MEYVELERE GÖRE KARAKTER ANALİZİ

İş hayatına, kazançlı işlere biraz ara verip biraz geyik yapalım şimdide. Zaten buradaki bilgiler olurda bir gün karakterini merak ettiğiniz olası partnerinizin, çalışanınızın, patronunuzun ya da iş arkadaşlarınızın tipini analiz etmeye yarayabilir:)) 
 
Meyvelerin insan kişiliğini yansıttığını daha önce hiç duydunuz mu? Amerikan psikiyatri derneğinin onayladığı analizlerden esinlenerek hazırlanmış listeye göre her meyve kendine has tadıyla, kokusuyla, rengiyle ve şekliyle sizden bir parçayı anlatıyor. 

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

Portakal

Portakal seven bir damak tadına sahipseniz öncelikle şunu bilin ki bir boğa burcuna has özellikler sizi anımsatıyor. Temkinlisiniz, ince eleyip sık dokursunuz ve hiçbirşeyi zamansız yapmazsınız. Sizin için güvenlik, huzur ve konfor önemlidir. Asla tam manasıyla dobra değilsinizdir. Bir portakal aşığı olmanız sizin eşinize karşı amansız bir tutkuyla bağlı olduğunuzu kanıtlıyor. Yani eşiniz sizin için hayattaki en değerli şeyinizdir. İşbirlikçi bir yapıya sahipsiniz ve amansız tartışmalar size göre değildir.
 

Elma

Elmacılar ise portakalcıların neredeyse taban tabana zıddıdır. Siz elmacılar tezcanlısınız, hedeflediğiniz hayal hemen o an önünüzde olsun ve canlansın istersiniz.  Kahraman olmak sizin doğanızda vardır ve kendinizi ön planda tutmaktan, göstermekten hoşlanıyorsunuz. Elma seven insanlar genelde sözlü tartışmayı seven sportif yapılı insanlardır. Steve jobs’un da bir elmacı olduğunu göz önünde bulundurursak yaratıcısınız ve liderlik yeteneğinizdir. Yine de dobra haliniz size zarar verebilir bunu için dikkatli olmakta fayda vardır.

Kiraz

Siz kirazcılar için bilmeniz gereken bir şey var oda duygusal iniş çıkışlarınızı kontrol etmeyi öğrenmek! Yine de kirazcıların olağanüstü yaratıcılıklarıyla en kaşarlanmış sanatçılar olduklarını gözden çıkarmayın. Kiraz seven bir insan kişiliğinde bir melankoliklik vardır fakat bu melankoliklik onların yaratıcılıklarının kaynağıdır. Hayatın sizin için yeteri kadar adil davranmadığından sık sık yakınıyorsunuz ve de bu yakınmada cidden haklılık payınız bulunmakta. Yine de en unutmayın ki etrafınızdaki insanların da başına en az sizinki kadar musibetler, şansızlıklar gelmekte fakat onlarla sizin aranızdaki fark sizin bunları daha iyi görebilmeniz ve haliyle daha çok etkilenmenizdir. Kiraz sevenler partnerine karşı samimi ve sıcakkanlı olurlar.
 
 

Muz

 

 

Muz seven insanlar biraz çekingen ve yumuşak huylu oldukları tespit edilmiştir. Bu sebeple epey uzlaşmacı olan muz sevenleri şefkatli, iyi niyetli, sevecen ve de yufka yürekli oldukları gözlemlenmiştir. Ayrıca bu kişilerin iyi niyetini suistimal etmek isteyen onlardan faydalanmak isteyenler de bulunmakla beraber muzcular bunlara kandırılmazlar çünkü bu karakterler iyi niyetlidir fakat saf değildirler. 
 
 

Üzüm

Üzüm sevenler her konuda bilgi sahibi olmalarıyla ve insanlara önerecek sonsuz sayıda tavsilere sahip olmalarıyla ünlüdürler. Üzüm seven birinin çevresinde onlarca seveni, takipçisi, arkadaşı vardır. Kısacası bunlar iflah olmaz popülerlerdir. Bunun sebebi samimiyeti ve muhabbeti hol olmalarıdır. Tabiki bu üzümcülerin sadık olmayı birilerinden öğrenmeleri lazımdır. Üzüm seven insanların uzun süren, istikrarlı ilişkiler yaşadığı nadir görülmüştür. Tabiki de bu kural onların hayat aşkına karşılaşmalarıyla bozulacaktır. Enteresan biçimde hayatının aşkını bulduklarında bir anda değişir bunlar.
 
 

Şeftali

 
Karşınızdaki insan eğer “şeftali en sevdiğim meyvedir” diye bir tabir kullanmışsa onu oracıkta kapın ve nikahı kıydırın:) Bu adamlar umarsız bir mükemmel insandırlar. Genelde “Vampire Diaries” fırlaması olan bu tipler asla hata yapmazlar ve ışıl ışıl parlarlar. Zira sayıları toplum içinde epey az olan bu topluluğa rastalamk kolay değildir. Zaten etrafınıza bir bakın şeftaliye amansızca bayılan bir insan hiç görmemisinizdir. Şakacı, sempatik, sadık ve başarılı olmaları bilinen özellikleridir.
 

Ayva

Ayvayı en sevdiği meyve olarak düstur edinmil kimse “obsesif kompulsif” hastası olmasa bile başlangıcındadır. Bu adamlar ayrıntı hastasıdır. Detaylara ölesiye önem verirler. Karşılarındaki insanların kusurlarını bulmak için adeta birbirleiyle yarışırşar. Gördüğünüz anda kaçın bu tiplerden:)Bir ayva sevdalısı hesap herektiren ince işlerde başarılıdır. Zira zorluklar, stres onu yaşam kaynağıdır.

Armut

Armut meyevesini en sevdiği meyve olarak benimsemiş kişi genelde tutkuyla sarıldığı her işi başarır ama bir soru ün vardır ki bu adamlar her işe öyletutkuyla bağlanamaz bu sebeple sevmedikleri işleri hep yarım bırakırlar ve ötelerler. Armut seven insanlar münazaradan hoşlanan, çabuk dostluk kurabilen fakat bu dostlukları kolay kolay sürdüremeyen bir yapıya sahiptir.
 

İncir

 

En çok inciri seven adamla aranızı iyi tutun çünkü bu adamlar büyük oynar ve üstüne de kazanırlar. Nerede kritik mevki burada incirciler hakimdir. O sebeple bu adamlarlara yamuk yapmayın. İncirciler çok kararlı, azimli adamlardır. Ciddidirler şakaya gelmezler. İşinin ehli kimselerdir. Bi işte en üst mevkiye tırmanmak onların yaşam amacıdır. Ayrıca bu insanlar kıskançtırlar, kincidirler. Bir nevi akrep burucu etkisi taşımaktadırlar. Bu adamların çok fazla dostu yoktur az vardır ama öz vardır. Onlara da ölesiye bağlıdırlar.
 

Kavun

Son olarak kavuncular eğlence ve makara adamlarıdır. Bu kişiler neşeli ve sorunlara fazla itibar etmeyen kişilerdir. Onlar için sıradan insanların uğruna hayatlarını verdiği şeyler çok anlamsız ve gereksizdir. Genelde iş güç peşinde koşmayıp hayatlarını yaşamakla uğraşsalar bile hiçbir zaman ciddi ekonomik zorlukla karşılaşmazlar şans hep bunların yanındadır. Ayrıca kavuncular en azılı gezicilerdir. Bu adamlar dünyayı gezmeye, yeni yerler keşfetmeye bayılırlar. Kendi ülkelerinde gezilmedik yer, gidilmedik köşe bırakmamışlarıdır. 

Yorum yapın