Kadınların Erkeklerden İstediği 10 Etkileyici Şey

Çağlar boyunca kadınların biyolojik ve genetik olarak çok daha zor ve karmaşık oldukları iddia edilmiştir. Eh yalan yok hani. Bir doğruluk payı var bu söylenenlerde. Ünlü doktor Freud bile bir seminerinde ”kadınlar hakkında ancak bu kadarını söyleyebilirim, çünkü onları henüz çok az tanıyoruz’‘ gibisinden söyleyerek kadınlara uzaylı muamelesi yapmış ve onların ne istediklerini, ne tür beklentiler içerisinde olduklarını bu soyut mesafe aralamasıyla yerine getirmiştir.

Kadınlar ne ister? Bazen duymak yerine dinlemek gerek.

Mel Gibson’ın Türkçe’ye ”Kadınlar ne ister” filmi de adıyla birlikte hafızalara kazınmıştır. Bugüne kadar çok yazıldı çizildi, kadınlar ne ister, hayattan ve bir erkekten beklentileri neler, onları en çok etkiler. Biz bugün burada parlak fikirler olarak kadınların insancıl yönden ve kadın olduklarına dair bir kompozisyonda erkeklerde etkileyici buldukları 10 şeyi yazacağız. Bunların çoğu genel geçer şeyler olacak.

Ancak moda akımlardan da faydalnacağız. Mesela herkeste bir sapyoseksüel merakı almış başını gidiyor. Sapyoseksüel, zekadan tahrik olma durumudur. Ben tipe paraya bakmam arkadaş benim için zeka ve yaratıcılık önemlidir diyen bir hatun çoğunluğu oluşsa da hala toplumun büyük çoğunluğu daha maddi ve daha duygusal olarak bakıyor. Gönül işlerine kurallar ve yasalar getiren muhafazakar kesin ile onu bir bilim dairesine iliştirip de matematiksel bir kat sayıya sıkıştırmaya çalışan modernler arasında biz bugün burada 10 maddede kadınların erkeklerde bulduğu en etkileyici 10 şeyi sıralayacağız. Gazamız mübarek olsun.

Kadınlar Neden Paralı Erkekler İçin Aldatır? zaten ilk maddemiz de para olacak. Bundan hanımların ve kadın okurlarımız alınmasın lütfen. Hani bir laf vardır ya yarası olan gocunur diye. İşte aynen o şekilde üstüne alınan alınsın ama paranın gücü ve çekiciliği bilinen bir gerçek olarak da kıyıda köşede kalsın. Zira kapitalist sistemde artık birçok şeyde olduğu gibi aşk ilişkileri ve diğer ikili ilişkiler paraya bakıyor. İnsanlar, hayatta kalma içgüdüsünün yanına bir de para kazanma güdüsü ekledi. İki güdü de kol kola, kafa kafaya gidiyor. Bu nedenle paranız olunca yanınızda olan dostlar, sevgililer, siz ekonomik olarak düşüşe geçtiğinizde birer birer kayboluyor.

Kadınlar için romantizm önemli bir unsurdur.

Kadınların Erkeklerden İstediği 10 Etkileyici Şey

1- Para: Paranın tarifsiz gücü ortada. En açılmayacak kapıları bile açan sihirli bir güç orada. Bazen kalabalık meydanlarda yanımızdan geçen çiftler dikkatimizi çeker. Kız ne kadar güzel bebek gibi; erkek bildiğin maganda. Bu kız bu herifte ne buluyor sorusunu sorarız cevabını çok iyi bilmemize rağmen. İşte bu sayede diyoruz kadınların erkeklerde istediği, beklediği en etkileyici şeylerin başında para geliyor. Her şeyin satın alınma endeksli bir hale getirildiği neo-liberal çağda beklenen ve talep eden çoğu özellik, para endeksli. Hatta romantizm bile. Mum ışığında şık bir restoran yemek beklentisinde olan hanım kızlarımız, günde üç öğün tavuk dönerle hayatta kalmaya çalışan erkeklerden tabi ki de etkilenemezler. Siz olsanız etkilenir miydiniz?

2- Sadakat: Sadakat o kadar azaldı ve bitme noktasına geldi ki yakında nesli tükenmiş erdemler müzesinde bize para karşılığı gösterilebilir. Abartmıyoruz. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte erkekler ve kadınlar birbirleriyle aldatma yarışına girdi. Önceden sadakat övülen bir değer iken şimdi kaç kadınla yattığın kaç erkekle birlikte olduğun gibi değerler erdem yerine böyle geçiyor. Hal böyle olunca da az bulunan her şey kıymete biniyor ve sadakat çöldeki bir vaha gibi kadınlara etkileyici geliyor.

3- Saygı: Kadınlar sanayileşmenin ikinci evresiyle birlikte medyanın da desteklemesiyle bir birey olabildiler. Bir kadından önce bir insan, yaşayan bir birey olarak erkeklerden saygı bekleniyor. Konuşmaları dinlensin, fikirleri ciddiye alınsın istiyorlar. Bu nedenle bir kadına saygı duyduğunuzu göstermek hatta bazı durumlarda kanıtlamanız gerekiyor. Çünkü kadınlar modernizm ile birlikte kendilerinin değerlerinin farkına vardılar ve aynı farkına varışı erkeklerden de bekliyor.

4- Nezaket: Kibar olununca erkekliğinden bir şey azalacak sanan on binlerce erkek var. Onlara göre erkeklik güç gösterisi ve maçoluk yapmak demektir. O eteği niye giydin? O arkadaşınla neden buluştun? Kadınına küfür eden mi dersiniz, lan’lı lun’lu konuşan mı dersiniz… Hal böyle olunca da nezaket ve nazik erkek tanımı ütopik ve imkansız bir hale geliyor. Çünkü erkekler bunun ayarını bir türlü tutturamıyorlar. Ya çok sert olup nezaketten uzaklaşıyorlar ya da çıt kırıldım olup kendilerini sevimsizleştiriyorlar.

5- Romantizm: Evet romantizm. Bazen el ele bir sahil kenarında yürümek de romantizm içine gelebiliyor. Bununla birlikte ruha iyi gelecek şeyler de öyle. Başta romantizm bile para endeksli desek bile, sevdiğiniz kadına ucuz bir şarap eşliğinde ucuz olmayan şiirler okumak bile onların ruhlarını tatlı tatlı okşayacaktır. Kadınlar özü gereği her zaman şefkati talep ederler. Onların nazik ruhları okşanmalı ve romantizm ile şımartılmalı.

Kadınları İyi Amaçlar İçin Manipule Etme Rehberi erkek arkadaşlarımız. Hala biliyoruz ki aranızda kadınlarla konuşmaya çekinenler bile var. Ancak kadınlar da sizden sevgi ve ilgi bekliyor. Şu evrende yalnızız, birbirimize en dostane, en sıcak, en insani aşamalardan birbirimize muhtacız. Kadınları iyi amaçlar için nasıl manipule edebilirsiniz sorusuna cevabımız yazımızın içinde. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

6- İlgi: Kadınlar ilgiyi sever. Aranmak, merak edilmek, bu sayede ne kadar değerli ve önemli olduklarını hissetmek kanlarında vardır. İlgisiz bıraktığınızda tıpkı aç bıraktığınız bir kedinin evden kaçması gibi, ilgisiz bıraktığınız kadınlardan da hayatınızdan usul usul kaçacaktır. Bu nedenle kadınların erkeklerden en çok etkilendiği şeyler listemiz sırasında ilgiyi altıncı sıraya koyuyoruz. İlgisiz bırakmayın ki ilgisiz ve sevgisiz kalmayın.

7- Sürprizler – Hediyeler: Kadınlar minik de olsa sürprizlere ve hediyelere bayılırlar. Aslında kadınların en çok etkilendiği şeylerin toplamına bakacak olursak, onlar içten içe şımartılmak, pamuklara sarılmak isterler. Minnoş kalpleri korunmaya, sevgi gösterilmeye ve küçük sürprizlerle hediyelerle şımartılmaya ihtiyaç duyarlar. Kadınları şımartın arkadaşlar. Şu ölümlü dünyada bir tanecik sevgiliniz varsa, onu sürekli taze bir heyecan ile şımartın.

8- Güven: Gücünüzü kadınları korkutmak, onlara eziyet etmek, zulüm eylemek için kullanmayın. Kadınların en çok etkilendiği bir diğer şey de güvenlik duygusudur. Gece uyurken, gündüz evinde ya da yanınızdayken kendini güvende hissetmesi, sizin etki alanınızda çok daha rahat ve çok daha seven olmalarına ön ayak olacaktır. Aynı zamanda yine sadakatla bağlı olarak size gözü kapalı güvenenler, mutlu bir ilişkiniz için elzem bir noktada duruyor.

9- Yakışıklılık – Çekicilik: 

Eğri oturup doğru konuşalım. Para kadar önemli olan bir diğer şey de yakışıklılık, çekiciliktir. Evet kim ne derse desin, yok yüksek ahlak, yok zeka ve karakter diye tuttursa da hala tip önemli bir şey. Kadınlar önce tipe bakıyor. Tıpkı erkeklerin önce endama bakması gibi. Kadında endam ne kadar önemli ise erkeklerde de boy pos ve çekicilik önemlidir. Bu da modern bir dünyanın ayrı bir gerçeği olarak karşımızda duruyor.

10- Dürüstlük: 

Kadınlarda sözde olmayan bir beklenti daha var. Dürüstlük. Ne olursa olsun bilmek istiyorlar. Bilmeden, arkalarından iş çevirilmesi haklı olarak kadınları uzak tutuyor.

Yorum yapın