Lazerle Metal İşleme Dükkanı Açmak

Lazerle metal işleme makineleri son yıllarda eklenen yeni özellikleri ile birlikte son derece donanımlı ve tam otomatik kapasitesine ulaştı. Temelde ham haldeki metale şekil vermek için üretilen ve kullanılan bu cihazlar, teknoloji ve yazılım desteği ile birlikte imal ediliyor. Başta inşaat ve tamirat olmak üzere birçok ana sektörde ihtiyaç duyulan metallerin istenilen şekle girmesi için kısaca CNC adı verilen bu makinelere gereksinim duyuluyor.

Bu yazımızda sizlere lazerle metal işleme dükkanı açmanın püf noktalarını anlatacağız. Eğer, gerçekten sağlam ve güvenli bir iş istiyorsanız, gün be gün talep oranının arttığı bu işe yönelebilir, kısa sürede ustalık elde edip (zira bu makineler otomatik olduğu için doğru tuşlara basmak yeterli olacaktır) meslekte ilerleyebilirsiniz.

Metale Şekil Vermek Neden Zor? 

Hayatında bir kez olsun gerçekte ya da televizyonda bu sanayi alanda çalışanları görmüş olan kişiler, metale şekil vermenin ne kadar külfet bir iş olduğunu anlamışlardır. Metal yapısı gereği son derece sert bir element. Ağır sanayinini büyük bir parçası olan bu elementlere şekil verme yöntemleri bir düzineden daha fazla. Metalin türüne ve kullanım alanına göre en fazla tercih edilen şekil verme yöntemlerinin başında inkremental, kaydırma, çekerek, döverek ve bükerek şekillendirme teknikleri geliyor. Bu kadar fazla şekil verme yönteminin olması bile metale biçim kazandırmanın ne kadar zor olduğunu kanıtlar nitelikte

Fakat gelişen teknoloji ile birlikte endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere imal edilen birçok yeni makine ve cihaz alıcılara sunulmaya başlandı. Birazdan bahsedeceğimiz lazer kesim makineleri, artık metallerin çok daha kısa sürede, pratik ve güvenli bir şekilde ”elden geçmesini, iş görmesini” sağlıyor.

Metal En Çok Hangi Sektörlerde Kullanılıyor? 

Metal elementinin en önemli özelliklerinden biri hem tel hem de levha haline getirilmesidir. Bu sayede birbirine taban tabana zıt sektörlerde bile çok amaçlı olarak kullanılabilir. Şekil verilmiş metallere en çok gereksinim duyan sektörlerin başında hiç kuşku yok ki inşaat sektörü geliyor. Alüminyum, bakır ve çinko isimleriyle bildiğimiz tüm malzemeler çeliğin dönüştürülmüş halidir. Bu malzemeler inşa edilen binanın çok daha sağlam ve güvenli olmasını sağlıyor. Yüksek oranda talep gören metal elementi mimarlar, mühendisler, pencere ve kapı tamircileri tarafından da kullanılmaktadır. Araba tamircileri için de değerli bir maden olan metal, ”ana akım” sektörlerin vazgeçilmez elementi olmaya devam ediyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Otogarda ve Hava Limanında Emanetçi Açmak

Nereye Dükkan Açmalıyım?

Tabela değeri olan bir caddede dükkan açmanız, her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kritik bir öneme sahip. Ya da sanayi bölgelerinin yakınında dükkan açabilir ve metali işlemeye yönelik taleplerin yoğun olduğu bir bölgede, yani işin merkezinde olabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım? 

Söz konusu bu türden endüstriyel bir işse, her geçen gün daha fazla para kazanmanız mümkün olacaktır. Sadece birkaç ay sonra asgari ücretin iki katı kadar kazanmanız imkansız değil.

Lazer Kesim Makineleri (CNC) Çok Mu Pahalı ve Erişilmesi Zor Cihazlar? 

Cevabı en çok merak edilen konuyu sona bıraktık. Gerçekten bu lazer kesim makineleri sadece dev firmaların ve global ortaklıklar sonucu kurulmuş şirketlerin kullanabileceği, son derece astronomik fiyatlara sahip erişilmesi güç cihazlar mı? Tabiki de hayır. İnsan gücüne olan ihtiyacı oldukça azaltan, bununla birlikte iş güvenliğini sağlayan bu cihazların fiyatları on yıl öncesine göre çok daha uygun.

Yüksek verimlilik güvencesi sunan ve garanti süreleri 4 yıldan başlayıp 8 yıla kadar uzanan bu cihazları 2. el satın almak da mümkün. Tabi 2. el kafadaki soru işaretlerini çoğaltacağı için ya hiç bulaşılmamalı ya da işi ve makineleri tanıyan bir uzman görüşün yardımıyla satın alınmalı. Sıfır makinelerde ise kullanım amacına ve özelliklerine göre fiyatlar yükselip düşebiliyor. Sonuç olarak örneğin araba alırken ne kadar her ince detaya dikkat ediyorsanız, bu makineleri de arabaların muadili saymalısınız. Neyse ki bu makineler fiyat açısından değil önem ve gereklilik açısından arabalara benziyor.

“Lazerle Metal İşleme Dükkanı Açmak” üzerine bir yorum

  1. Lazer markalama makinesi satın almak ve lazer kesim, lazer markalama işleri yapmak isterseniz. Uygun fiyat ve kaliteli makineleri Parlak Lazer Teknoloji bünyesinde bulabilirsiniz.

    parlaklazer yazın google’a

    Cevapla

Yorum yapın