İŞ ADAMI OLMAK

iş adamı olmak görkemli gözükür

Evet arkadaşlar. Gerekli gereksiz iş hayatı bilgilerine kaldığımız yerden devam ediyoruz.:D Şimdi yazacağım yazının ana konusu iş adamı olmak. Bu ve bunun gibi iş hayatı odaklı birçok konu size bir nevi geyik muhabbeti gibi gelebilir, ki öyleler de.. Fakat özellikle genç arkadaşlara söylüyorum: İleride karşılaşacağınız iyi-kötü çoğu olayda, hayatınızda kelebek etkisi misali dönüm noktası yaratacak çoğu seçimlerde bu geyik konuları önemli rol oynayacak.. Şeytan ayrıntıda gizlidir hesabı..;)
Peki neden iş adamı olmak? Bir iş adamı, sadece dışarıdan gözüken hayatı mı yaşamaktadır? Bir iş adamının özel hayatı nasıldır? Bunun gibi soruları kısa maddeler halinde elimden geldiğince netleştirmeye çalışacağım.


1)ÖNCELİKLE KABA TABİRİYLE BİR İŞ ADAMI TANIMI YAPACAK OLURSAK: ÜRETİLMİŞ OLAN BİR ÜRÜNÜN TANITIMI, SATIŞI VE PİYASAYA SALINMASIYLA GEÇİNEN KİŞİ İŞ ADAMIDIR.

iş hayatının zeki çocuklarıdır onlar..:P

-Üretimi sağlayan iş gücünün yanı sıra, medya organlarının temsilci olarak tanıdığı kesim iş adamlarıdır.

2)ŞURASI DOĞRUDUR: GETİRECEĞİ MEYVELER SEBEBİYLE GİRDİĞİ ORTAMDA BİR İŞ ADAMI; BİR MÜHENDİSTEN, ÖĞRETMENDEN VE HATTA BİR DOKTORDAN DAHA ÇOK SAYGI GÖRÜR..


3)EĞER SON DERECE BAŞARILI VE GÜÇLÜ BİR İŞ ADAMINDAN BAHSEDİYORSAK, KAZANDIĞI PARANIN SEFASINI SÜREBİLME ORANI GERÇEKTEN ÇOK DÜŞÜKTÜR.

-Laf meclisten dışarı ama bir bakıma her kravatlının adam zannedilmesinden dolayı diyebiliriz bu duruma..

 

bir iş adamı gerçekten mutlu mudur?


-Akşamları bir apartman dairesi yerine bir villaya gidebilirsiniz ve bu kişiye çok büyük moral verecek bir değişikliktir evet.. Ama bunun dışında pek de fazla bir şey beklemeyin.

4)AVRUPA VE ABD’DE DURUM EPEY FARKLI OLSA DA TÜRKİYEDE İŞ ADAMININ HAYATI HOBİ EDİNMEK, KENDİNE VAKİT AYIRMAK GİBİ LÜKSLERE SAHİP DEĞİLDİR.

iş admaının hayatı o kadar da güzel olmayabilir

-Özellikle fakirliğin içinden çıkmış ve “Varsa yoksa çalışmak” felsefesini benimsemiş eski kuşaktan kaynaklanmaktadır bu.. Umalım ki refah seviyesi artan bir sonraki kuşakta durum değişsin..


5)TÜRKİYEDE İŞ ADAMLARI NE YAZIK Kİ MANEVİ ZEVKLER KONUSUNDA DA ÇOK ŞEYDEN MAHRUM KALMAKTADIR.

hele yurdumuzda..

-Çocuğunuzla bizzat ilgilenemezsiniz ve bakıcıya-kreşe verirsiniz. Ailenizle bir hafta sonu geçirmek için haftalar öncesinden ajandanızı boşaltmanız gerekmektedir, vs. vs.

6)İŞ HAYATI BOYUNCA GİYEBİLECEĞİMİZ YEGANE KIYAFET TAKIM ELBİSEDİR. EVDEN ÜSTÜNÜZE GEÇİRDİĞİNİZ GİBİ BİR T-SHIRT VE BİR PANTOLONLA, UZAMIŞ SAKALLA İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZSINIZ.

eğer bu açıdan bakarsanız kesinlikle özgür değilsiniz


-En azından toplumun yargıları buna müsait değil.. Karizmanız ve prestijiniz sarsılabilir.

7)İYİ YÖNLERDEN BAKACAK OLURSAK; HER NE KADAR ÇOK VAKTİNİZİ ÇALACAK BİR İŞ DALI OLSA DA O TATİL VAKTİ GELDİĞİNDE AYARLAYACAĞINIZ BÜTÇE GERÇEKTEN ÇOK ÜST RAKAMLARDA OLACAKTIR.

bu açıdan bakarsanız son derece özgürsünüz:D

-Bütün sene çalışıp kıtı kıtına parayla yıllık izinde memlekete gitmek mi, yoksa yine bütün sene çalışıp ailenizi de alarak istediğiniz yere gitmek mi..:D

8)O PAZARLAMA, İKNA, SATIŞ YÖNTEMLERİYLE ASLA AÇ KALMAZSINIZ. ÇORAK BİR ARAZİDEN VAHA YARATABİLECEK VİZYON VARDIR SİZDE..

nice Las Vegaslar var; dahisini bekliyor..


-Tabii bu yönde kullanmayı bilirseniz..;)

9)SON OLARAK; UÇAKLARDA SİZE AYRI BUSINESS DİYE BİR BÖLÜM VAR KARDEŞİM. AYRICALIĞINIZI ANLATACAK DAHA NASIL BİR ÖRNEK OLABİLİR..:D

hem de uçak düşünce onlar ölmüyor..

-İş adamı dünyanın her yerinde aynı saygıyı görür..

Evet dostlar.. Katılan katılmayan herkesin fikrine sonsuz saygı duyarım. Varsa yanlış söylediğim bir şey yorumda belirtirseniz ona da sevinirim..:)) Fakat genel hatlarıyla iş adamı olmanın size sağlayacağı iş hayatı; hatta tüm yönleriyle hayat bu şekildedir. İş adamı olmak size uyar mı, uymaz mı ona siz karar verin. Hepinize saygılar, selamlar..

“İŞ ADAMI OLMAK” üzerine bir yorum

  1. yurtdışından ve yurtiçinden zengin yatırımcı bay bayan (işadamı) (işkadını) ortaklar arıyorum 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

    Cevapla

Yorum yapın