Mantıcı Dükkanı Açmak Kazançlı Mıdır?

Bir başkasının emri altında çalışmak istemeyen özgür ruhlu herkes kendi işine yönelmektedir. Bu işlerden birisi de mantıcı dükkanı açmaktır .Mantı bilindiği gibi Türk mutfağının en lezzetli yemeklerinden bir tanesidir.

ÖNEMLİ İPUCU: Mantıcı açtığınızda bu mantıları tabi ki de tek tek elle sarıp siz yapmayacaksınız. Bunun için ev hanımlarından faydalanacaksınız. İnternetten evden bu işi yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Evden mantı işi ile ilgili bu linkteki makalemizdeki yorum kısmını inceleyerek bu kişilere ulaşmanız mümkündür. Yorum kısmına bizzat sizin iletişim bilginizi yazarsanız evden mantı yapan kişiler sizi bulabilecektir. Üstelik bunu çok ucuz ve makul fiyatlara yapacaklardır.

Mantı, yapması zor bir iş olduğundan bu işi tercih ederek güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İşlerinizde ilerleme gösterdikten sonra da yanınızda birkaç kişi çalıştırarak onlara da iş imkanı sağlayarak daha da büyüyebilirsiniz. Mantı dükkanınızda hem özgür bir şekilde çalışarak hem de çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Mantı dükkanınızı işlek olan yerlerde kurmanız daha fazla kar elde etmek isteyenler tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Mantıyla uğraşmak istemeyen; ama seven herkes sizin sayenizde lezzetli mantı tabaklarıyla buluşabilir. Menünüze pek çok mantı çeşidini ekleyerek geniş yelpazeyle harika lezzetler sunabilirsiniz. Mantıcı dükkanı açmak için siz de bankadan kredi çekerek veya önceden birikmiş paranız varsa onunla başlayabilirsiniz.

Mantıcı Açmak İçin Gerekenler

Mantı dükkanı açmak için kesin olarak kararlıysanız önce yapmanız gereken şey iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almanızdan geçmektedir. Bundan başka dükkanınızı açtığınızda da bir yangın söndürücü bulundurulmasını da isteyebilirler. Bu işe başladığınız zaman sigortaya da para yatırmanız gerekmektedir. Parayı hemen yatırmasınız da sonradan mutlaka yatırılmasını isterler. Meslek odasına da çok az fiyatlarla para yatırmanız gerekir. Dükkanınız için güzel bir yer bulup çok fazla müşteri çekerek güzel paralar kazanabileceğinizi düşünürsek bu paralar karınızın başlangıcı gibi görünmektedir. Dükkan için de belli bir kira ücreti,dükkan için gereken malzemelere de belli bir fiyat yatırılması gerekmektedir. Ama bunlar her işte de olduğu gibi mantıcı açmak için gerekenlerdir. Eğer sizin dükkanınız ve gerekli malzemeleriniz varsa daha uygun fiyatlarla bu işe başlayabilirsiniz. Mantıcı açmak için gerekenler aşağı yukarı bunlardır.

Mantı Evi Açmak İçin Önemli Noktalar

Her işte belli başlı önemli noktalar olduğu gibi mantı evi açmak için önemli noktalar da mevcuttur.Bu işe başlarken çok kararlı olmakta yarar vardır. İlk başta kar edemeseniz bile bunun mekanın yeni olmasına bağlayarak hemen karamsarlığa düşmeyin. Mantı dükkanınızı işlek olan yerlerde açmak size daha çok kar sağlayacaktır. Kullandığınız malzemelerin ve dükkanın temiz olmasına hem müşteri sağlığı hem de tercihi için önem verilmelidir. Müşteriye hileyle yemek sunmak yerine porsiyonunu azaltıp satarsanız daha inandırıcı bir yol olur. Çünkü biliyoruz ki ucuz maldan korkmak gerekir. Bu gibi faktörler sizin dükkanınızı ve kazançlarınızı etkileyecek olan faktörlerdir. Eğer ilk başta yanınızda birisini çalıştıracak kadar maddi gücünüz yoksa kendiniz yapabiliyorsanız yapın ya da size yardımcı olabilecek kızınız, oğlunuz gibi kişilerle bir süre idare edebilirsiniz. Mantı evi açmak için önemli noktalar bunlardan oluşmaktadır.

 

Mantıcı Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı ?

Mantı dükkanı açmak isteyen herkesin aklında “mantıcı dükkanı açmak para kazandırır mı ?” diye bir soru vardır. Her işte olduğu gibi bu işte de büyük paralar kazanmak mümkündür. Bunun örnekleri de mevcuttur. Tabi ilk başladığınızda bu işlere alışık olmadığınızdan biraz bocalamanız mümkündür. Ama bu normal bir durumdur. Dükkanınızı açtıktan ve içine gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra sürekli gidip tabak, bardak gibi mutfak malzemeleri almayacaksınız. O yüzden kar etmeye birkaç aydan sonra başlayacaksınız. Mekanınızın temizliği ve yemeklerin tatları her zaman size artı sağlayacak ve karınızı ikiye hatta üçe katlayacaktır. İlk başladığınızda bankadan çektiğiniz krediyi zamanla kazancınızın katlanmasıyla daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu şekilde “mantıcı dükkanı açmak para kazandırır mı?” sorusu bir nebze cevap bulmuş olmaktadır.

Mantıcı Açmanın İncelikleri

Her işin bir inceliği olur da mantıcı açmanın incelikleri olmaz mı? Elbette olur… Mantıcı açmak isteyen kişiler bu işi tek başlarına ya da ekip olarak yapmalarına göre durum değişmektedir. Eğer mantı dükkanınızda birilerini çalıştıracak olursanız mantı yetiştirmekte sorun olmaz. Bu da mantıcı açmanın inceliklerinden birisidir. Mantıda kullanacağınız malzemelerden müşterinin yemeği yiyeceği çatal,kaşık gibi her şey temiz olmalıdır. Bütün bunlara dikkat edildikten sonra işleriniz kendiliğinden yolunda gitmeye başlayacaktır. Unutmayın ki bizim halkımız yemek yemeyi seven ve bundan keyif alan bir millettir. Mantı söz konusu olduğunda asla hayır diyemezler. Siz mantı menünüze birkaç yöresel lezzet de ekleyerek daha geniş bir yelpaze sunabilirsiniz. Dışarıda kolayca bulunamayan sadece size özgü lezzetler sizin tercih edilmenizi sağlayacaktır.

Değerli dostlarım, şunu belirtmek isterim ki mantı artık yöresel yerler haricinde günümüzde bir lüks gıda tüketim maddesi haline gelmiştir. Bakın size güzel bir örnek vermek gerekirse: “Bodrum Mantı Cafe”. Bu herifler ilk açıldıklarında bir sahil kasabasında “zengin müşterilerden birkaç tanesini denk getirip güzel yemekler yapalım” kafasında idiler. Sonradan işlerini tutkuyla ve en önemlisi kaliteyle yürüterekten 5 tane daha şube açtılar. Şimdi Türkiye’de mantıcı denilince akla ilk gelen isimlerden birisi de bu arkadaşlar.

Size tavsiyem bu işi yapacaksanız sürümden değil, kaliteden kazanarak yapmanız. Bu kafayla iş yaparsanız eninde sonunda tabağına 25 lira verilen ve her gün on binlerce kişiyi ağırlayan bir restoran zincirine dönüşürsünüz. Yanlız yine belirtmek isterim ki bu süreç buraya yazmak gibi kolay değil, yıllarca zaman alacak bir süreçtir.

Yorum yapın