Korona Virüsüne Yönelik En Karlı Hijyenik Ürün Fikirleri

Korona virüsü dünya gündemine bomba gibi düştü. Çin’de başlayan bu virüs çok geçmeden İran’a oradan da dünyaya yayıldı. Üç – dört gün önce ise Sağlık Bakanlığından gelen açıklama Türkiye’de de ilk korona virüs vakasının görüldüğüne dairdi. Oldukça küçük çaplı olan bu virüs daha şimdiden binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Tahribat gücü oldukça yüksek olan virüsün yayılım hızı da oldukça yüksek.

Kimileri konuya endişeyle ve büyük bir panik dalgasıyla yaklaşırken kimileri ise her zamanki gibi sadece mizahın peşinde. Bir ise parlak fikirler olarak korona virüsüne yönelik en karlı hijyenik ürün fikirlerini size sunacağız. Bu sayede hem insanların daha sağlıklı olmasını ve korunaklı kalmasını sağlayacaksınız, hem de krizi fırsata çevirme avantajını elinizde tutacaksınız.

Virüsün geleceği ön görülemiyor. Komplo teorisyenlerine göre Korona ‘üst akıl” tarafından dünyaya bilerek bırakıldı. Amaç ise nüfus planlaması yapmak ve üst aklın gücünü göstermek. Bu komplo teorisi doğruysa virüs toplamda 30 – 35 milyonun insanın canına mal olacak. Yapılan testler ve kapsamlı araştırmalar ise bu hastalığın iki farklı hayvandan dünyaya yayıldığını ispatlar nitelikte. Bu iki hayvandan biri misk kedisi bir diğeri ise hörgüçlü deve.

Sebebi ne olursa olsun artık sonuca odaklanmalı, virüsün yıkıcı etkilerini en aza indirgemek için kolları sıvamalıyız. ”Temizlik imandan gelir” atasözünün hala güncelliğini koruduğu bu topraklarda hijyenik ürün kullanımının ve temiz olmanın önemini bir kere daha hatırlamalıyız. Temizlik imandan geliyorsa sağlık da temizlikten geliyor. Özellikle söz konusu olan Korona Virüsü ise.

Korona Virüsüne Karşı Organik Sabun

Halihazırda sağlıklı beslenme ve yaşama prensipleri dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de milyonlarca kişi tarafından benimsendi. İnsanların evlerine, yaşamlarının içine soktuğu ürünleri sorgulaması ile birlikte organik olan ürünlere yönelik talep hiç olmadığı kadar arttı.

Korona virüsünün ana gündem maddesi olduğu günümüzde dönemin siyasileri, tıp insanları ve kanaat önderleri hep bir ağızdan ‘temizlik’ çağrısı yaptı. Türkiye, el yıkama istatistikleri bakımından Avrupa’da birinci konumda olan bir ülke. Daha çocukluktan itibaren bize kazandırılan bu alışkanlık, birçok hastalığın oluşmasına doğrudan engel oluyor. Titizlikle yürütülen çalışmalarda Korona virüsünü önlemek için atılacak olan en basit adımın da el temizliğinden geçtiği öne sürülüyor.

Ellerin sık sık ve sabun ile yıkanması çok önemli. Peki hangi sabun? Tabi ki organik sabunlar! İçinde hiçbir kimyasal barındırmayan, tamamen organik olan ürünlerle hazırlanmış sabunları üretip piyasanın bu yoğun gündeminde binlerce müşteri bulabilirsiniz. Tamamen zeytin yağı kullanılarak üretilen sabunlar ilk seçeneği oluşturuyor. Daha tesirli ama yapımı biraz daha zor olan sabun çeşidi ise doğal keçi sütünden imal ediliyor. Lavanta yağı ve portakal rendeleyerek üreteceğiniz yüzde yüz organik sabunlar da üretip rahatlıkla satabileceğiniz diğer sabun çeşitleridir.

Organik sabunları paketlemenize de gerek yok. Net bir tanıtım yazısı ve düşük bütçeli bir reklam ile önce yakın çevrenize, sonra ilçe ve şehrinize en sonunda da tüm Türkiye’ye satabilirsiniz. El temizliğinin yüzde bir milyon önem kazandığı bugünlerde organik sabun üretip satma fikri hiç olmadığı kadar cazip görünüyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Karantina Biter Bitmez Kurulabilecek 4 Efsanevi İş Fikri

Özel Anti-bakteriyel Jel Üretip Satmak

Sabunlara alternatif olarak üretilip kullanılabilecek olan jeller sabunların sunduğu temizliğin üç katını vaat ediyor. Herkesin gözü kulağı korona virüsünde olduğu için bu jellerin satış grafiğinde de inanılmaz bir yükselme meydana geldi. Bu jeller hem temizleme hem de koruma sunuyor. Çift yönlü temizlik ile birlikte söz konusu virüsü kapma riskiniz biraz daha azalıyor.

Üreteceğiniz jeller birçok aromayı içerebilir. Vanilya, portakal, çilek ve hindistan cevizi en çok tercih edilen aromaların başında geliyor. İnsanlar söz konusu olan sağlık ve korunma olsa bile güzel kokmaya her zamanki gibi öncelik verecektir. Siz de onların bu taleplerini üreteceğiniz özel anti-bakteriyel sabunlar ile yerine getirebilirsiniz. Bu jellerin hızlı koruma özelliğine sahip olmasına ve yapışmamasına dikkat etmelisiniz. Kendi formülünüzü geliştirip daha önce piyasaya hiç sürülmemiş tamamen yeni bir ürün ile şansınızı arttırabilirsiniz de.

Üreteceğiniz bu jelleri küçük ve ergonomik şişelere koyarak potansiyel müşterilerinize geniş bir kullanım ağı da sunabilirsiniz. Bu sayede sizden satın alınan jeller sadece evde değil, okul, ofis ve yuva gibi binalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Bir temizlik ürünü ne kadar fazla yerde fazla kişi tarafından kullanılırsa o kadar ‘görünür’ olur. Bu görünürlük ise satışa çıkardığınız hijyen ürünlerinin kazanç oranlarını büyük oranda arttıracaktır.

Virüse Karşı Özel Yüksek Alkollü Kolonya Üretip Satmak

Sadece birkaç gün önce Twitter gibi sosyal ağlarda da gündeme gelen kolonya fiyatlarındaki fahiş artış milletin tepkisi çekmiş, gerekli merciler bazı siteler üzerinde soruşturma başlatmıştı. Yeri gelmişken söyleyelim: Krizi fırsata çevirmek farklı krizden nemalanmak farklıdır. Milyonları psikolojik olarak etkisi altına alan Korona belasının hepimizin ortak derdi olduğunu unutmadan harekete etmeli. İnsanların ihtiyaçlarını, acil gereksinimlerini sömürmek ve istifa etmek ise ne ticaret ahlakına yakışır ne insanlık onuruna.

Virüse karşı özel ve yüksek alkollü kolonyalar üretip onları normalin biraz üstü bir fiyatla satışa çıkarmanız çok daha mantıklı ve makul olacaktır. Fiyatının normalinden biraz fazla olmasının tek nedeni ise içerdiği yüksek alkol sayılmalı. Bu noktada karaborsacı gibi değil ticaret insanı gibi hareket etmelisiniz. Yüksek alkollü kolonyalar piyasada 80 derece kolonya adıyla da biliniyor. Evinizde ya da uygun bulduğunuz bir mekanda küçük bir üretim tesisi kurup bu kolonyaları hızlı bir şekilde üretebilirsiniz. Uygun bir şekilde şişeledikten sonra satışına internet üzerinden başlayabilirsiniz. Görünen o ki kolonya stokları hızla tükeniyor. Elinizi çabuk tüketip üretime başlarsanız sadece birkaç ay içerisinde kazanç kapısını hiç olmadığı kadar aralamayı başarırsınız.

Özel Maske Üretip Satmak

Size sunabileceğimiz son öneri, özel (tıbbi) maske üretip satmak yönünde olacak. Çin ve İran’dan sonra ülkemizde de bu maskelerin stoğu hızla erimeye başladı. Bazıları kendi imkanlarınca maske hazırlayıp kullanmaya kalksa da çok etkili olduğu söylenemez. Virüs ve bakterilere karşı yüzde yüz koruma sağlayan bu maskeleri satışa çıkardığınız ilk andan itibaren büyük bir alıcı kitlesi ile karşılaşmanız muhtemel. Maskeleri tekli satabileceğiniz gibi beşli ve onlu paketlerde de satışa çıkarabilirsiniz. Kampanyalar düzenleyip herkes fiyat artışında bulunurken siz indirim yaparsanız müşteri sayınızda da gözle görülür oranda artabilir.

 

Yorum yapın