere sahip. İşler gelişmeye doğru evrilirse İstanbul’da ya da başka bir şehirde başladığınız satış hikayesi yurt dışına açılabilir. Bunun için belli başlı kriterlere dikkat edilmeli, çok çalışmalı ve piyasayı tam manasıyla doğru okumalısınız.

Yazımızın burasına gelen okurlarımızın aklına takılan sorulardan biri, – elektronik ürünleri nereden tedarik edebilirim – olacaktır. Bu sorunun cevabı da Parlak Fikirler’de ve aşağıdaki linkimizde yer alıyor.

Elektronik ürün tedarikçisi nasıl bulunur? Tedarikçi Listesi 

İnternet Üzerinden Elektronik Ürün Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İnternet üzerinden sadece satın alırken değil satış gerçekleştirirken de son derece dikkatli olmamız gereken kriterler mevcut. Öncelikli olarak e-ticaret sitenizin mümkün olduğunca gelişmiş, çağın gerekliliklerine cevap veren ve hızlı bir yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Sitenize giriş yapan kişiler aradıklarını çok rahat bulmalı, fiyat karşılaştırması yapmalı ve akıllarına takılan soruları bizzat size sorabilmeli. Bunun için sitenizde mutlaka online destek hattı bulundurmalısınız.

Bunun dışında sitenin renkleri bile son derece kritik bir öneme sahip. Fazla renk kullanımından kaçının ve göz yormayan renkleri tercih edin. Sitedeki ürünlerin her biri farklı bir kategoride yer alsın ve bu kategorilere erişim sağlamak çok kolay olsun.

Sıklıkla yapılan yanlışlardan birini sakın ola ki siz yapmayın. Birçok site satışa çıkardığı ürünün sadece görselini koyup altına fiyat ekliyor. Ürün hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak her müşterinin hakkı. Garanti süresi ne kadar, kullanım özellikleri neler gibi soruların cevaplarını içeren bir açıklama metnini mutlaka ürün görsellerinin altına ekleyin. Şu an maalesef özellikle Türkiye’deki sitelerin yüzde sekseninde bu yanlış yapılıyor. Bu da müşterilerin çok daha fazla bilgi sunan sitelere yönelmesine neden oluyor. Aynı şekilde ürün görsellerini de mümkünse profesyonel bir fotoğrafçıya çektirin ve başka sitelerden görsel almak gibi bir hataya düşmeyin. Her ürün için farklı açılardan çekilmiş görselleri siteye yüklemek çok daha mantıklı ve makul olacaktır.

Yazımızın başında elektronik ürünlerdeki çeşitliliğe dikkat çekmiştik. Siz de sitenizde kulaklıklardan şarj aletlerine kadar birden fazla ürünü, mümkünse en az beş altı çeşit sunmaya gayret edin. Emin olun şarj aletinin beyaz ya da siyah gibi farklı renklerde satışa çıkarılması bile alıcı kitlenin dikkatini çekecektir. Ek olarak belli başlı dönemlerde kampanyalar düzenleyebilir ve müşterilerin sitenize çok daha fazla oranda rağbet göstermesini sağlayabilirsin. İndirimler, ücretsiz kargo avantajı, hızlı teslimat gibi artık ‘banko’ olmuş kalıplarla hareket ederek sitenizi çok daha iyi yerlere taşımanız mümkün.

Parlak fikirler olarak size verebileceğimiz son tavsiye yüzde yüz orijinal ürün satmanız gerekliliği. Böylesi hem yasal olan yolu izlemek olacaktır hem de daha sonra gelen şikayetlerle başınızın ağrımasını önleyecektir.

En karlı e-ticaret ürünleri hakkında çok daha kapsamlı bilgi edinmek isteyen okurlarımız bir önceki yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirler: EN KARLI E-TİCARET ÜRÜNLERİ

İnternetten Satılabilecek En Karlı 4 Elektronik Ürün

1- Kulaklık:

Dışarı çıktığımızda gencisinden yaşlısına ve hatta çocuklarına kadar herkesin elinde nasıl telefon var ise kulağında da mutlaka kulaklık oluyor. İşin satıcı firmalar açısından güzel yanı ise, bu tür aksesuarların ince – narin bir yapıda olup deyim yerindeyse zırt pırt bozulabiliyor olması. Bu alanda bir araştırma yapılsa herhalde ortalama bir insanın yılda en az üç kulaklık harcadığı ortaya çıkabilir. Bu bilginin ışığında eğer ki elektronik ürün satan bir e-ticaret sarma niyetindeyseniz önceliğiniz kulaklıklar olmalı.

Son yıllarda özellikle gençler tarafından tercih edilen Bluetoth özellikli kulaklıklar oldukça revaçta. Herhangi bir kabloya gerek kalınmadan çalışan bu telefon aksesuarları yolculuklarda spor salonlarında, kısacası günlük yaşamın her alanında tercih ediliyor. Kadın alıcıları da göz önünde bulundurarak mor, pembe ve kırmızı gibi farklı renklere ev sahipliği yapan kulaklıklara da kataloglarda yer vermelisiniz.

2- Macbook şarj aleti:

1 ve 2 metre uzunluğunda, kaliteli Macbook şarj aletlerine sitenizde mutlaka yer vermelisiniz. Özellikle 2 -3 yıldır tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Macbook kullanımı arttı. Bu artışı göz önünde bulundurarak sitenizde en çok rağbet edilen ürünlerden biri de bu şarj aletleri olacaktır. Bu ürünleri yüzde on ile yirmi arasında indirim oranları ile alıcıların beğenisine sunarsanız sürümden kazanma ihtimaliniz çok daha yüksek olur.

3- Iphone şarj aleti:

Iphone marka telefonlar her ne kadar diğer akıllı telefonlara göre pahalı olsa da ülkemizde fazlasıyla satılıyor. Satıldığı için de şarj aletine duyulan ihtiyaç an be an artıyor. Eğer gerçekten yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız Iphone şarj aletlerinin tüm çeşitlerini satışa çıkarmalısınız.

4- Tansiyon ölçer:

Size son olarak önerebileceğimiz ürün elektronik tansiyon aletleri. Artık birçok evde bulunan ve pratik bir şekilde tansiyon ölçen bu aletler deyim yerindeyse kapış kapana gidiyor. Bu aletlerin son zamanalarda çok daha ergonomik ve küçük olanları çıktı. Bunlar eski tip hantal tansiyon ölçerlerden kutulmak isteyenler için birebir olacaktır!

 

Yorum yapın