Kadınları İyi Amaçlar İçin Manipule Etme Rehberi

Kadınlar… Bazen bize yaka silktirseler de, yanlarına geldiğimize geleceğimize bin bir şekilde pişman ettirseler de, acı ve bol yutkunmalı deneyimlerle tekrar tekrar anlarız ki onlar bir hayat, her anlamda sürgün sayılır.

Acısıyla tatlısıyla bu kadınların önce dünyada, sonra dünyadaki estetik ve işlevsel karşılıkları tartışılamaz bir noktaya gelir sonra. Onların varlığına şükrederiz. Daha doğrusu önce isyan eder, sonra şükrederiz. Sonra yine kalpler kırılır, sinirler gerilir, ancak her zaman son durak bir şükretme, bir sevgi gösterisi olur.

21. yüzyılda ise erkeklerin işleri her zamankinden biraz daha güç. Kadınlar modernlik iksirinden tattıkça, daha bir farklılaşmaya, ellerinde ve hayatlarında daha fazla güç unsuru biriktirmeye başladılar. Kadınların alttan alta daha fazla söz sahibi olduğunu, bir karar verilecekse gizliden gizliye onların kararı olduğunu biliyorduk.

Ancak şimdi gizli olan ayan beyana taşındı. Kadınlar ikili ilişkilerde önce eşitliği sonra üstünlüğü yakaladı. Onları iyi amaçlarımız için ikna etmeye çalışmalarımız bile beyhude bir mücadelenin yitik hamleler olmaya başladı.

-Hayatım şuraya gidelim mi? – Hayır.

-Hayatım şu film çok güzelmiş. – Sen ona erkek arkadaşlarınla gidersin hayatım. Şu filme gidiyoruz.

– Bebeğim hafta sonu annemler yemeğe bekliyor. – Hafta sonu iş yerinden arkadaşlarla planlarımız vardı.

Anne babalarımıza baktığımızda son ata erkil ilişkilerin onlarda kaldığını görüyoruz. Artık kadınların da kendi dünyalarında hayalleri, planları, beklentileri ve her şeyden önemlisi bunları gerçekleştirmeye olan inançları ve enerjileri var.

Şimdi sevgili parlak fikirler okurları, günümüzde erkek – kadın çekişmesini tavan yaptıran ikili ilişkileri çıkmaza sokan belli başlı rahatsızlık kaynaklarını sizlere açıklayacağız. Çözümlere ulaşmak için önce sorunların ne olduğunu bulmak ve ona göre hareket etmekte fayda var. Her zaman olduğu gibi.

Güçlü Bir Kadınla İş Amaçlı Yaşayabilmek dünyanın en zor sanatlarından biridir bir kadınla bir erkeği aşk ve evlilik ilişkisi dışında bir arada yaşatabilmek. Ateş ile barutun herhangi bir patlamaya sebebiyet vermeden bir arada yaşaması ve sürekli olarak iş alanında görüşerek bir daireyi, bir çatı katını, bir ofisi paylaşması. Bunun tüm püf noktalarını erkek olsun, kadın olsun herkes okumalı ve bu zor serüven başlarına gelmeden önce psikolojik olarak ekipmanlarını hazırlamalı.

İyi amaçlar her iki tarafı da gülümsetmeli.

Erkek – Kadın İlişkilerinde Günümüzdeki Açmazlar 

  • İlk sorun iki tarafın da birbirine isteklerini söyledikten sonra peşin hükümlü olarak belirli kodlar ve peşin hükümler ile birbirlerine otomatik olarak saldırmaları. Kadınlar günümüzde erkekleri anında bencil ve feodal olmakla suçlayabiliyorlar. Mesela adam, kız arkadaşıyla tuttuğu takımın maçını izlemek istiyor. Şöyle nargilesi, çayı olan bir ortam. Örneğin Tophane’de bir kafede. Kadın ise bunu fazla erkeksi, fazla saçma ve feodal bulabiliyor. Erkeğin duygusal tutkuları kız arkadaşıyla maç izlemeye bile gönlünü el verdirirken kadın bunu kişiliğine ve öz estetiğine yapılmış bir saldırı olarak algılıyor. Ben seni kuaförüme götürüyor muyum diye cevaplar geliyor. Sanki aynı şeymiş gibi.

 

  • Kadının beklentileri ise her zaman erkeklere yavan ve duygusal gelebilmektedir. Kadının, sevgilisini arkadaşlarıyla tanıştırmak istemesi, o kız arkadaşların kendi aralarında bitmeyen muhabbeti, kuaför, saç, makyaj muhabbetler, erkeğin bunalması ve kızın sosyal ortamından uzaklaşmaya başlaması. Kadının birçok isteği de erkeğin algısında şımarıklık olarak nitelendirilir.

 

  • Yani kadınlara göre erkeklerin istekleri kaba, feodal iken, kadınların istekleri de erkeklerin algı sahasında şımarık ve çocukça nitelendirilmektedir. Bu algıların arasındaki köprünün dinamitlenmesi demektir. Peki erkekler, kadınları iyi amaçları için nasıl manipule edebilir. Şimdi asıl konumuza gelelim ve erkek okurlarımıza, hiçbir ders kitabında, hiçbir ansiklopedide bulamayacağı çok özel bilgileri, parlak fikirler farkıyla ulaştıralım.

Kadınlara Usulca Yaklaşıp İkna Etme Sanatı söz konusu kadınlar olunca sanat hiç bitmiyor. Çünkü kadınların kendisi sanatların doğuşuna hem kaynak hem de tanıklık ediyor. Bu nedenle bir kadın bir erkek var olduğu sürece onların yakınlaşmaları, birlikte olmaları her zaman sanata harcanan emek ve enerjiyle eş değer bir tempoda ilerliyor. Kadınlara usulca yaklaşıp güzel bir arkadaşlığın ya da sevgililiğin pırıl pırıl tohumlarını mı atmak istiyorsunuz? Öyleyse sizin için hazırladığımız epey sanatsal ikna etme sanatlarını buradan ulaşabilirsiniz.

Kadınlar ve erkekler yan yana, karşı karşıya.

Kadınları İyi Amaçlar İçin Nasıl Manipule Edebilirsiniz? 

Amaca giden yolda her yol mubahtır sevgili parlak fikirler okurları. Yazımızın geri kalanında hanım arkadaşınızı, sevgilinizi ya da sevgili olmak istediğiniz hatunu iyi amaçlarınızın doğrultusunda nasıl manipule edeceğinize, nasıl yönlendireceğinize dair önemli ipuçları bulacaksınız. Kahvenizi yapın, arkanıza yaslanın ve okumaya devam edin!

  • Kadınlara hayaller verin.  

Ama bunu yaparken hayal ticareti yapmayın. Sonrasında göz yaşıyla bitecek durumlar için karnaval havaları yaratmayın. Sonucunda bir taraf feci halde üzülüp hüsran sularını boylayacaksa sizin amacınız iyi değildir zaten. O nedenle amacınızın her iki taraf için de iyi olduğundan mutlak surette emin olun ve sonra kadınınıza hayal vermeye başlayın.

Çünkü kadınlar hayallere inanır. Şiirlere, filmlere, şarkı sözlerine kadar inandığı halde. Burada hayal sözcüğü, düşsel olana tekabül eder. O nedenle koyu gerçekçilik sularından itinayla uzak tutun sandalınızı. Örneğin alelade bir dönercide yarım tavuk döner yiyorsun. Ortam vasat. Dönerler, vasat. Ayranlar, tatsız. Haliyle sırf beslenmek için hiç de estetik olmayan bir yerde tıkınıyorsun resmen.

Bu, içinde bulunduğunuz katı gerçekliğe lehinize çevirmek tamamen sizin güçlü ellerinizde ve zihninizde. Kadınınıza dönüp şimdi burada yiyoruz ama yakında kendi evimizde, sana kendi ellerimle kahvaltı hazırlayacağım gibi basit ama yerinde bir cümle o andaki ortamın tüm karanlığını kapı dışarı edebilirsiniz.

Kadınların her zaman biyolojik ve zihinsel olarak geleceğe odaklı yaşadığını ve düşündüğünü unutmayın. Onları bugünün vasatlığından kurtarmak için yarının güzel ihtimallerini sunun. Şimdilik tavuk döner yiyebilirsiniz. Ama bir gün kendi evinizde karides de yiyebilir, şarabınızı içip filmler de izleyebilirsiniz. Onlara bu umudu ve hayali çok görmeyin ve verin!

Bir Kadını Evliliğe İkna Edecek 8 Şeytani Tüyo iyi amaçlarınızın arasında evlenmek de olabilir. Bir kadını evliliğe ikna etmek için ise ama şeytani ama rahmani belli başlı tüyolara ihtiyacınız olacak. O tüyolar ise parlak fikirler farkıyla sadece burada. Keyifli okumalar şimdiden.

  • Onlara küçük ama duygulandıran hediyeler verin. 

Örneğin bir ayna. Aynayı güzel bir şekilde ambalajlayın. Karşınızdaki hediyeyi ona sunmadan önce ”bunun içinde dünyanın en güzel şeyi var” sözünü fısıldayın. Kadın, ambalajı söküp aynaya baktığında kendisini görecek. Hediyenin içinde kendi yüzü ve bir anda dünyanın en güzel şeyinin ayna değil o anda baktığı kendi yüzü olduğunu anlayıp hissedecek.

Ya da ona bir baston hediye edin ve ”seninle yaşlanmak istiyorum” cümlesini fısıldayın. Ondan sonra göz yaşları sel olup akacak. Ondan sonra iyi amaçlarınız için güzel ve dokunaklı bir ortam oluşacak. Bakın bu bilgileri, bu fikirleri hiçbir yerde bulamazsınız dostlar. Ona göre…

 

  • Şiirin gücüne inanın: 

Şiirin gücüne inanın ve atmosfer oluşturup onlara en güzellerinden birkaç şiir okuyun. Bu, kendi şiirinizden de olabilir, Turgut Uyar, Cemal Süreya gibi üstatlardan da olabilir. Şiirin gücünü nelere kadirdir? Bunu öğrendikten sonra sıkı bir şiir sever olabilirsiniz. :))

Yorum yapın