İNTERNETTEN VEYA EVDEN ÖZEL DERS VERMEK

Evden özel ders vermek için iki yolunuz var: ya öğrencileri evinize çağırıp ders vereceksiniz ya da bu iş için interneti kullanacaksınız. Biz size iki yoldan da bu yazımızda bahsedeceğiz

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

1) Öğrencileri eve çağırarak özel ders vermek işi fikri hakkında detaylar verelim;

1)Özel ders veren bir kişinin; hele de bu işi evinde yapacaksa; daha evvelden dershanelerde, okullarda çok öğretmenlik yapıp ismini duyurmuş olması aranır. Çünkü kimse hakkında sağlam referansı olmayan bir kişinin evinde özel ders almak istemez.

2)Bu iş için sağlam bir öğretmenlik tecrübesi en azından 5-6 senelik olacak şekilde şart!!
Tabi ki iş bununla bitmiyor gazetelere, nete, okullara, dershanelere bu konuda broşurler veya ilanlar yoluyla bildirim yapmalısınız.

3)Bu bildirimlerden sonra isiminizi duyurmak için işleri yoğun olan diğer hocalarla anlaşıp onların ders vermeye tenezül etmediği veya fırsat bulamadığı öğrencileri size paslamalarını sağlamanız lazım.

4)Özel ders vereceğiniz öğrencileri yakalamak ve onları elde tutmak için sizin söz konusu konuda en uzman kişi olduğunuz izlenimini vermeniz şart.

2) İnternetten özel ders verme işi fikrini anlatalım;

1)İnternetten özel ders işi son zamanlarda videolar sayesinde epey tutulmakta. Bu video ve görsellere müşterilerin daha doğrusu öğrencilerin en başta ücretsiz belli aşamdan sonra ücretli ulaşabileceği bir platform tasarlamanız ya da tasarlattırmanız lazım.

2)Bu platforma insanları sevk etmek için google reklamlarından, face reklamlarından faydalanmanız işinizi kolaylaştırır.

3)Videoları tek tek evde detaylı bir şekilde anlaşılır bir dille evinizde bulunacak projektörlü tahta önünde çekmeniz gerekmektedir.

4)Ayrıca soru cevap bölümü oluşturup anlayanayanlara tekrardan cevap vererek anlatmanız gerekir.
İnternetten özel ders vermek sizin için epey kazançlı bir iş fikri olacaktır. Bu sektörde internetten özel ders veren sitelerinin 1000 i geçkin üyesi olanları bulunmakta. Her bir üyeden aylık 20 TL gibi bir rakam alınmakta. Bunun neticesinde her ay 20 000 lirayı geçkin kazanç elde edeler bulunmakta.

 

5) Nasıl yapılır

Özel ders vermek için her zaman en bilgili olduğunuz ve severek öğrendiğiniz bir konuyu seçmelisiniz. Bu konular ders konuları olabilceği gibi( matematik, fizik, biyoloji, geometri, kimya, türkçe, edebiyat gibi) enstürmanlar, hobiler, spor   aktiviteleri hakkında da olabilir. Böylelikle hem eğlenir hem de para kazanabilirsiniz.

Böylelikle hem eğlenir hem de para kazanırsınız….
Sizlere ben açıkcası uzmanlık alanınız olan konuda internetten özel ders vermenizi önerebilirim. İki türüde anlattık ve gördüğünüz üzere internetten özel ders vermek için evvelden  çok sağlam bir çevreye ve sıkı referanslara gerek yok. Bunun yanında artık “bilgi çağında” olduğumuz için ve reeldeki çoğu işin günbegün sanala dökülmesi sebebiyle şimdiden sağlam yerinizi kapın derim. Bundan 20 sene önce Google bile yoktu dünyada şimdi bakın ne haldeyiz. Yine bundan 15-20 yıl sonra bizi nelerin beklediğini tam olarak bilemesek de bildiğimiz bir şey var ki o da sanal alemin gelişen teknolojiyle beraber gücüne güç katacağıdır.

Son olarak eğer belli bir alanda internetten özel ders verme prosedürleri nasıldır diye soracak olursanız  bunun için eğer web-site işlerinden anlamıyorsanız hemen bir web-tasarımcı ve seo’cu ile irtibata geçip projenizden bahsettikten sonra size teklif sunmalarını isteyin. Emin olun onlar için bebek işidir sizin kolay hit çeken bir web-site kaynağında video ve görsellerle, yazılarla ders anlatmanızı sağlayacak platformu kurmak… Ardından siteniz hazır olduğunda size gün be gün içerikleri girmek ve site üzerinden yöneltilen soruları cevaplamak kalıyor. Tabi ziyaretçilerinizin bir kısmına parayla ulaşabilecekleri kısıtlı bir bölüm açmanız sizin vereceğiniz emeğin karşılığı olan kazancı almanızda katkı sağlayabilir.

“İNTERNETTEN VEYA EVDEN ÖZEL DERS VERMEK” üzerine 6 yorum

 1. İlköğretim desdek amaçlı özel ders vermek istiyorum 1. sınıf dahil 8. sınıf a kadar

  1.- 5 . sınıflara tüm dersler verilir

  1 8 e kadar ingilizce dersi verilir

  Cevapla
 2. Merhaba Aydın da 5-6-7 sınıflara aynı zamanda teog hazırlık için 8.siniflara fen bilimleri dersi verilir.18 yıllık öğretmenim.

  Cevapla
  • İlahi Arif Bey; ilan tahtası yaptınız sitemizi, sizin o güzel hatrınıza silmiyorum yorumunuzu:)
   Size naçizane tavsiyem iş bulma sitelerine de ilan vermeniz. Güzelce reklam metnini hazırlayıp ilanınızı verebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın