Kahve Makinesi Tamiri ve Satışı Yapan Özel Bir Dükkan Açmak

Çağlar gelir ve değişir. Bir taş bile durduğu yerde zaman içerisinde değişimler geçirir, dönüşümler yaşar. Örneğin fritöz makinesini hatırlayan kaç kişi var aramızda. Özellikle 80’lerin sonu ile 90’ların başında epey revaçta olan bu ürün, şimdi sadece nostaljik takılan ya da öyle denk gelmiş evlerin içerisinde. Bir zamanların patates ve köfte kızartmak için kullanılan fritöz, günümüzde çok yavaş ve kullanışsız olduğu için unutulup gitti.

EKLEME: Bune ya… Gerçekten bu ne saçmalık. Kahve makinesi gibi bir aparatın bile tamirini yapacak dükkan yok etrafta. Her taraf sanki aynı tornadan çıkmış gibi kebapçı, dönerci, 3. nesil kahveci. Arkadaşlar az daha cesur ve marjinal olun. Merak etmeyin bu cesaret “cahil cesaret” seviyesine gelmediği müddetçe size zarar vermeyecektir.

Yine aynı şekilde bir zamanlar termos vardı. Nereye gitti o termoslar? Zaman geçtikçe, insanlar da, insanların kullanım ve tüketim alışkanlıkları da değişiyor. Bunun iki nedeni var? Birincisi medya etkisi. Neden kahve diyerek açacağımız ilk başlıkta insanların nasıl medya oyunlarıyla ve periyodik akıl yıkamalarla çeşitli ürünlerden uzaklaştırılıp çeşitli ürünlere yaklaştırıldığını öğreneceğiz. Öyle ki istediğimiz şeyi biz mi istiyoruz? Yoksa birileri bizi dolaylı bir şekilde olsa da yönlendiriyor mu?

İkinci neden ise her doğan yeni neslin fizyolojik ve psikolojik farklılıkları. Eski bir Alman deyişi ”Ne yersen osundur” demiş. Çok da iyi demiş. Şimdi küçükken gameboy ve tetris oynayan bir çocuk ile, Pes 16 oynayan bir çocuğun tüketeceği ürünler ve kullanım alışkanlıkları aynı olabilir mi? Elbette ki olamaz. Tüketim tüketimi doğurur ve her yenilik başka bir yeniliğin habercisi niteliği taşır.

Kahve Dükkanı Açmak Son Zamanlarda Çok Popüler konuyla ilgili ilk yardımcı makalemiz budur. Kahve dükkanı açmanın son zamanlarda neden ve nasıl bu kadar popüler olduğunu merak ediyor ve bu sektörde bir şeyler yapmak istiyorsanız ilk yapacağınız şey makalemizi okumak olsun.

Dünya, kahve içiyor!

Neden Kahve? 

Güzel soru değil mi? Neden kahve? Örneğin izlediğimiz Hollywood yapımı Amerikan filmlerinde sıklıkla kahve tüketildiğini görürüz. Richard isimli biri Jack isimli birine ”çay demleyeyim mi, içer miyiz” gibi bir soru sormaz. Ona şöyle der: ”Hey dostum, bir kahve içmeye ne dersin?

Yıllarca bu filmlerle büyüdük. Ve sonunda bir ”kahve kültürü” oluştu.

Ne demektir kahve kültürü? Şu demektir: Bir arkadaşını evine çağırdığında ”kahve içmeye gelir misin” demektir. Filme oturmadan önce kendine kallavi ve sert bir kahve hazırlamaktır. Kişi hayatının merkezine yaptığı işleri ve o işleri yaparken beri yandan içtiği ürünleri koyar.

Neden kahve sorusunun cevabı da böylece yavaş yavaş şekilleniyor. Neden kahve? Çünkü bunu kahve şirketleri ve Hollywood filmleri izledi. Şimdi bunu sorgulamak yerine merkezinde kahve olan işler yapmanın tam sırası.

 

Çay Yerine Kahve Dönemi 

Çaydaki tein maddesi bağımlılık yapar. Ancak kahvedeki kafein miktarı kadar değil. Artık lisenin başlangıcından, test çözerken, sınavlara hazırlanırken kahve içen bir nesil var. Bunun en büyük nedeni çayın uyku getirici, kahvenin ise bilakis uyku kaçırıcı bir etkiye sahip olmasıdır.

Böylece koca Türkiye’de bir anda çay tüketimi düşerken kahve tüketimi yükselişe geçti. Çünkü bir an önce uykuya dalması gereken çocuklar, yerini sabahlayarak test çözmesi ve ders çalışması gereken çocuklara bıraktı yerini.

Kahvenin filtrelisi, vanilyalısı, sütlüsü, çikolatalısı çıktı. Kahve seçenekleri sade mi şekerli mi seçeneğinden onlarca farklı yere temas etmeye başladı. Bir yerde bir ürünün çeşidi ne kadar bolluk kazanırsa bu iki şeyin habercisidir. Bir, satılıyor ki seçenekleri çıkıyor. İki seçenekleri çıkıyor öyleyse satılacak.

Bu basit matematiği anladıktan sonra sormamız gereken ilk soruyu soralım. Kahve makinesi satış ve tamirciliği gerçekleştiren bir dükkan açmak karlı mıdır?

En Karlı 6 Kahve Bayiliği sıfırdan marka yaratmak yerine var olan kadim kahve dükkanlarının bayiliğini almak karlı ve mantıklı mıdır? Beni zengin yapar mı? Bu işte gelecek var mı? Soruların cevabını merak ediyorsanız yazımız hizmetinizde.

Sektör büyüdükçe kahve çeşitleri de artıyor.

Bir Tek Kahve Makinesi Tamiri ve Satışı Yapan Özel Bir Dükkan Açmak Karlı Mıdır? 

Evet kar oranı yüksek bir iştir. Çünkü bir kere hemen hemen her eve kahve makineleri girmeye başlamıştır. Ya da bunun sözü edilmeye başlanmıştır. Gelinler çeyizlerine termos ya da çaydanlık yerine kahve makineleri istiyor artık. Kadın kocasına eve ne zaman kahve makinesi alacağız diye soruyor.

Karlı olmasının bir diğer nedeni ise, henüz bu sektörde yeni ve dolayısıyla özel bir alan teşkil etmesidir. Bu tür dükkanların az olmasının nedeni, tüketicinin yani müşterinin az olması değil ;bu sektörün yavaş yavaş gelişme göstermeye başlamıştır.

Bundan bir 10 yıl sonra sadece kahve makinesi satışı gerçekleştiren dükkanlarla dolup taşabilir caddeler. Filtreli kahve makinesi ayrı, özel soslu kahve makinesi ayrı, şusu ayrı busu ayrı derken, evlerde birden fazla kahve makinesi olması bile tartışmaya açık. Tıpkı televizyon gibi, her odaya ayrı bir kahve makinesi neden olmasın? Olursa da bu iş neden karlı olmasın?

2017’nin En Kârlı İş Fikri Neden Kahve Dükkanı Açmak? yeni yıla sayılı günler kala bu yeni yılda kahve dükkanı açmanın neden ve nasıl bu kadar karlı olduğunu öğrenmek isteyenler! Yazımız size bir tık kadar yakın.

Bir Tek Kahve Makinesi Tamiri ve Satışı Yapan Özel Bir Dükkan Açmak İçin Gerekenler Nedir? 

Normal bir dükkan açar gibi hareket edeceksiniz. İş yeri ruhsatı vb. şeyleri zaten halihazırda halletmeniz gerekiyor.

Bunun dışında hangi markanın kahve makineleri daha kaliteli, daha çok satıyor gibisinden bir saha araştırması yaptıktan sonra kolları sıvayıp dükkanınızda daha çok o markanın ürünlerini satmak için söz konusu markanın yetkilileriyle irtibata geçmelisiniz.

Bunun dışında söz konusu dükkanı açmadan önce tamirat ile ilgili her şeyi yalayıp yutmuş olmanız gerekiyor. Zira sadece satıştan değil tamirden de para kazanmayı hedeflemektesiniz. Satış kadar tamirden de çok kazanacağınızı unutmayın. Zira sektör özel bir alanda ve bu konuda yetkili ya da vakıf olan kişi sayısı son derece az.

Tüm bunların yanı sıra yanınıza bir de çırak alabilirsiniz. Çünkü geleceğin işinden bahsediyoruz ve geleceğe yatırım yapmak biraz da yardım almak adına bir çırak hiç de fena bir fikir değil.

 

Daha çok kahve satabilmek için 5 süper taktik adlı makalemizi hobi olsun diye değil işinize yardımcı olsun diye okumalısınız. Zira daha fazla kahve satılması demek daha çok kahve makinesine ve tamirine ihtiyaç duyulması anlamına gelmektedir.

Kahve makinelerinden sadece biri.

Bir Tek Kahve Makinesi Tamiri ve Satışı Yapan Özel Bir Dükkan Açmak Riskli mi? 

Şimdi aklınızda şöyle bir soru olduğuna eminim. Yahu sadece kahve makinesi tamiri ve satışı ile dükkan döner mi?

Hem de öyle bir döner ki! Annelerimiz babalarımız bile çaydan kahveye geçti. Ciddi bir oranda kahve tüketimi var ve bu her yıl katlanarak artıyor. Önceden kırk yılda bir can istenince içilen kahve şimdi günlük molalarda, ofislerde, tatillerde, ders çalışırken, kitap okurken, kısacası hayatın her alanında seri halde tüketiliyor.

Elinizi çabuk tutun ve bu tür dükkanlar sayısını arttırmadan önce bu ülkenin ilklerinden biri olun. İlk olmak her zaman için daha çok kazandırır.

İnsanların alışkanlıklarını günden güne izlemek ve tespit etmek, akabinde de ona göre sektör içerisinde yer almak, sizi başarıya götürecektir.

Yorum yapın