İstanbul’da Villa’da Oturabilmenizi Sağlayacak İş Önerisi!

Baştan söyleyelim. Bu bir reklam değildir! Karşımıza televizyon ve sosyal medya aracılığıyla zırt pırt çıkan dolandırıcılardan da değiliz. Bizi okuyan, takip eden arkadaşlar bilirler ki parlak fikirler her zaman sağlam iş fikirleriyle birilerinin vizyonunu ve iş hayatını değiştirmeye devam ediyor öyleyse basit ve kolaylaması cevap bir soruyla başlayalım:

İstanbul’da bir villada oturmak ister misiniz? Size ait bir villada hem de. Tamam fazla uçmayalım. Kiralık olsa da olur. Size bu güzel şehirde, İstanbul’da villada oturabilmenizi sağlayacak iş önerisi sunuyoruz. Bu iş önerisinin temel şartı çağı yakalamak, çağın gerekliliklerine ayak uydurmaktan geçiyor.

Çağın gerekliliklerini bilmek, öncelikli olarak sürekli olarak kullanımda ve rağbette olan ürünleri tanımak ve bilmekten geçiyor Nedir bu çağın kullanılan materyalleri ve ürünleri? Örneğin cep telefonu, örneğin kişisel ve kurumsal bilgisayarlar.

Bilgi işlemin ana hedefi bilgisayarlardır. Genelde kuru bir şekilde anlatılan bilgi işlem, anlatıldığında, aktarıldığında bize pek cazip gelmeyecek yalın bilgilerle donatılır. Kurumsal ağız burada da devreye girer ve mesleğe yabancı kişiler bilgi işlem anlatılmaya başlanır başlanmaz uyuklamaya başlar. Aslında her şey basit ve kolay.

Bilgisayar malzemeleri dükkanı açmak aman bilgisayar içi hadiseler beni yorar, ben efendi gibi dükkanımı açayım bilgisayar malzemeleri satayım düşünenler için yazılmış bir yazı karşınızda. Bu yazımızı okuduktan sonra gönül rahatlığıyla bilgisayar malzemeleri satan bir dükkan açabilirsiniz.

Bilgi işlem kralları.

Bilgi İşlem İşi Neden Önemlidir ve Neden Geleceğin İşidir? 

Bir kere bilgisayarların temel kurulumunu ve yapılandırmasını üstlenir. Bilgisayarlar üretim yerlerinden ham olarak yani işlevsiz bir şekilde çıkar. Onları yapılandırmak, işlevsel hale getirmek, gerektiğinde güncelleyerek yenilemek bilgi işlemin görevleri ve sorumlulukları arasında. Bilgi işlem işi neden önemlidir sorusuna yanıt arıyorsak tam olarak bu noktadan başlamamız gerekiyor.

Bunun dışında yazılımların temin edilmesi de tam olarak bilgi işlemin işidir. Yeni yazılımlarla ile birlikte bilgisayarın yapması istenen her şey steril ve hızlı bir şekilde sorunsuz işleme konur. Bugün dünyayı yöneten adamlar, tek bir tuşla, tek bir tık ile bu görevi yerine getiriyorlar. Devir iletişim çağı derken sevgiline mesaj atmak ya da anne babanı cep telefonuyla aramaktan bahsetmiyoruz. Uluslararası firmaların birbirleriyle iletişim kurmasından ve haberleşmesinden bahsediyoruz tam olarak.

Hal böyle olunca bilgi işlemin önemi bir kere daha artıp doruk noktasına erişiyor. Peki bilgi işlem ve muadili işler neden geleceğin işi? Hani her şeye de geleceğin işi deyip duruyorlar ya. Çoğu sadece lafta kalıyor. Ama bilgi işlem, veri dağıtımı gibi işler gerçekten de geleceğin işi. Bunun iki nedeni var.

Birincisi bu sektör her an yenilenmeye ve büyümeye açık. Böyle bir potansiyel taşıyor yapısının içinde. Şimdi bir manavı ele alalım. Bir manavın sattığı şeyler bellidir. Baharda üzüm satar. Şimdiki gibi kara kışta da portakal, mandalina, meyve. Yaptığı iş, sunduğu hizmet, ürettiği emek ortadadır. Buna paralel olarak da kazandığı para her zaman sabit olabilecek kadar mutlaktır. Sürpriz yoktur, risk yoktur, birdenbire yüzde yüzlere varan kar oranı yoktur. Ancak iş bilgi işleme ve muadili işlere gelince değişir.

İşte burada da ikinci neden kendisini ortaya çıkarır. Bir kere büyük şirketler, uluslararası firmalar ve artık en küçük işletmeler bile işlerini daha hızlı ve çok öbekli yapmak için bilgi işlemin sunduğu kurulumları ve yazılımları kullanmak zorunda, bu türden işletim mekanizmalarını işlerinin içine yedirmek zorunda. Bu kadar zorundalığın biriktiği yerde de mutlak surette kazanç vardır. Çünkü satış garantidir.

Satışın garanti ve her zaman kendini yenilemeye müsait yapısında İstanbul’da bir villada yaşamak isteyen insan, düz ayak, normal, standart işlerden kafasını kaldırıp yeni, dijital, siber dünya sınırları içinde sınırsızlığını ilan etmiş işlere imza atmayı bilmelidir.

İstanbul’da bir villada oturmak dünyanın en zor işi olarak görünebilir içinde. Ama en basitinde zamanında internet algısını bir düşünün. İnternet henüz bir çekirdek fikirken, bir prototip iken bugün bu noktaya gelmiş, getirilmiştir.

Bilgi işlem ve muadili işler de her an yenilenmeye, güncellenmeye ve büyümeye müsait yapısıyla hem geleceğin işidir, hem de geleceğin milyonerlerinin villada oturmasını sağlayacak olan biricik elementtir.

Robotların Gelecekte El Atamayacağı Meslek Var Mı? robotlar işinizi kapmadan acele edin. Bilgi işlem, veri dağıtımı, yazılım falan derken bunlar çok yakında robotlar tarafından çok daha hızlı yapılabilir. Sektörler içindeki kurumlar ve şirketler için hız ve analitik zeka çok önemlidir. Böylece tekelleşme yoluna gitmek isteyen her büyük işletme, daha hızlı, daha pratik ve daha bilimsel çalışarak bu alanda boy göstermeye devam etmek istemektedir. Siz siz olun, robotların gelecekteki aktif dünyasında o robotlardan birini ya da birkaçını yönetmeye muktedir olun. Zafer geleceğin dijital dünyasına kendisini şimdiden hazırlayanların ve buna inananların olacaktır. İstanbul’da bir villada oturmak hayali ise aslında yakında gerçekleşmesi mutlak olan bir plandır.

Sektörlerin uzaktan görünümü…

Sektörlerin Tarihsel Gelişimi 

Önceden hedef ülkenin içine yayılmaktı. Ya da birkaç şehre daha şube açmak. Ancak işin rengi değişti. Örneğin eskiden Bursa’daki bir işletme, sektördeki yerini İstanbul’a kaydırabilirse bunu mutlak surette başarı sayardı. Pek tabi ki de haklı olarak. Hedeflerin büyümesi, sınırların ortadan kalkması ile birlikte cereyan etti.

Önceden ulusal bir şirket olmak, göğsünü gere gere ifade edilecek bir övünç kaynağıydı. Yerel değil de ulusal olmak. Mesela bir radyo düşünelim. Bu radyo yerel ise sadece ait olduğu şehrin sinyallerinde karşımıza çıkabilirdi. Daha sonra ise o radyonun üstün başarısı, yerelden ulusala geçmek olmuştur. Dj konuşurken sesinin, söylediklerinin yurdun geneline yayıldığını bilirdi. Ona göre alınan reklam sayısında hızla artış olur, şirket yani radyo programını finanse eden kurum başarının son noktasında olduğunu var sayardı.

Şimdi ise yerel – ulusal zincirine evrensel olmak değeri eklenmiş durumda. Artık kurulan bir şirket sıçrama tahtası olarak ait olduğu ülkeyi değil dünyanın genelini hedefliyor. Çünkü bilgisayarlar kablolardan arındırıldı. Birçok iş sadece sanal dünyanın siber alternatifleriyle yerine getirilebiliyor. Çünkü bir şey üretildiğinde, bir şey satışa sunulduğunda artık dünyanın tümü, potansiyel müşteri kitlesi. Pastanın kendisi büyürken dilim sayısı da çoğaldıkça çoğaldı.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ adlı yazımız geleceğin İstanbul villalarında oturmaya aday bir meslek grubuna dair hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler sunuyor. Bilgisayar mühendisleri işlerini layıkıyla ve global bazda yaptıkları takdirde geleceğin zenginleri arasında.

Böyle bir villada oturmak ister misiniz?

İstanbul’da Bir Villada Oturabilmek İçin

Evvela yaptığınız işin ne olacağına karar verin. Sizi bir yere taşımayacak ancak günlük geçimini sağlayacak işlerle İstanbul’da bir villada, alelade bir apartman dairesinde oturabilirsiniz. Hedefleriniz yüksekse, hayaliniz tam anlamıyla zengin bir insan olmak ise daha başlangıçta bir yol haritası çizmelisiniz.

Biz size bir iş önerisi olarak bilgi işlem ve muadili işleri sunduk. Çünkü geleceğin bize doğru yaklaşma biçimi tam olarak bunu gösteriyor. Ancak bununla birlikte cevher olarak nitelendirebileceğimiz onlarca iş daha var. Tamamen geleceğe ve zenginliğe göz kırpan işler bunlar.

Yorum yapın