Kadınlara Usulca Yaklaşıp İkna Etme Sanatı

Kadınlar. Varlıklarıyla hayata ışık ve renk katan estetik varlıklar. Tarihin ilk aşamasından itibaren haklarında milyonlarca şiir yazılmış, tablo yapılmış, müzik üretilmiş yürüyen çiçekler. Erkekler onlardan gün be gün, an be an şikayet etse de kadınsız bir dünya ne çirkin olurdu bir düşünsenize. İki erkeğin yan yana geldiği her ortamda küfürleşmeler, kaba şakalaşmalar peşi sıra gelir.

Kadının bulunduğu her mekanda ise bir çiçek kokusu, bir estetik izlenimi uyanır. Bunu 19 yaşındaki genç bir kız da sağlar, 50 yaşındaki kutsal bir anne de.

Kadınları estetik birer varlık haline getiren detaylar hem ruhsal hem fiziki gerçeklerle beslenir. Onların elleri ve ayakları küçücük, sesleri ince, kokuları her daim daha naiftir. Yani kadınlara estetik ve narin dediğimizde bu sadece toplumsal bir algının yeniden yapılanışı ve algılara o şekilde seslenişi değildir.

Kadınlar iyi ki varlar! Ve her daim yakınımızdalar. Metroda kesiştiğimiz o kızı nasıl unuturuz mesela? Ya da yürüyen merdivenlerle çarpıp elindeki kitapları düşürmesine neden olduğumuz o güzel gülüşlü kadını nasıl unutabiliriz?

Kadınlar her yanda her defasında erkeğin içini sızlatan, bir of çeksem karşıdaki dağlar yıkılır dedirten varlıklar. Onda aşinayız. Peki onlarla konuşmak, onları bir çay kahve içmeye ya da sinemaya davet etmek konusunda neden hala standart bir bilgi birikimi yok? Neden şöyle yaparsan kesinlikle bir kadını her şeye ikna edebilirsin diye yapabileceğimiz bir çıkarımlar haritası yok?

Çünkü kadınlar tıpkı kediler gibi. Onların gizemi, dengesiz diyebileceğiz ruh halleri ve karmakarışık bir iç dünyaları var. O nedenle ne bir rehber, ne bir kılavuz onlara garanti bir şekilde yaklaşmamıza izin veriyor.

Biz de parlak fikirler olarak bu yazımızda kadının karmaşık iç yapısını da göz önünde bulundurarak en olabilir ihtimalleri değerlendirip sizlere sunmayı daha uygun bulduk. Çünkü insan ilişkilerinde matematiksel bir kesinlik asla söz konusu olamamıştır. Olması da mümkün değildir.

İnsan bile her gün kendisini şaşırtan hareketler ve ruh durumlarında bulunabiliyor. Hal böyle olunca söz konusu kadınlar olunca da her daim belirtiler oluyor, kesinlikler değil.

Şimdi öncelikle kadınlar ne ister sorusuna yanıt arayacağız. Böylece kadınların ne istediğini bildiğimiz sürece onlara yaklaşmamız ve ikna konusunda becerilerimiz daha büyük bir gelişim halinde potansiyellerini sunabilecektir karşı tarafa.

Kadın Çalışanı Olmayan Bir Şirketin Akıbeti Nasıl Olur? kadınlar estetik varlıklar demiştik. Onların varlığı yakıyor, yokluğu yok ediyor adeta. Bir erkek için de bir şirket için de bu böyle. O nedenle kadın çalışanı olmayan bir şirketin akıbeti nasıl olur sorusunun ilk cevapları direkt olarak düpedüz olumsuz cereyan ediyor. Daha fazlası için yazımız hizmetinizde.

Bu kadını ikna edemeyen eller kırılsın! :))

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

Kadınlar Ne İster? 

Evet ne demiştik. Kadınların ne istediğini bilirsek onlara yaklaşmamız da her daim daha kolay, en azından daha belirgin olacaktır. Şimdi kadınların hayattan, bir erkekten, bir ilişkiden ne istediklerinin kısaca ama sağlamca çözümlerini vereceğiz.

Kadınlar öncelikle güven isterler sevgili parlak fikirler okurları. Bu güveni sağlamak ve sağlama almak da maalesef çoğu zaman ”para” ile gerçekleşir. Para demek güven demektir. Kadın, bir gün olsun yokluk çekmeyeceğini, aç kalmayacağını ve pahalı zevklerden mahrum kalmayacağını bildiği takdirde o erkeğe sonsuz güven sağlar.

Çünkü kadınların hissettiği ana güvensizlik noktası tam olarak bu merkezde kendini belli eder. Yarınsızlık. Kadınlar yapıları gereği nazik ve zayıf varlıklar olduğu için onların kendi adına sahip oldukları ekonomik özgürlük ya da diğer türden hürriyetler yeterli gelmez yarını sağlam kılmaya. Başını güvenle omuzuna koyacağı bir erkek fikri her zaman onlar için idealdir zira. Sokağa çıktığında, başı türlü saçmalıklarla belaya girdiğinde, mali kriz yaşadığında, iş ve özel hayatında bir sıkıntısı olduğunda ona sahip çıkacak, ona kol kanat gerekecek, iyi gününde de kötü gününde de yanında olacak bir erkek eli, bir erkek gölgesi isterler.

Bununla birlikte sadakat isterler. Mutlak sadakat. Gerekirse gözlerinizi at gözlüğü halinde sadece ona doğru kırpıştırmalısınız. Başka kadına bakmak yok, başka kadının geçtiği yerden yok. Kadınlar, kim ne derse desin erkeklerden daha kıskanç varlıklardır.

Ve elbette ki özgürlük ister kadınlar. Tüm bunların toplamında bir kadına ilk yaklaşımınızdan sevgili olduğunuz evreye kadar barındırdığınız her kişilik ışıltısı, her üslup, her tavır, bu üç zenginliği onlara bahşetmeyi bilmeli. Özgürlük, güven ve sadakat!

Bir Kadını Evliliğe İkna Edecek 8 Şeytani Tüyo hazır ikna demişken ve konumuz kadınlar iken şunu da bilmeliyiz ki sene kaç olursa olsun, istediğimiz kadar modernleşelim, her zaman ikna edilen kısımda kadınlar ikna eden kısımda da erkekler olacak. Bir erkeğe evlilik teklif eden kadınlar tek tük görünse de bazı şeyler kalıptır ve asla değişmez. Yani bunlar münferit hadiselerdir. Bir kadını evliliğe ikna etmek istiyor ama ne yapacağınızı bir türlü bilmiyorsanız yazımız sizin için tam 8 şeytani tüyo veriyor. Buyurun.

İkna olmuş bir kadın, yanında güller taşıyan bir bahçedir.

Kadınları Ne Kızdırır? 

Kadınların belli başlı hoşlanma gereçleri olmasa da, onları kesinlikle kızdıran şeyler vardır. Hani sosyal medyada da sık sık ”öküz” olarak anılmamıza sebep olan hareketlerdir bunlar.

En başta kabalık. Kadının elini bırakıp sokakta önden yürümek, onun sözünü kesmek, onu tam manasıyla dinlememek, özel günlerinde hassasiyet göstermemek… Kadınlar ince varlıklardır ve yapısı gereği daha çok kalasa benzeyen erkeklerden de aynı oranda incelik beklerler. Bu da pek tabi mümkün olmaz.

Kadını belli başlı şeyler için ikna ettiniz ve onu yanınızda olmaya hak kazandınız diyelim. Asıl tehlikeli noktalar tam da bu noktadan sonra kendini göstermeye başlar. Mesela asla özel günleri unutmamanız gerekiyor. Doğum günü, sevgililer günü, tanışma günü, sevgililik yıl dönümü, evliyseniz evlilik yıl dönümü. Gün gelir bir yıl içinde ayrı ayrı hatırlamanız ve kutlamanız ve kadınınızı hediyelere boğmanız gereken birkaç düzine gün oluşacaktır.

Kadınınızı seviyorsanız demeyelim, kendinizi seviyorsanız bu günleri unutmayın diyelim. Yoksa bir günü unuttunuz diye haftalarca kavgalı kalabilirsiniz kadınlarla.

Kadınlar, ayrıntıcı varlıklardır. Her günde, her iletişimde, sizin dikkate bile almadığınız şeylerin onlar adeta haritasını çıkarırlar. Sen şurada şunu demiştin ama burada bunu demen daha mantıklıydı diye karşı çıkış gösterdiklerinde siz tam olarak konunun bile ne olduğunu hatırlamazsınız. Hatırlamadığınız için de ayrıca kadının gücü tarafından ayrıca cezalandırılırsınız.

Zengin Kadınlarla Nasıl Tanışabilirim? zengin kadınlarla tanışmak ve hayatınızı hem maddi hem de bilcümle manevi anlamda güzelleştirmek mi istiyorsunuz. Yazımız ise epey ”zengin” içeriğiyle yol gösterecektir.

Maço Erkek Mi Light Erkek Mi Sorunsalı 

Son olarak kadınlar maço mu sever yoksa modern, light diye tabir edilen uygar erkekleri mi? İşte bu konu da tam muallaktır. Zira kadından kadına değişebileceği gibi, kadının gününden gününe de değişebilen parametrelerdir bunlar. Yeri gelir bir kadın senin haklı kıskançlığını yobazlık ve anlayışsızlık olarak değerlendirir. Yeri gelir neden kıskanmadın diye tartışma çıkarır.

Sonuç olarak sevgili erkekler, kadınlar her yönüyle gizemli yapılarını ve karmaşık doğalarını korumaya kaldığı yerden devam ediyorlar. Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır, anlaşılmak için değil diyen Oscar Wilde’ı da burada analım ve ikna turlarında hepinize bol şans dileyelim.

“Kadınlara Usulca Yaklaşıp İkna Etme Sanatı” üzerine bir yorum

  1. Sanki bir kitap yazmaya başlamışsınız da sıkılıp yazmayı yarıda bırakmışsınız gibi bir makale olmuş.

    Yanıtla

Yorum yapın