Krizlerde Nerelerden, Nasıl Gayrimenkul/Emlak Rantı Elde Edilir?

Elinizde birikmiş paranız var ve bu para ile ucuz bir gayrimenkul ya da emlak alarak gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Kendinize bir gayrimenkul ya da emlak alarak aldığınız bu gayrimenkulü kiraya vererek zaman içerisinde kendi kendini ödemesinden mi yanasınız? Sizin de aklınızdan bu tür sorular geçiyorsa tam yerindesiniz. Çünkü günümüzde emlak ve ya gayrimenkul elde etmenin en kolay ve en mantıklı yolu bu emlak ya da gayrimenkulü ucuza alarak yatırım yapmaktan geçiyor. Çoğumuzun hayali olan evler artık çok ucuz fiyatlara alınabildiği gibi kolaylıkla da kiracı bulabiliyor. Kiracı bulan bu evlerin borcu ise yine kiracıdan alınan kira ile ödendiği gibi kişiler emlaktan ve ya gayrimenkulden rant elde ederek kazançlı çıkmaya devam ediyor.

Ucuz Gayrimenkul/Emlak İçin Krizlerden Yararlanmak!

Sayın parlak fikirler okuyucuları şu anda çok parlak bir fikir ile karşı karşıyasınız. Elinizdeki birikmiş para ile ev ve ya arsa gibi yerler almak istiyorsunuz ancak yüksek fiyatlardan korkuyorsanız bunun birçok yolu var. Günümüzde gayrimenkullerin ve emlak cinsi satılan malların birçoğu elinizdeki birikmiş paraya ya da bankalardan çekmiş olduğunuz kredilere nazaran daha pahalı olabilir. Siz ise hem uygun fiyatlı hem de istediğiniz özelliklere sahip olan bir emlak ya da gayrimenkul peşinde iseniz denemeniz gereken yollar şunlar:

Batmakta Olan Kişilerden Gayrimenkul/Emlak Almak

Uygun fiyatlı bir gayrimenkul/emlak almanın yollarından biri batmakta olan kişilere başvurmak olarak biliniyor. Batmakta olan şirket sahipleri ya da yatırımcılar ellerindeki malların bir kısmını oldukça uygun fiyatlara alıcılara bırakarak batmaktan kurtulmanın yollarını arıyorlar. Sizlerde batmakta olan ve ya sektöründe hızla çöküşe geçen bir kişinin ya da şirketin üzerine kayıtlı olan gayrimenkul/emlak türü ürünlerinden birini satın alabilirsiniz. Alacağınız gayrimenkul/emlak uygun fiyata alınmış olacağı gibi geçici bir süreliğine kiraya verdiğinizde de ödemiş olduğunuz ücreti amorti edecektir. Kısa sürede rant elde edebileceğiniz bu yöntem için farklı sektörler üzerinde bir araştırmaya başlayabilirsiniz.

İcra Dairelerinde Satışa Sunulan Taşınmazları Almak

İcra dairelerinde genellikle icra edilmiş olan gayrimenkul/emlak türü mallar satışa sunulmaktadır. Bu mallar icra dairelerinde bulunan gayrimenkul tablolarında satışa sunulmaktadır. Eğer sizde uygun fiyatlı gayrimenkul/emlak almak istiyorsanız buraları ziyaret ederek satışa çıkarılan ve fiyatı hemen hemen yarıya kadar düşebilen mallar alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde elinizdeki parayı mantıklı bir şekilde kullanmakla kalmayıp ederinin daha aşağısında bir mal almanın da ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Alacağınız her gayrimenkul/emlak türünü daha yüksek fiyatlara satışa sunarak kar elde edebileceğiniz gibi kiraya vererek anaparanızı da alabilirsiniz. Ayrıca hukuki bakımdan da en temiz olan gayrimenkul edinme yöntemi de budur!

Şu İş İlgini Çekebilir:  Turizm Krizi Zamanında Bir Oteli Ayakta Tutacak 5 Taktik

İlan Sayfalarını İncelemeden Geçmeyin!

Acilen satış yapmak ve elindeki emlak/gayrimenkul türündeki malı satmak isteyen kişilerin tercih ettiği alanların başında ilan sayfaları geliyor. Özellikle de hemen alıcı bulmak adına gerçekten çok uygun fiyatlara satışa sunulan bu emlak/gayrimenkul malları kazançlı çıkmak isteyenlerin tercihi oluyor. Ev ve ya dükkan gibi bir gayrimenkulü almak istediğinizde düzenli olarak ilan sayfalarını incelemenizde fayda var. Ayrıca ilanlarda ‘’Acil İhtiyaçtan Satılıktır’’ gibi ibareler gördüğünüzde de indirim yapma şansını yakalayabilirsiniz. Krizden gayrimenkul rantı elde etmek için kullanacağınız bu yöntem daha kolay emlak/gayrimenkul bulmanıza yardımcı olacaktır.

Çevreyi Araştırarak Almayı Deneyin!

Çevrenizde gayrimenkul ya da emlak satışı yapacak ancak bir türlü alıcısı ile karşılaşamayan akrabalarınız, eş, dost, arkadaş çevreniz olabilir. Böyle bir durumda genel bir araştırma ile satışa çıkarılacak olan uygun fiyatlı emlak/ gayrimenkul malları bulabilir ve rant elde edebilirsiniz. Kriz anlarında çevrenizden satışa sunulacak olan emlakları ilerleyen zamanlarda yatırım aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Gayrimenkul/Emlak Nasıl Kendini Rant Eder?

Rant çoğu zaman alım satım piyasası üzerinde kullanılan bir kelimedir. Hiçbir emek harcamadan gelir elde etmek anlamına gelen rant aslında elinizde biriktirdiğiniz bir miktar parayı oldukça uygun fiyata satılan gayrimenkul/emlak türü mala yatırıp buradan gelir elde etmeniz anlamına gelecektir. Az bir ücret ödeyerek alacağınız emlak/gayrimenkul türü malları ister kiraya vererek ödediğiniz miktarı yeniden amorti edersiniz isterseniz de bu malı oldukça pahalı fiyatlardan alıcı bularak yine kar elde edebilirsiniz.

Gayrimenkul/emlak almak için kredi çekmişseniz ve uygun fiyatlı bir mal bulup almışsanız daire ve ya dükkan olarak aldığınız malı kiraya vermişseniz, elde edeceğiniz kira ile krediyi ödeyebilirsiniz. Bu sayede gayrimenkul/emlak rantını da kolaylıkla uygulamış olursunuz.

Gayrimenkul Alıp Satarak Kar Etmek İsteyenlere;

Hangi Gayrimenkul Daha Çok Kazandırır?

Bu yukarıda linkini verdiğimiz iki yazıya da göz atmanız değerli birkaç bilgiye erişebilme ya da size fikir verebilme açısında çok faydalı olabilir…

“Krizlerde Nerelerden, Nasıl Gayrimenkul/Emlak Rantı Elde Edilir?” üzerine bir yorum

  1. Batan adamın dairesini almak hiçte parlak bir fikir değil batan adama bulasirsan sende batarsın o Daireyide ucuz aldım diye sevinirken dairenin sorunları da seni batırır

    Cevapla

Yorum yapın