İnternetten Tesettür Ürünleri Satmak

Kıyafet ve moda sektörü her geçen daha da önemli bir hal alıyor. Özellikle de kadınların daha fazla önem verdiği moda sektöründe öne çıkan tasarımların çoğu tesettüre ait. Tesettürlü olsun olmasın herkesin dikkatini çeken tesettür ürünleri eskiden olduğu gibi pazarlarda ya da mağazalarda satılmıyor.

fabric photo

İnternet devrinin açılması ile birlikte alışveriş merkezlerinden yapılan alışverişlerde azalmaya başladı. Çünkü internet üzerinden satılan ürünler daha uygun fiyatlara ve daha farklı model seçenekleri ile kullanıcılara sunulabiliyor. Bedenlerinin de çeşitli yorumlarla ve satıcılar tarafından verilen bilgilerle belirlendiği tesettür ürünlerinde en fazla dikkat çeken parçalar elbiseler ve dış giyim oluyor.

E-Ticaret İle Tesettür Ürünleri Satmak

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin sayısı arttı. Çünkü internet üzerinden alışveriş yapıyor olmak hem daha kolay hem de daha karlı. Eğer sizde tesettür konusundan internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız e-ticaret yolunu demek zorunda kalacaksınız. E-ticaret nedir diye düşünenler varsa hemen açıklayalım: E-ticaret internet üzerinden yapılan alışverişler anlamına gelir. Sizde bu dünya üzerinde satıcı olarak yer almak isterseniz kendinize özel bir e-ticaret kanalı bulmanız gerekir. E-ticaret deyince aklınıza birkaç seçenek gelebilir. Ancak unutmayın ki internet sizin kullandığınız gibi sadece Facebook, Twitter ya da tesettür satış sitelerinden ibaret değil. Yani e-ticaret yapmak için çeşitli yollarınız bulunuyor. İsterseniz hemen tesettür ürünleri nasıl satılır öğrenelim…

İnstagram’dan Tesettür Ürünleri Satmak

İnternet üzerinden satış yapmak ve tesettür ürünlerinizi kullanıcılar ile buluşturmak istiyorsanız deneyeceğiniz yolların en görsellisi ve son zamanlarda en sık kullanılanı olan İnstagram’ı seçebilirsiniz. Tamamen sosyal paylaşım odaklı olan bu sistemde hazırladığınız ürünlerin fotoğraflarını çekip birkaç ürün bilgisi vererek satışlarınıza başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize hemen bir profil hazırlayın ve ürünlerinizi sunmaya başlayın.

Facebook Tesettür Ürünleri Satmak

En büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook üzerinden tesettür ürünlerinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize ait bir e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekir. Çünkü Facebook üzerinden sitenize yönlendirme yapmanız daha fazla ürün satışı yapmanızı sağlayacaktır. Çevrenizin geniş olması ya da büyük bir takipçi kitlesine sahip olmanız satışlarınızı kolaylaştıracaktır.

E-Ticaret Sitesi Açarak Tesettür Ürünleri Satmak

Kendinizi daha kurumsal bir yapı haline getirmek isterseniz ürünlerinizi tanıttığınız bir e-ticaret sitesi açarak müşterilerinize farklı seçenekler sunabilirsiniz. E-ticaret sisteminde fiyatları ve diğer özellikleri verebilmenize yardımcı olacak farklı bir tema kullanabilirsiniz. Eğer bu tür bir site kurmayı bilmiyorsanız internet üzerinden size yardımcı olabilecek kişileri bulabilir ve çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

EŞARP VE ŞAL DÜKKANI AÇMAK İSTERSENİZ TIKLAYIN YARDIMCI OLALIM…

Türban Satışı Yapmak Para Kazandırır Mı?

Bildiğiniz gibi tesettürlü bayanları tesettürlü yapan en büyük etken başlarına takmış oldukları türbanlardır. Yani tesettürlü bayanların en vazgeçilmez kıyafeti olan türbanlar her dönemde bayanların tercihlerinden olmasından dolayı sürekli ihtiyaçlardan olmaktadır. Sizde böyle bir işe girmek istediğinizde bu işin para kazandırıp kazandırmayacağını merak edebilirsiniz. Tesettürlü bayanların giyim kuşamlarına verdikleri önemin giderek artması nedeniyle her kıyafete uygun eşarp seçimi de önemli bir hal aldı. Eğer sizde bayanların hem ihtiyacı olan hem de modern modelleri olan eşarp modelleri sunarsanız çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Şöyle bir örnek vermek gerekirse A şehrinde eşarp modellerinin sayısı oldukça fazla. Bu nedenle fiyatları oldukça ucuz. Ancak B şehri küçük bir şehir ve 2 tane eşarp satışı yapan dükkân var. A şehrindeki eşarplar burada da var ancak fiyatlar diğer şehrin 3 katı.   Eğer sizde tesettür eşarplardan kazanç sağlar mıyım diyorsanız yaşadığınız şehrin özelliklerine ve müşterilerinize sunduğunuz kaliteye bakmalısınız. Eğer doğru bir satış planı yaparsanız ve şehrinizin eşarp bayisi olmayan bölgelerini seçerseniz çok fazla kazanabilirsiniz.

Online Tesettür Mağazası Açmak İçin Gerekenler

Online tesettür mağazası açmayı düşünüyorsanız ilk olarak kendinize bir e-ticaret sayfası açmanız gerekir. Bunun için e-ticaret temalı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Eğer bilginiz yoksa bu konuda bilgili olan kişilerden yardım alabilirsiniz. E-ticaret sayfası içerisine ise ürünlerinizi eklemeniz gerekir. Bununla birlikte müşteri destek hattı da oluşturmalısınız. Ürünlerinizi ise toptan satış yapan yerlerden alabilirsiniz. Aldığınız ürünleri bir mankene giydirerek çekim yapmanız gerekebilir. Bunun için bir fotoğrafçıya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Tesettür mağazası tek başına yeterli değildir. E-ticaret mağazalarında başarı sağlamak için mutlaka tanıtım yazıları yayınlamanız Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlar üzerinden ürünlerinizi tanıtmanız gerekir. Kargo şirketleri ile anlaşmanız ve bir banka hesabı belirlemeniz de oldukça önemli olacaktır.

E-Ticaret ve Online Tesettür Satış Sitesi Açanlara Öneriler

  • E-ticaret ve ya online tesettür satış sitesi açmışsanız mutlaka beğenilen ürünlerinizi belirleyin ve beğenilmeyenleri kataloğunuza eklemeyin.
  • Satışlarınızı yaparken dikkatli olun, not tutun ve müşterilerinizin sorularına cevap verin.
  • Kullanımı kolay olan bir e-ticaret teması belirleyin.
  • Ürün çeşitliliğinizi bol tutun.
  • Sosyal ağlarınıza önem verin.
  • Satışlarınızda indirimli fiyatlar sunmaya çalışın.
  • Gerçekten kaliteli ürünler satın.

 

 

Yorum yapın