Kaş – Kirpik – Sakal Serumu Üretip Satmak Cidden Sanıldığı Kadar Karlı Bir İş Mi?

Hem erkek hem de kadın yetişkinlere yönelik serumlar son on yıl içerisinde hiç olmadığı kadar göz önünde tutuluyor. Bunun başlıca sebebi artık teknoloji ile tıbbın bir arada yürütülmesi ve insanların estetik taleplerinin büyük oranda yerine getirilebilmesidir. Serumlar kaşlara, kirpiklere ve sakallara uygulanabilir.

UYARI: En aşağıdaki “çok önemli güncelleme” adıyla yayımladığımız alt başlığımıza göz atmanızı öneririz.

beauty secret photo

Aynı zamanda yüzlerinin çok daha orantılı ve biçimki olmasını isteyenler için yüzün geline uygulanan güzellik serumları da mevcut. Güzellik konusunda sektörlerin büyümesi, güzellik konusunda uzmanlaşan YouTuberların artmasıyla insanlar güzel gözükmenin incelikleri konusunda daha önceki hiç bir dönemde olmadığı kadar bilinçlendi. Kaşlarımızın yüzümüzdeki, bütün yüz ifademizi doğrudan etkileyen en önemli parça olduğu artık herkes tarafından bilinmeye başlanınca kaş ve kirpik serumları da sektörde kendine önemli bir yer edinmeyi başardı ve sürdürüyor.

Kaş – kirpik – sakal serumlarının çıkış noktası İngiltere ve Amerika gibi ülkeler olsa da sadece birkaç yıl içerisinde Türkiye’ye de ulaştı. Bazı serumlar sadece profesyonel hekimler ve güzellik uzmanları tarafından uygulanıyor. Tek seansta işe yarar sonuçlar almak mümkün. Bazı serumlar ise haftalık ve aylık periyotlarda birkaç seansa yayılarak tatbik ediliyor.

Ancak evde uygulanabilecek serumlar da mevcut. Küçük ve özel şişelerinde satılan bu ürünler çok daha masrafsız olduğu için kozmetik pazarı içinde giderek daha fazla alıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Yeni bir girişimcilik örneği olarak bu tarz serumlar üretip satmak da mevcut seçenekler arasında yer almaktadır. Ancak her ne kadar ‘kozmetik’ kategorisinde yer alsa da doğrudan sağlığa etki eden ürünler olduğu için son derece dikkatli olmakta fayda var.

Güzellik Serumu Nedir ve Nasıl Üretiliyor?

Doğru ve nitelikli mineraller ile üretilen güzellik serumlarının etkileri de aynı oranda nitelikli oluyor. İçerisinde eser miktarda hyaluronik asit de bulunan bu serumlar kullanım amaçlarına ve yöntemlerine göre çeşitli seçeneklere ayrılmaktadır. Aynı zamanda vitamin ve mineral değerleri de yüksek olan bu serumlar on sekiz yaşını doldurmuş tüm erkek ve kadınlarda tatbik edilebilir.

Bu serumların en büyük etkileri yaşlanmaya bağlı etkileri en aza indirgemektir. Mucizevi etkileri arasında kırışıklıkları gidermek ve daha fazla kırışıklık oluşmasını engellemek de yer alıyor. Aynı zamanda siyah nokta, akne ve sivilce gibi cilt yüzeyini bozan oluşumların da çok daha kısa sürede geçmesini sağlıyor. Çok daha canlı ve parlak bir cilt yapısına sahip olan kişiler daha genç görünmenin keyfini yaşıyorlar.

İçerisinde hyaluronik asit bulunmayan ve tamamen doğal ürünlerin bir araya getirilmesiyle üretilen güzellik serumları da mevcut. Bunlar ise tamamen evde bulunan organik gıdaların doğru miktarlarda kullanılması ve birbirleriyle karıştırılmasıyla ile üretilmektedir. Badem ve çekirdeklerden üretilen doğal yağlar cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda portakal ve mandalina kabukları ile avokado yağları da güzellik serumlarından bazılarının ana malzemesini oluşturuyor. Hazır halde satılan D ve E vitamini kapsülleri ile birlikte hazırlanan serumlar da doğrudan ve olumlu etkileri sayesinde tercih sebebidir.

Ancak bu serumların hazırlanmasında mümkün mertebe dikkat gerektiriyor. Bir ürünü fazla ya da az koymak bile karışımın tüm olumlu etkilerini sıfırlayabilir. Aynı şekilde yanlış ya da dozundan fazla koyulan ürünler de ciddi yan etkilere neden olabiliyor. Bu yan etkilerden bazıları yüzde kızarma, ciltte ekstra kızarıklık, sivilce ve akne oluşumlarıdır. Yani insanları güzelleştirmek için imal edilen serumlar yanlış ve sorumsuz bir şekilde üretildiği takdirde insanları çirkinleştiriyor. Bu nedenle bu işe girecek olanlar araştırmalarını geniş kapsamlı tutmalı, mümkünse profesyonel yardım almalıdır. İlk defa denenecek olan serumlar ise bizzat kendi yüzlerinde, kaşlarında ve kirpiklerinde denenmelidir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  SAĞLIK TURİZMİ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE

Güzellik Serumu Çeşitleri

1- Kaş Serumu: Kirpikleri genetik ya da çevresel nedenlerden dolayı dökülen ve kısa kalan kişilere yönelik serumlardır. Sık rastlanan bir sorun olduğu için büyük oranda talep edilmektedir. Doğrudan doğruya kaşların üstünde uygulanarak kullanılabilir. Erkekler ve kadınlara yönelik olduğu için piyasada çok fazla sayıda alıcı bulmak mümkündür.

2- Sakal Serumu: Erkeklere yönelik üretilen sakal serumu sakalların çok daha gür ve canlı çıkmasını sağlıyor. Özellikle sakal modasının zirve yaptığı günümüzde bu serumlar üretilip satışa çıkarılabilir. Seyrek çıkan sakalların bakımı için de ideal olan bu ürünler aynı zamanda tahrişi önlemeye de yardımcı oluyor.

3- Kirpik Serumu: Genellikle kaş serumu ile birlikte üretilen ve kullanılan bir üründür. Doğru malzemeler ile üretildiğinde kaş – kirpik bakımını üstlenen tekli ürünler de mevcuttur. Takma kirpiklerin bekleneni veremediği piyasada bitki özleri ve çeşitli vitaminler ile üretilmiş doğal serumlar çoklukla satın alınan bir diğer serumdur.

4- Yüz Serumu: Son seçenekler arasında yüz serumları yer alıyor. Yüzün geneline uygulanan bu serumlar çok daha canlı ve mat bir cilde sahip olmak isteyen kadın alıcıların bir numaralı tercihidir. Bu işi yapmak isteyenler bu dört serumu da üreterek çok daha fazla müşteri kitlesine hitap etme şansını yakalayabilir. Her birinin ürün içerikleri farklı olacağı için üretimlerinde kullanılacak olan vitamin ve minerallerin doğru seçilmesine azami oranda dikkat edilmelidir.

Güzellik Serumlarının Denetimi Var mı?

Bilindiği kadarıyla güzellik serumlarının herhangi bir yasal denetimi bulunmamaktadır. Tabi, bu rastgele ürünlerle hazırladığınız karışımları kafanıza göre satabileceğiniz anlamına gelmiyor. Her ne kadar estetik kategorisinde yer alan ürünler olsa da Sağlık Bakanlığından onay alınması gerekmektedir. Gerekli başvurular serumların içerisinde kullanılmış olan ürünlerin tam listesi ile birlikte yapılır. Bunun yanı sıra onay alınmadan piyasaya sürülen serumlar ise şikayet edilebilir. Özellikle haberlere de konu alan merdiven altı tesislerde işletilmiş serumlar insanların ciltlerinde ve kaş – kirpik – sakal bölgelerinde ciddi zararlara yol açabilmektedir. Böyle bir durumda şikayet edildiğiniz takdirde ciddi yaptırımlara ve para cezasına çarptırılabilirsiniz.

İşi yasal yollardan halletmek ve Sağlık Bakanlığından gerekli onayları almak çok daha risksiz olacaktır. Muhtemel yan etkiler ise her sağlık ve estetik ürününde olabilir. Bunu da serumların ‘prospektüs’ kısmına mutlaka eklemelisiniz. Haricen kullanılması gereken bu serumların kullanım şekli de mutlak surette belirtilmelidir.

Kaş Kirpik Serumlarını Nereden Satabilirim?

Sağlık Bakanlığından onay alındığı takdirde kaş kirpik serumları eczanelerde satılabilir. Bunun dışında güzellik merkezlerinde ve kozmetik bakım ürünleri satan mağazalar ile anlaşma sağlamak da mümkün. Bu tür ürünlerin sıklıkla incelendiği ve satın alındığı bir diğer platform ise e-ticaret siteleridir. İleride kendi sitenizi kurup geliştirdiğiniz özel formülleri bu alanda da satabilirsiniz.

Özel Bir Formül Üretip Satmak Mümkün mü?

Piyasa içerisinde daha önce denenmemiş özel bir formül geliştirip satmak mümkün. İşe yarar sonuçlar alındığı takdirde ve yan etkileri en aza indirgendiği ölçüde geliştirilen özel formüller mucitlerine inanılmaz büyük oranlarda para kazandırabilir. Ancak bunun için bilgi birikimine ihtiyaç var. Vitamin ve minerallerin doğru kullanımı kadar içine eklenecek özel malzemeleri de derinlemesine bilmek gerekir.

ÇOK ÖNEMLİ GÜNCELLEME:

Son dönemlerde Sağlık Bakanlığı bu serumları olağanüstü biçimde denetlemeye ve ufacık kusurları bahane ederek dev para cezaları kesmeye başlamıştır. O sebeple bu iş fikrine girerken bunu göz önünde bulundurun.

Yorum yapın