Kahve Toptancısı Numaraları ve Listesi

Yazılarımızı büyük bir ilgi ve merakla takip eden sevgili parlak fikirler okurları! Hepinize kocaman bir merhaba! Bu yazımızda kahve toptancısı olmak isteyenlere doğru ve güncel bilgilerle yol göstereceğiz; aynı zamanda iş kurma konusunda kafa karışıklığı yaşayan okurlarımıza da kahve toptancısı olmanın tüm inceliklerini ve püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

(TOPTANCI İLETİŞİM NUMARALARI YORUMLARDADIR, SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR)

Dünyada en fazla tüketilen sıvıların başında kahve gelmektedir. Çay ve su ile birlikte. Su, temel ihtiyacımızken çay ve kahve gibi içecekler ise, günlük hayatımızda, eğlenirken, dinlenirken, mola verirken ve hatta çalışırken fincan fincan, bardak bardak tükettiğimiz lüks içeceklerdir. Ancak lüks içecek sınıflandırmasına girse bile dünyada en az paraya en keyifli içimlere de yol hazırlayan içeceklerdir bunlar. Kahvenin popülaritesi, çekirdeğinden kaynaklı doğal ve saf bir içecek olmasından ileri gelir. Onun dışında dünya çoğunluğunun damak tadına uygundur. Yüzlerce çeşidiyle de bol bol alternatif sunar tutkunlarına.

Evet, dünyanın her yerinde kahve tutkunları, tıbbi dille söyleyecek olursak kahve bağımlıları vardır. Kahvenin içinde eser miktarda değil bol miktarda kafein vardır. Kafein ise belli bir noktadan sonra bağımlılık yapan ve her daim gereksinim uyandıran temel bir uyarıcıdır. Ama siz bu bilginin pozitif tarafıyla ilgilenmeye bakın. Üstelik sadece içicisi değil bir de toptancısı olacaksanız. Peki kahve toptancısı olmak için gerekenler nelerdir? Nerelere, nasıl ürünler satılabilir? Gereken sermaye tutarı ne kadardır ve nerelerden kahve temin edebilirim? Biliyoruz ki kafanızda böylesi deli sorular dönüp dolaşıyor. Biz de parlak fikirler olarak, bu soruların kesin ve reel cevapları için buradayız. Şimdi meraklıları için öncelikle kahve toptancısı olmak için gerekenleri sıralayalım:

k3

Kahve Toptancısı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir? 

 • Başlangıç olarak bir plan program yapmalısınız. Toptancılık işinin asıl noktası budur. Gramaj olarak çok fazla ürünle haşır neşir olacağınız için sağlam bir planla sektöre girmeniz gerekecek. Tam olarak hangi tür kahvelerin toptancılığını yapacaksınız? Zira sektörde neredeyse binlerce çeşit kahve çekirdeği ve kahve türü bulunmaktadır. Tam olarak hangi firmalara ya da kurumlara kahve satmak istiyorum? Bu da iş planınızın olmazsa olmaz bir parçası ve sunumu olmalıdır. Bununla birlikte hangi ülkelerden hangi yolla ithal kahveler alabilirim? Şimdiden bunların iletişim ve haberleşme imkanlarını araştırmalı, denemeli ve tatbik etmelisiniz. Bir toptancının, başarılı bir toptancının ilk etapta halletmesi gereken detaylar bunlar.

 

 • Daha sonra işin mali detaylarını halletmeniz gerekecek. Kahve toptancılığı yapacağınız için sadece yurt içinde çalışmak sizin dar bir alanda küçük paralar kazanmanıza neden olacaktır. Bundan kaçınmak için ithal kahveleri toptan alıp toptan satmalısınız. Bunun için aynı zamanda bir ithalatçı ve ticaret işiyle uğraşan herhangi bir girişimcinin geçmesi gereken evrelerden geçeceksiniz. Bağlı bulunduğunuz şehirden gerekli evrakları toplamalı, gerekli izinleri almalısınız. Aynı zamanda toptancılık işinde vergi kısmı da önem teşkil etmektedir. Vergi dairesine giderek toptancılığa dair gerekli vergi belgelerini temin etmeli ve imzalamalısınız.

 

 • Daha sonra toptancılığını yapacağınız kahvenin kimlere satılacağını keşfetmeniz gerekecek. Asla bu isimler ve yerler belli olmadan bu işe girmeyin. Yoksa temin ettiğiniz kahvelerin kilo kilo elinizde kalması olasılığı yüksektir. Önce emin olun sonra satın alın. Ve son aşama olarak satın. Belli başlı kurumlara kahve satabilirsiniz. Bunlar kafeler olabilir, kahve kafeleri olabilir, pastaneler, lokantalar, çay ocakları olabilir. Yeterli sayıya ulaştıktan sonra ilk siparişinizi alıp toptancılığa başlayabilirsiniz.

 

Kahve Toptancılığında Nerelere Nasıl Ürün Satabilirim? 

 • Toptan edindiğiniz kahveleri nerelere satabilirsiniz? Pazarın büyük payını oluşturan yerler marjinal kafeler ve kahve kafeleri olacaktır. Marjinal kafelerden kastettiğimiz ise örneğin canlı müzik olarak caz gruplarına ağırlık veren, mutfağında sadece Türk kahvesi ve Neskafe gibi standart tatlardan ziyade, latin Amerika kahvelerine, Afrika kahvelerine ağırlık veren, özellikle ülkemiz için İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizin alternatif kafelerdir. Bu kafelere ulaşmanız ve bu kafelerin sahipleriyle irtibat kurmanız ise internet üzerinden çok kolay olacaktır. Kahvenin içeni çoktur. Ancak özellikle ithal ve yeni kahve türlerinin alanı dardır. Bu nedenle halkla ilişkilerinizi düzgün ve işler kılarsanız, birçok kafe sizi bir toptancı olarak havada kapacaktır. Bunun dışında satış işlemini küçük bir araba ile yapmanız yeterli olacaktır. Zira özellikle filtre kahveler toz değil çekirdekten oluştuğu için onları ağzı kapalı ve hava almayan çuvallarla taşımak ve nakil işlemini yapmanız ayrı bir kolaylık sağlayacaktır. Söz konusu ithal kahveleri, satın aldığınız ülkelerin coğrafi olarak uzaklığına bağlı olarak uçak ya da kamyonlarla getirmeniz mümkün olacaktır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Hediyelik Eşya Toptancılığı Yapmak Karlı Mı?

 

k2

Kahve Toptancısı Olmak İçin Gereken Sermaye Tutarı Ne Kadardır? 

 • Oluşturacağınız ekibe göre değişecek bir sermaye tutarıdır. Halkla ilişkiler ve dış ticaret alanında irtibat kuracağınız yabancı ülkeler için en az 2 -3 yabancı dili olan bir ekip kurmalısınız. Bunların maaşları ve primleri olacaktır. Onun dışında nakliye işlemleri için araç satın almalı ya da kiralamalısınız. Bunun dışında söz konusu kahveleri toptan almak da sizin sermaye oluşturmanızı etkileyen bir faktör olacaktır. Tüm bunların toplamında yola en az 20 bin lira ile çıkmanızı öneririz. Tabi daha az risk ama daha fazla kazanç söylemiyle yola çıkmak istiyorsanız bu miktarı ikiye katlayıp temizinden bir 50 bin lira ile kılçıksız bir giriş de yapabilirsiniz sektöre.

 

Nerelerden Kahve Temin Edebilirim? 

 • Bu, tamamen hangi ülkelerin leziz kahvelerini ithal edeceğinize bağlı olarak değişen bir soru olacaktır. Soruyu şöyle de sorabiliriz o nedenle: Hangi ülkelerden kahve temin edebilirim?

 

 • Kosta Rika, bu kahvelerin başını çekmektedir. Aynı şekilde Kenya, Brezilya, Amerika, Şili ve Guetamala kahveleri de ülkemizde zevkle, lıkır lıkır içilmektedir. İşin belki de en güzel ve rahatlatıcı yanı ise bu ülkelerden kahve getirmenin vergilendirme açısından çok büyük maliyetlere gelmemesidir. Latin Amerika ülkeleri, vergi konusunda son derece şeffaftır. Bu nedenle dilediğiniz kadar kahveyi çok az bir vergiyle ülkemize getirme şansınız yüksek.

k-1

Bir Toptancı Olarak Nasıl Daha Fazla Kahve Satabilirim? 

 • Öncelikli olarak büyük ve geniş ölçekli bir saha araştırması şart. Ülkemizde en çok hangi kahve türleri, hangi ülkelerin yerel kahveleri içiliyor ve tercih ediliyor? Bu araştırmayı bizzat kendiniz kafe kafe gezerek de yapabilirsiniz. Büyük, şık ve iyi iş yapan kafelerin menülerini inceleyip bizzat sahipleriyle tanışabilirsiniz. Böylece hem kahve taleplerini doğrudan kaynağından öğrenir hem de sektörde daha hızlı ilerlemek adına işin lokomotif üyeleriyle tanışmış olursunuz.

 

 • Sağlıklı yaşam kılavuzu neticesinde yer yer bazı bölgelerde çay ve kahve tüketimi düşmeye başlamıştır. Bir toptancı olarak buna müdahale etmeniz gerekebilir. İnsanlar, tansiyon düşürüyor, çarpıntı yapıyor gibi gerekçelerle kahve tüketiminden uzaklaşıp daha doğal ve ”sağlıklı” şeyler tüketme yoluna gitmiştir. Bir kahve toptancısı olarak bu durum, sizin yolunuza taş koymak demektir. Siz özellikle halkla ilişkiler kısmında kahvenin yararlarını araştırıp bunu satış işlemlerini gerçekleştirirken bile hatırlatabilirsiniz. Unutmayın ki ürününüzü tanımadan satış gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle siz de başarılı bir kahve toptancısı olmak istiyorsanız, kahve ürünün en ince ayrıntılarına kadar bilip yeri geldi mi daha fazla satış gerçekleştirmek adına bu bilgileri kullanabilirsiniz.

 

 • Son olarak kahve toptancılığının yanında, öğütücü ve filtre makineleri de satabilirsiniz. Üründe çeşitliliğe gitmek, her zaman daha fazla kazanma ihtimali demektir.

 

Hepinize bol kafeinli günler dileriz!

“Kahve Toptancısı Numaraları ve Listesi” üzerine 31 yorum

 1. Ben etiyopyaliyim turkiyede okiyorum etiyopyanin kahvesi meşhur orda tanediğim şirketler var turkiyeya kahve ve çörek ötu, göndermek istiyorlar nasil yardımcı olebilirsiniz?

  Cevapla
  • Kahve ürünlerini toptan ucuza satan firmalar buraya yazabilirse sevinirim. Özellikle Afrika’lı firmaları arıyorum.

   Cevapla
   • Etiyopya kahve çeşitlerimiz ekte bilginize sunulmuştur.
    Kahvenin kalitesi,fiyatı ve teslim süresinde iddialıyız.
    Taleplerinize yanıt vermek isteriz.
    Saygımla

    Cevapla
 2. Merhaba ben instagramda kahve satışı yapmayı planlıyorum fakat istanbulda toptan kahve nereden nasıl alınır bilmiyorum.
  yardımcı olabilirseniz sevinirim. Mail adresim [email protected]

  Cevapla
 3. Merhabalar,

  Toptan Kahve Satışımız Mevcuttur. Kahvelerin Sca Değerleri (kalitesi 100 üzerinden) 84+ şekildendir. 1. Sınıf kahveler mevcuttur.

  Brezilya Rio Minas 17-18 Elek İri tane (Türk kahvesi tadında özel kavurma tekniğiyle kavrulur)
  Breziya Santos
  Kolombiya Bolivar Filtre Kahve
  Kolombiya Filtre Kahve
  Kenya Filtre kahve
  Guatemala Filtre kahve
  Etiyopya Filtre kahve
  Brezilya Filtre kahve
  Romeo Filtre kahve
  Bolivar Espresso
  Genoa Filtre kahve
  Kolombiyanı özel soğuk sıkma tekniğiyle üretilmiş sıvı kahve özlerinden bir çok çeşit mevcuttur.

  Sayamadığım bir çok kahve türü mevcut.Toptan ve perakende satışımız mevcuttur.

  [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

  Cevapla
  • Merhabalar, Alesta Coffee olarak 250gr-500gr ve 1kilo ambalaj halinde dünya kahveleri ve türk kahvesi satışımız mevcut. Ayrıyetten yüksek kafeinli doğal sporcu filtre kahvemizde var. Toplu veya tekil satış yapabiliriz.
   iletisim: [email protected]

   Cevapla
 4. Merhabalar kendi bünyemizde filtre kahve satıyoruz toptan da satışlarımız var istanbul ve genelinde satışlarımız mevcut kahvelerimiz kolombiyada üretilip türkiye ye getiriliyor toptan almak isterseniz [email protected] buradan ulaşabilirsiniz

  Cevapla
 5. Selamlar

  Etiyopya Addis Adibaba da ticari faliyetler sürdürmekteyiz kahve ticareti ile uğrasıyorsanız ton bazlı kahve ithal ediyoruz gerekli numuneler 03.06.2021 tarihinde türkiyede olucak istediğiniz takdirde görüşme sağlayabilirsiniz.

  Sinan GÖÇMEN
  0 544 505 34 34

  Cevapla
 6. Merhabalar

  Etiyopyadan kahve ithaalatı yapmak istiyorum , bu transfer ile alakalı lojistik firma bulma konusunda yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim.

  S.Kıvanç Bilgen
  [email protected]

  Cevapla

Yorum yapın