Kimsenin Görmediği İş Fırsatlarını Görebilmek İçin

Merhaba arkadaşlar. Her zaman sağda solda kimsenin görmediği, kimsenin fark etmediği başlıklar altında, ilk siz olun, rakiplerinizin önüne geçin gibi gayet liberal ama içi de bir o kadar boş iddialar dolaşıyor. Biz bu dolandırıcı ağızlardan sıkılmış bakış açılarından sıyrılmak isteyen insanlar için böyle bir yazı kaleme almak istedik. Zira kimsenin görmediği bir iş fırsatı yoktur aslında. Geç gördüğü, geç fark ettiği işler vardır. Tıpkı hayatın diğer alanlarında cereyan ettiği gibi.

Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki kimsenin görmediği iş fırsatlarını görebilmek için bir kurs programı yoktur. Yani haftada iki kere toplam beş – altı kursa giderek artık dünyanın en hızlı kimsenin görmediği iş fırsatlarını görebilen adam olamazsınız. Bu, süper kahramanlara özgü vasıflar gerektiren ultra bir yetenek değildir. Zira farkındalık ve bakış estetiğinin az olmasıyla doğrudan ilintilidir.

O nedenle bu kampanya ağızlarını, bu para tuzaklarını bir kenara bırakmakta fayda var. Bizi arayın size gösterelim, şu numarayı tıklayın fark etmenizi sağlayalım gibi beşeri tuzaklardan paçanızı kurtarmayı bilin. Zira başta sosyal medya olmak üzere diyalog alanlarında sık sık geyiği yapılan bir söz var: ”Beyin bedava.”

Öyleyse evvela bakmak ile görmek arasındaki farkları bilmek ve uygulama alanında bu iki nüans arasından koyu olanı, yani görmeyi tercih etmek gerekiyor. Zira fırsat dediğimiz şey altın tepside sunulmaz insana.

İstanbul İçin En İyi Yatırım Fırsatları ve Fikirleri adlı makalemizi okuduktan sonra fırsatların sunulan değil keşfedilen birer değer olduğunu bir kere daha anlayacaksınız. İstanbul gibi peçete kadar yeri bile değeri olan mega bir kentte bu kente ait en iyi yatırım fırsatlarını ve fikirlerini sizler için bulduk ve size sunuyoruz. Yalnız şımarmayın hemen. Parlak fikirler her zaman sizin yanınızda olsa da, söz konusu fırsatlar ise bu her zaman yalnız olacağınız anlamına gelir.

Size fırsatlar birer görünmez adamdır. Ona çarptığınızda özür dilemek ya da kızmak yerine onu değerlendirmeniz an meselesi olmalıdır. Yoksa son pişmanlık, ilk pişmanlık, orta pişmanlık derken hiçbir şeyin size fayda etmeyeceğini üzüntüyle kavrarsınız.

Bakmak İle Görmek Arasındaki Farklar 

İnsanlar gördüklerini sanar. Gözlük takmıyor, lens kullanmıyorsa tamamdır artık, onlar her şeyi muazzam görüyorlardır. Ne büyük yanılgı! Zira insanlar görme eylemini sadece nesne ve madde otantikliğinde değerlendiriyorlar. Karşıdaki arabayı görmek ile karşıdaki arabanın size ne mana ettiğini görmek bambaşka iki unsurdur.

Bakmak ile görmek arasındaki farkı anlamak için, görmek ile GÖRMEK arasındaki farklı anlamamız gerekiyor. O nedenle iç yüzünü görmek, arka planını görmek, geleceği görmek, bir işin sonunu başından görmek gibi nice tanımlama kullanılıyor. Dilin içine bile sinmiş durumda. O halde söz konusu fırsatlar, ortada cirit atarken bir mühendis titizliğinde ve bir mucit ön görüsünde olmalısınız.

Bugün çengelli iğneyi bulan adam zenginse yıllar önce bu aletin ne kadar işe yarar ve gerekli olduğunu keşfetmesiyle oldu. Zenginlik mi istiyorsunuz? Öyleyse görün. Ama herkesin baktığı yerden değil, kendi açtığınız yeni ve diri manzaralardan görün.

Ölmeyip Devamlı Kalıcı Olarak Para Kazandıracak 8 Sektör Ve İş Fırsatı parlak fikirler olarak para kazanmanızı o kadar çok istiyoruz ki adeta her konumuz yeni bir zenginlik ifşası ve yöntemi olarak kendini gösteriyor. Ölmeyip de devamlı olarak kalıcı bir şekilde para kazandıracak olan sektörleri sizler için derledik ve sunduk. Hangi iş maddi gücünüze, enerjinize ve karakterinize uygun ise o işin peşinden koşmak için geç kalmış sayılmazsınız!

Fırsatı bulun ve kaçırmayın.

Fırsatlar Azalıyor, Talipler Çoğalıyor 

Bir de şöyle bir durum var sevgili parlak fikirler okurları. Dost acı söyler diye boşuna demiyorlar. Ama dünyanın nüfusu giderek artarken fırsatlar da aynı oranda azalıyor. Çünkü sizin aklınıza gelen şahane bir fikri alıp uygulamaya geçmek istiyorsunuz. Bir bakıyorsunuz ki seneler öncesinden başka biri tarafından çoktan yapılmış. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Çok sevdiğiniz bir şairin bir şiirini okurken aklınıza ve gözünüze harika gelen bir dizeleri okuduktan sonra neden beni aklıma gelmedi diye hayıflanmaya benziyor.

Tren istasyondan uzaklaştı. Hızla ilerliyor. O trene yetişmek için ise söz konusu vakitlerden sonsuzdan hiçe doğru azalıyor. Hiçe varmadan önce son sonsuzluk gücünüzü kullanarak ya var olan kırıntılar şeklindeki fırsatları keşfedecek ya da kendi fırsatınızı kendiniz yaratacaksınız. Zaman, üreticiler ve yaratıcılar arasındaki çetin savaşta yeniden şekilleniyor.

Bundan 50 yıl sonra iyice sıfıra çekilecek piyasa ve manzara. Çok da aceleye kaçmadan, bedava bulmuş olduğunuz o güzide beyni her zaman yapılagelmiş şeylerin izinden giderek telef etmeyin. Yeni yollar, yeni icatlar bulun. Çünkü insanın hayal gücü de fırsat yaratma enerjisi de aslında sonsuzdur.

Üsküdar’da ek gelir ve ek iş fırsatları İstanbul’da ve Asya’da yaşayanların dikkatine! İş arıyor ve bulamıyor, bir şeyler yapmak istiyor ama bir türlü önünüzde açılacak yol bulamıyorsanız linkimize tıklayın. Bakalım sizi ne sürprizler bekliyor.

9 mu 6 mı? İşte size bakış açısı.

Kimsenin Görmediği İş Fırsatlarını Görebilmek İçin… 

1- Bakış Açısını Değiştirmek: 

Mevcut bakış açılarını değiştirmek için tam sırası. Çünkü insan bazen durup düşünmeli. Ben bu zamana kadar, bu yaşıma kadar bu bakış açısını kendime yeğ tuttum da ne oldu? Bu zamana kadar ne kazandı bu bana?

Zaten arayışta iseniz belli ki bir şeyler yanlış gidiyor demektir. O halde olaylara, kişilere, konulara ve olgulara olan bakış açılarınızı tümden değiştirin. Algısal düzlemde bir devrim gerekiyorsa, bunu size basmakalıp sözler değil bizzat kendiniz sağlayacaksınız demektir.

Bazıları ise bakış açısını değiştirmeyi aklına ihanet etmek ve ödün vermek olarak algılar. Öyleyse bu bakış açınızı da değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Siz ne dersiniz?

2- Esnek Düşünebilmek 

Kaskatı bir halde aklınıza yeni duvarlar ören ön yargılardan arınmanın vakti geldi de geçiyor bile. Tabuları bırakın. Peşin hükümleri. Klişeleri bırakın. Esnek düşünebilmek, insanın kendi aklına biraz olsun özgürlük sipariş etmesidir. Esnek düşünebilmek, gerek iş dünyasında gerek sosyal hayatta, özgürce nefes alabilmek ve zafere giden yolda daha rahat hareket edebilmek adına, aklın duvarlarını aklın bahçelerine çevirmeyi bilmektir.

 

3- Yaratıcı Düşünebilmek 

Bazıları yaratıcı düşünmek diye hemen ”şiir mi yazacağız, ne yaratıcısı” gibi gayet maço ve saçma tepkiler verebiliyor. Yaratıcı olmak sadece edebi bir haz noktası değildir. Bugün adlarınız ezbere bildiğimiz nice iş adamı, nice milyoner, kariyerinin o zirvesine ancak yaratıcı düşünerek çıkabildiler. Bunu bilin ve bunu kendinize kılavuz edinin.

İnsanın kısır döngülerde boğulması an meselesidir. O döngüleri yaratıcı hale getirip çemberler halinde yayılmak ve yükselmek, hala ve hala bir tek sizin elinizde.

 

4- Hukuki Açıkları Görebilmek 

Başkalarının görmediği, hatta ne yalan söyleyelim fark etmediği bile şeyleri görmek, onların ”start” tuşuna basmak ve en önce siz başarmak istiyorsanız sağlam okumalar yapmalı ya da yaptırmalısınız. Her sözleşmede bile hukuki bir açık vardır. Bunu bile isteye yapmazlar elbet. Ama zaten halihazırda yazılı olan şeyler bile bakış açısına ve yorumlara göre değişecektir. Bu değişim efektleri de hukuki açıkların çoğalmasına ve yeniden yorumlamasına neden olacaktır.

Yorum yapın