Evde Köfte Yapıp Satmak

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda yine kolay ve hızlı bir şekilde -en azından- harçlığınızı çıkaracak ya da ev bütçesine katkı sağlayacak kadar para kazanmanıza vesile olacak bir iş fikri ile karşınızdayız. Evde köfte yaparak, altın günlerinde dışarıdan yemek sipariş eden hanımlara hizmet sunabilir, dahası lokantalara da doğrudan satış yapabilirsiniz. Hele ki elinizin lezzeti güzel ise, Türk insanları tarafından en sevilen et türlerinden biri olan köfte, deyim yerindeyse kapış kapana kadar gider.

Evde İçli Köfte Yapıp Satmak 

Yöresel lezzetler her zaman için büyük çoğunluğun damak zevkine hitap etmiştir. Doğu ve Güney bölgemize ait bu eşsiz lezzetin en önemli özelliği herkes tarafından yapılamıyor oluşu. Özellikle bu köfteye şekil vermek ve kıvamını tam olarak tutturmak gerçek bir ustalık ister. Eğer içki köfte konusunda ustaysanız ve daha önce tecrübeniz var ise, direkt olarak içli köfte satışına yönelebilirsiniz.

Hele ki İstanbul ve İzmir gibi en fazla turist alan şehirlerimizden birinde yaşıyorsanız Alman – Japon- Fransız- Hollandalı ve aklınıza gelebilecek diğer milletlerden insanlar, bu yöresel lezzete hayran kalıp tekrar tekrar sipariş verebilir.

Söz konusu içli köfte ise biraz yapmak, eh işte oldu demek mümkün değil. Ya yaparsınız ya da da yapamazsınız. Siz de yapanlardansanız önceliği içli köfteye vermenizi öneririz.

Vejetaryen İçli Köfte Yapıp Satmak 

Vejetaryen sayısının her geçen yıl katlanarak arttığı günümüzde vejetaryen köfte, vejetaryen burger gibi seçenekler de hızla artıyor. İçli köftenin büyük bir kısmını halihazırda bulgur oluşturduğu için, iç kısmını da çeşitli sebzeler ve et yemeyen insanlara özel bir şekilde hazırlanmış sebze karışımlarıyla hazırlayabilirsiniz. Soğan, patates ve marul gibi sebzeleri içine katarak yeni bir kumpir çeşidi bile üretmeniz mümkün. Size her zaman söylediğimiz gibi farklı ve yaratıcı işlere imza atmak ne kadar risk içeriyorsa, kazanç payı da o kadar yükseliyor. Denemekten asla vazgeçmeyin. Vejetaryen içli köfteler lezzetli olduğu takdirde tutulmaması için hiçbir neden yok.

Köfte Yapıp Satmak Karlı Mı? 

Köfte yapıp satmanın karlı olup olmayacağını siz ve bağlantılarınız belirleyecek. Köfteniz leziz ve ucuz ise her zaman için piyasada alıcı bulabilirsiniz. Kullandığınız malzemelerin kaliteli olmasına da dikkat edin. İşsizlik oranlarının giderek arttığı günümüzde köfte yapıp satmak en azından harçlığınızı çıkarmanızı ve ele güne muhtaç olmamanızı sağlayacaktır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Şehir Rehberi Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Köfte Yapıp Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Köfte yapıp satarken azami oranda dikkat etmeniz gereken iki temel husus var. Bir, her gıda üründe olduğu gibi hijyen ve sağlık kurallarına dikkat etmeniz. Hele ki Corona Virüs salgının insanlar üzerindeki paranoyası haftalar, aylar değil yıllarca sürecek gibi görünüyor. Bu nedenle nasılsa evde köfte yapıyorum diyerek, hijyenik kurallara boş vermeniz hiç de olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Hem eldiven hem maske kullanın ve asla taviz vermeyin. Köftelik kıyma alacağınız kasabın da aynı hijyen kuralların özen gösterdiğine dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus birlikte iş yapacağınız kişi ve kurumlar.Bu kişilerin sizden düzenli olarak köfte almasına dikkat edin. Ya da daha iyisi bir araba tesis edin ve geceleri Mecidiyeköy- Taksim – Ortaköy ya da Eminönü gibi semtlerde satış yapın.

Ayrıca yazımızı bitirmeden evvel şu yazımız da ilginiz çeker diye buraya bırakıyoruz: ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI AÇMAK

Yorum yapın