Lüks Eşyalar İçin Özel Kurye-Taşımacılık Şirketi Kurmak

Türkçede ”yolda insanın başına her şey gelir’‘ diye bir söz vardır. Sadece insanların mı? Hem maddi hem manevi olarak değerli eşyaların başına da yollarda birçok şey gelebilir. Kargo şirketleri hızlı ve güvenli olsa da bazen ”hızlarının” kurbanı olabiliyorlar. Ağır şartlar altında ve yoğun mesai saatlerinde çalışan kargo personelleri bazen yorgunluktan bazen de düpedüz umursamadıklarından hangi paketin içinde ne olduğuna dikkat etmiyorlar. Ve olan canım eşyalara oluyor.

Günümüzde lüks eşyaları zarar gördüğü için kargo firmaları ile davalık olan kişilerin sayısız yüzlerce değil binlerce olacak kadar çok. Bu nedenle sadece lüks eşyaların kuryeliğini yapan özel bir firma kurmak oldukça mantıklı. Çağın gereklilikleri artık özelden genele değil, genelden özele gidiyor. Bazı lüks hizmetler yaygın kullanım ağına eriştikçe temel bir hal alırken, bazı temel ihtiyaçlar da kişiye özel talepler doğrultusunda lüks bir noktaya taşınıyor. Sadece lüks eşyalar için özel şirket kurmak, işte o lüks noktalardan biri.

Değerli ve Lüks Eşyaları ”Garanti” ile Taşımak Neden Çok Cazip? 

Nasıl ki satışa çıkarılan her cihaz ve aygıtın, her alet edavatın bir garanti süresi var, sizin sunacağınız hizmetin de bir garantisi olacak. Bu garanti söz konusu teslimatlar verilen adreslere ulaştırıldığında otomatik olarak sona erecek. Sunduğunuz garantinin lafta kalması ise işin savsaklamasına ve çok kısa bir süre içerisinde güvenilmez bir marka olarak adınızın lanse edilmesine yol açar. Malum internet çağındayız. Üst üste yapacağınız birkaç hata, teslim edilen belgenin yanlış ya da eksik çıkması… Ya da daha kötüsü değerli bir takının dökülmek ya da kırılmak suretiyle mahvolması. İşte bu durum sadece itibar değil para da kaybetmenize neden olur. Sunacağız garanti, negatif bir durumda yüklü bir tazminat ödemeyi zorunlu kılacak.

Size en kötü örnekleri söylüyoruz ki işe alacağınız personelden kuracağız sisteme kadar ince eleyip sık dokuyun. İnsanların maddi manevi değer verdiği şeylerin zararını karşılayayım derken, iflas etmeniz, üstüne bir de borçlanmanız kabus gibi bir sürecin başlamasına neden olacaktır. Eğitimli ve deneyimli kuryelerle çalışın. Gerekirse onları ”özel kurye” kapsamında yeniden eğitime tabi tutun. Hata payını sıfıra indirmek için riskleri bir bir ortadan kaldırın.

Şu İş İlgini Çekebilir:  BUZ PATENİ PİSTİ AÇIP İŞLETMEK

İş Karlı mı? 

İş son derece karlı zira normal bir kargo şirketinin talep ettiği ücretin belki beş, belki on katını talep edebileceksiniz. İnsanlar kendileri ve işleri için kelimenin tam manasıyla hayati önem taşıyan eşyaları ve belgeleri ücrete takılmaksızın, sadece yerine ulaştırılmasını düşünerek size teslim edecek. Bu nedenle normal bir kargo firmasından çok daha az teslimat gerçekleştirip çok daha büyük paralar kazanmanız hayal değil.

Özel Kurye Hizmetlerini Kimler Talep Eder? 

Özel kurye hizmetlerini belli başlı meslek gruplarından kişiler fazlasıyla talep edecektir. Edecektir dememiz yanlış, ediyorlar. Birçoğu tırım tırım en güvenli kargo firması hangisi diye araştırıp duruyor. Bu mesleklerin başında avukatlar geliyor. Yetiştirmeleri gereken önemli belgeler ve evrakların yanı sıra, değerli eşyaların güvenli ve garantili bir şekilde mevcut adreslere gönderilmesini istemekteler. Bunun dışında Kuyumcular ve muhasebeciler de bu hizmetleri en çok talep eden diğer meslek grupları arasında yer alıyor.

Öte yandan zengin kişiler, hiçbir riske girmeden, direkt özel kurye firması ile çalışmak ister. Dertleri para değil güvenlik ve garantidir. Onlara ”güvenli” teslimatı garanti ederseniz, onların dert etmediği para, sizin ceplerinizde olur.

Nasıl Müşteri Bulunur? 

Müşteri bulmak için broşür şeklinde küçük reklamlar bastırabilirsiniz. Ya da internete ucuz yollu reklamlar verebilirsiniz. Sadece birkaç gün içerisinde müstakbel müşterileriniz tarafından aranmaya başlayacağınızdan kuşkunuz olmasın.

Yorum yapın