Mit Ajanı Olmak İsteyenlere

Merhaba. Bugün oldukça farklı bir konuda meraklıları bilgilendirmeye ve en doğru şekilde yönlendirmeye çalışacağız. Mit ajanı olmak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda, bilinen ve bilinmeyen yönleriyle ajan olmak isteyenleri bilgi kirliliğinden uzak bir şekilde bu işe girmeden önce ve girdikten sonra dikkat etmesi gereken özellikleri, işin niteliklerini ve iş için olması gereken nitelikleri ele alacağız.

agent photo

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, mit ajanı olmak, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde bize gösterildiği bol aksiyon içerilen, her gün silahların patladığı, bombaların atıldığı, kilitlerin kırıldığı bir meslek türü değildir. İş başvurularında ve hayatın genel planlarında mit ajanlığına yeltenenlerin uzun ya da kısa vadede hayal kırıklığıyla karşılaşmasına neden olan bu tevatürler, tamamen asılsız ve mantık dışıdır.

Mit ajanı olmanın nitelikleri nelerdir? Öncelikle bunları sırasıyla madde madde yazalım ve analizini yapalım:

 • İlkin bilmemiz gereken Mit Müsteşarlığına bağlı bir personel olduğunuzda otomatik olarak mit ajanı kabul edilirsiniz. Ajan kelime yapısı itibariyle bir devlet ya da kuruluş (burada devlete çalışan anlamıyla) tarafından görevlendirilen ve o görevleri GİZLİCE yapan kimseye denir. Öyleyse basit bir akıl yürütmeyle bile farkına varmalıyız ki ajanı ajan yapan unsur, silah taşıması, birilerini vurması değil gizlice çalışması demektir. Mit ajanlığı kadrosunda ise çeşitli meslek alanları vardır ve siz personel olarak girdiğinizde öğreniminiz, yetenekleriniz ve bilgi toplamınız dahilinde boş olan kadrolardan birine getirilirsiniz.
 • Bu kadrolar nelerdir ve bilgimiz dahilinde neler olabilir? Şimdi bunları sıralayalım:
 • İstihbarat uzmanı olmak: İstihbarat almak, zaten doğası gereği gizlice yapılması gereken bir eylemi betimler. Mit ajanı olanların yarısından çoğu istihbarat alanında çalışır. Bu istihbarat alma işlemleri bazen yurt içi bazense yurt dışı temellidir. Ne olursa olsun devletin yararına olan bilgilerin alınması, doğrulanması, raporlanması ve devlete sunulması işleri istihbarat uzmanlarının görevidir. Örneğin, ülkemizden gerçek ve canlı bir örnek verelim. Bir yerde ilerideki tarihlerde bir canlı bombanın hangi yerde, hangi zamanda bu terör eylemini gerçekleştireceği bağlı olarak çalışılan devletin ve toplumun yararınadır ve bu bilgi doğrulanır doğrulanmaz gerekli mercilere iletilir. Devlet kuruluşları da, polis olsun, hukuk mercileri olsun olaya, gerçekleşmeden önce müdahale ederler. İstihbarat, asla açık verilmemesi ve hata yapılmaması gereken bir alandır ve işinin uzmanı olmak da uzun yıllar almaktadır. Mit ajanlığında her zaman takdir edilen bir istihbarat uzmanı olmak istiyorsanız, işinizi fazlaca ciddiye almalısınız demektir. Mesela güvenlik soruşturmaları için istihbari bilgi notları oluşturabilirler.
 • Bilgisayar programcıları: Bağlı olduğunuz devlete ya da devlet kurumuna dair bilgisayar verilerini belirli şifreleme programlarıyla muhafaza etmek, o bilgilere başkalarının ulaşmasını engellemek mit ajanlığındaki bilgisayar programcılarının vazifesidir. Aynı zamanda her bilgisayar programcısı ajan, iyi bir hacker olmak zorundadır. Kurumun aleyhine çalışan her siteyi çökertmek, çökertilen her sitedeki bilgileri alıp gerekli mercilere iletmek bu ajanların vazifesidir.
 • Mütercim – tercüman: Diplomatik ve bürokratik ilişkilerde çözülmesi gereken gizli konuşmalar, gizli belgeler mevcuttur. Tercüman olarak çalışan ajanların en az 3 -4 yabancı dili ana dili gibi bilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde bazı gizli dilleri de çözmek, şifre kırıcı rolü de üstlenmek zorundadırlar. Gizli yapılan telefon görüşmeleri, kriptolu yazışmalar ve şifreli mektupları deşifre etmek, bu alandaki ajanların görevidir.
 • Bunun dışında ilk defa öğrenenler ve okuyanlar için epey şaşırtıcı gelebilir ancak, mit ajanlığı alanında doktorluk, çeşitli dallarda mühendislik, psikolog ve insan kaynakları da mevcuttur. Bir psikolog nasıl mit ajanı olabilir dediğinizi duyar gibiyiz. Devletin ve çeşitli kurumların gizli kademelerinde gizli tutulması gereken türlü psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklar hasıl olacaktır. Bu türden rahatsızlıkların çözümü işlerini gizlice yürüten doktor ve psikologların gözetimi altındadır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  GIDA MÜHENDİSLİĞİ

agent photo

Mit ajanı olmak için gerekenler nelerdir?

 • Sicilin tamamen temiz olması. Hatta ailende ve soy ağacında sabıkasız, temiz bir sicilin de olması gerekmektedir. Sicil geçmişinde herhangi bir sabıkaya rastlanması, mit ajanı serüveninizin daha başlamadan bitmesine sebep olacaktır.
 • Gizlilik yemini: Yapacağınız iş, hangi kademe hangi personel işi olursa olsun, tamamen gizli kalmak zorundadır. Bu yemini eder ve işe başlarsınız. Bu yeminin bütünlüğünü bozacak herhangi bir girişimde de işinizi bir daha geri dönmemek üzere kaybetmiş olursunuz.
 • Birçok yabancı dil bilme zorunluluğu. Yapacağınız iş ve alacağınız konum ne kadar yurt içinde de olsa, her zaman dış kaynaklara bağlı çalışmak zorunda olacaksınız. Bu nedenle ne kadar fazla yabancı dil bilirseniz, işe girme olasılığınız da işte yükselme potansiyeliniz de o kadar yüksek olacaktır.
 • Üniversite mezunu olmak. Tabii ki normal bir mezuniyet yeterli olmayacaktır. Bağlı olduğunuz fakülteyi kayda değer bir dereceyle bitirmeniz, elzem gerekliliklerden biridir.
 • Fiziki herhangi bir rahatsızlığınız bulunmamalıdır. Devlet ve devlete bağlı kurumlarda gizlilikle yürüteceğiniz faaliyetlerde göze çarpan, işinize engel olma ihtimali taşıyan herhangi bir fiziksel – psikolojik – nörolojik  rahatsızlığınızın mevcut olmaması gerekmektedir.

Mit ajanı olmak için aranan / istenen koşullar nelerdir?

 • Yukarıda saydığımız gereklilikler, istenilen koşulların tam olarak karşılığıdır. Ve birinden birinin olmaması, mit ajanı olmak isteyenlerin önünde büyük bir engel olarak karşılarına çıkacaktır. Bunun dışında ise gerekli koşullar, alınacağız fiziki ve psikolojik sınavları geçmek olacaktır. Bu fiziksel ve psikolojik sınavlar, gizli tutulduğundan tam olarak herhangi bir bilgi vermemiz, tamamen yanlış yönlendirme olacaktır. Ama fiziki de olsa, psikolojik de olsa yapılan tüm sınavların dayanıklılık ve acil durumlarda çözüm üretme yetisine dayandığını bilmekte fayda var.

İstenilen fiziki ve psikoloji koşulları şu şekilde maddeleyebiliriz:

 • Dayanıklılık
 • Yüksek kültürel seviye ve bilgi birikimi
 • Derin bir gözlem ve analiz yeteneği
 • Soğukkanlılık
 • Üstlere bağlılık ve sadakat
 • En kısa sürede en doğru kararı verme yetisi
 • Sır saklama kabiliyeti ve gizlilik politikasına uygunluk
 • Çalışılan bölüme dair uzmanlık
 • Risk alabilme potansiyeli ve risklerin altından kalkma becerisi

agent photo

Mit ajanlığına nasıl başvurulur?

Günümüzde hala en çok sorulan sorulardan biri budur. Mit ajanları, genelde Mit Müsteşarlığının internet sitelerinde paylaştıkları duyurularla seçilirler. İçeriğinde örtük ve gizli bir meslek alanı olsa da, personel alımları açık bir şekilde yapılır. Ancak bazı durumlarda gerekli gördüğü durumlarda bazı kişiler gizli olarak teklif sunabilmektedir.

Mit ajanlarının maaşları ne kadardır?

 • Öncelikle bilmemiz gereken konu, mit ajanlarının söz konusu kurumla iki şekilde çalışıldığı. Bu iki farklı çalışma yöntemi: Kadrolu ve sözleşmeli olarak kendini gösterir. Bir ajanla nasıl çalışılacağını tamamen kurumun kendisi belirler. Sözleşmeli olarak çalışan personeller, sözleşmeleri dolduğunda işten çıkarılır ya da yeniden ek bir sözleşme yapılır. Kadrolu çalışanlar ise, göreve ve kurallara aykırı bir davranış sergilemedikleri sürece, emekli olana kadar işlerinde kalabilirler.
 • Personellerin geneli kadro karşılığında sözleşmeli memur konumunda çalışırlar. Ancak buna rağmen, normal bir memurdan çok daha fazla maaş alırlar. Aynı şekilde, kadrolu personeller, sözleşmeli personellerden daha yüksek ücretle çalışmaktadırlar. Bilgilerimiz dahilinde şunu da belirtmemiz gerekir ki, en fazla teşvik ve ikramiye alan mesleklerden biridir mit ajanlığı.
 • Yılda 4 adet ikramiye ve teşvik başlığı altında iki ilave maaş alınmaktadır. Ajanlık, yapısı gereği oldukça stresli bir iş olabilmektedir. Bu türden ikramiye ve teşviklerin de, dolgun maaşların da birincil nedeni budur.

“Mit Ajanı Olmak İsteyenlere” üzerine 82 yorum

  • sibel hanim evinizin adresini direk yazsaydiniz emin olun,cay kahve cekirdek esliginde derin devlet islerini konusur positif cevaplar alirdiniz…

   Tilkinin koyun postuna bürünüp masum ayagina yattigi bu dönemde,yaptiginiz o hareketi gülünclü buluyorum.

   Cevapla
  • Ne maaş ne başka birşey milli istihbarat adına dünyanın her yerinde ücretsiz dahi her göreve her dakika hazırım en önemlisi olarak bulunduğum şehirde uyuşturucu ve gençleri koruma adına temizlik yapmaya hazırim ama nasıl başvuru yapacağım lise mezunuyum

   Cevapla
 1. merhaba sibel telefon numaranı ulu orta yere yazman senin ne cevval bir ajan olacağının göstergesi, kesin seçilirsin.

  Cevapla
 2. söz konusu vatansa gerisi teferruattır..gerekeni gerektigi yerde gerektiği gibi yaparız..
  1530 yılında olan o vakıf olayla sanki m.ö 371 deki hikaye birerbir aynı olup 59 kişiyı katleden 95 kişi değil sadece dokuz adamdır diyebilirim ..
  esas olan iletişim değil hizmettir .vatana hizmetin adı olmaz vatanın bekası aziz TURK milletinin selahiyeti olur..

  Cevapla
  • Bende çok tandır aklıma koymuşum ama nasıl olacak onu düşünüyorum sorun 1 şuanda çalıştığım işimi bırakmak gerekiyormu sicilim çok temiz sorun 2 sözleşmeli olarak çalışmak istiyorum ben kendim bu işi yapsam farklı şekilde yaparım örnek yurt dışına sürekli gidip gelmem lazım yani buna benzer sorular var aklımda

   Cevapla
 3. merhaba hayirli isler…
  ismim özlem diyelim,almanyadan geldim izmire yerlestim,aile sorunlarindan dolayi okulu bitiremedim,yasa geregi 8 yili okudum fakat mezun olamadim…
  Almanca ana dilim gibi,arastirmayi,cözmeyi,riskli bir animda kendi inisiyatiflerimi kullanmayi severim,bu demek degil ki,ani verilmis kararlar zarar verecektir.
  Maalesef okuyamadim lakin intellektuell bir kisilige sahibim.
  bazen diploma degil,yürek gerek hayatta ilerlemeye…
  saygilarimla

  Cevapla
 4. Merhaba benim bir canım var o canı seve seve veririm maaş para hiç bir şey istemiyorum sadece devlete ve millete hizmet etmek istiyorum

  Cevapla
 5. Turkish national intellingence service ; herkesin girmek istedigi ama girdikten 6 sonrada cogunun pisman oldugu cok zor bir istir…Ulkemizde cogu bireyin bu kurimda calismak istemesinin nedeni elbetteki vatan sevgisinin yaninda Anerikan secret agent filmlerinden etkilenmesidir….bu meslekte oyle her vakit vurdu kirdi olayi olmaz…adi ustune bilgiyi toplar isler rapor edersiniz …kimseye anlatanazsiniz kalbiniz ve gogsunuz sirlarinizin mezari olur….ise alinmadan ve alindiktan sonrada piskolojik test asamalari vardir…ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN !!! hic bir mit tecrubem yok olmasinida istemem acikcasi benim isim degil.

  Cevapla
 6. ya istihbarat uzmani olursunuz yada bu uzmana bagli sahada faal olan bir ajan … her iki grubun ortak adi m… mensuplugu yada m… ajanligidir…her iki grupta turk kanunlari ile korunurlar…hele birinin kimligini desifre et !!! en az 4 sene hucre hapsi…silah mi gereken yerde gereken iste kullanilir…. genelde sadece operasyonel birimler bellerinde silah gezerler…bunlarin coguda zaten özel kuvvet egitimi almis kisilerdir…. sevgilerle

  Cevapla
 7. Skolyoz ameliyat izim var sırtımda ayrıca iki yıllık bir bölüme girebiliyorum dört yıllığa tamamlarsam girebilir miyim? Bir de 19 yaşında kız olduğumu belirtmek isterim. Cevap vermenizi dört gözle bekliyor olacağım.

  Cevapla
 8. Arkadaşlar kız kardeşim ile birlikte mit ajanı olmak istiyoruz. İki sorumuz var.
  #mit de başörtüsü serbestliği var mı?
  #amcam uyuşturucu üretiminde kullanılan bir bitki yetiştirmekten dolayı hapiste. Bu durum mit ajanı olmamıza engel olur mu?

  Cevapla
 9. Askerligim yeni bitti askeri personel olarak kalamıyorum orta okul mezunuyum omur boyu devletime ve milletime hizmet etmek için varım bu dunyada sesimi duyurmak istiyorum bizim gibi gençleri elinden tutun ulkenin geleceyi için.

  Cevapla
  • Sevgili dostum; yazmayayım yazmayayım dedim ama inan kendimi tutamadım. Kalbini biraz kıracak bu dediğim ama dost acı söyler: “Lütfen şu Türkçe dil bilgisi kurallarını azıcık öğrenin”.

   Türkiye’miz için çalışmak için can atıyorsunuz; kalbiniz bizimle anlıyoruz ama “özen ve dikkatiniz” de bizimle olsun lütfen. Yanlış anlamayın amacım sizi ezmek değil… Şu an yaptığım gibi dil bilgisi uyarılarını sık sık yapanları da hiç hazetmem ve ukala bulurum. Lakin bazen inanın olaya müdahele etmem gerekiyor.

   Cevapla
 10. Ben almanyada yasiyorum ve alman vatandasiyim mit ajan olma durumum varmi lüften bilgisi olan yardimci olsun

  Cevapla
 11. Bunlar yürek işi sen maaşla kimseye vatan sevdiremezsin bilmem ne mezunu alacağınıza yüreğinde bayrak sevgisi olan gençleri alın hiç hain hiç bir işe yaramaz

  Cevapla
 12. rabbül alem için muhammed aşkı için bana bu görev verilsede verilmesede ben zaten içindeyim beni izleyen ve takip eden ingiliz ajanları bile var oldugunu biliyom fakat şunu söliyim öldürülsem bie abdülhamit han gibi bir miras bırakıyom ki bu tüm çevremdekileri muhafaza edecek allahın izniyle şifreler insanın keşfindedir.insan kendini keşfederse istibarat onu bulur o gitmez.selamünaleyküm.la ilahe ilallah.

  Cevapla
 13. Ben orta okul mezunuyum doğuda askerlik yapıyorum bitmesine 5 ay var bu zamana kadar kimse bir baltaya sap olmadın dediler çiftçilik garsonluk elektirikçi polyesterci ama iş konusu neyse elimden gelenin en iyisini yaparım yeterki işi olsun tarihi kitabları severim favorim hasan sabbah düşünceli bir insan kafama taktıkça takarım problem neyse gece rüyamda çözerim hayal peres biriyim klasik olan herşeyi severim hayal gücüm yüksektir sır tutmayı gelince iki kişinin bildiği sır değildir bir iş yerindeki iş işte kalır evdeki evde kalır dışardaki dışarda kalır yarını düşünen kahraman olamaz bize ölüm onlara kahramanlık yakışır bizi bilen bilir bilmeyense nasibinde varsa öğrenir biz işimizi karanlıkta yaparız gölgelerde yaşarız cehennemin ortasında cennetin çocukları

  Cevapla
 14. Vatan millet söz konusu olunca cinsiyet farkı gözetmemek gerek. Dil hususu olmasaydı eğitimimi tamamlayınca başvuru yapmayı çok isterdim. Mesleğim de sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum ben Veteriner Hekim olacağım bu sene kısmet olursa. Mesleğimi çok sevmeme rağmen, Teşkilat’a karşı içimde durdurak bilmeyen bir istek var. Zaman ne gösterir bilemiyorum. Allah iyi yürekli vatan evlatlarını korusun…

  Cevapla
 15. Onur şeref duyuyorum her daim izin verin Sizin aranızda olmak her nefes aldıkça (TÜRKİYE)me(MİLLETİME)hizmet etmekten Şeref DUYARIM.iyiki varsınız Tövbekar

  Cevapla
 16. Ben bir kadınım. ve 3 senedir mite girip en iyi yere gelebilmek icin okuluma ek farklı dilller ve dövüs savunma sanatları ögreniyorum ayni zamanda da ögretmenlik okuyorum. Bunlari yapmama mite girmeme cevrem ve ailem sicak bakmasa da insallah calismalarima kesit vermiycem. ama ne yazık ki “kadın” oldugum icin mite girebilme sansim daha az ve ben vatan sevgisinin cinsiyete,egitime bagli oldugunu düşünmüyorum. evet Türk tarihini bilmemiz gerekir bu her vatandasin gecmisimize olan saygısı, borcu ama kadınlar bu konuda güvensizler daha az kadin alalım gibi fikirlerden soyutlanin lütfen. Sabiha gökçen de bir kadındı.. Nene hatunlar, Hatice neneler, Zübeyde hanımlar da. Ben de bir Kadınım ve inşallah vatanıma milletime faydali bir kadın olacağım..

  Cevapla
 17. İşte ülkemizdeki en aptalca kurallardan birisi, benim yeteceğim varsa yada devletin bana yardımları doğrultusunda edineceğim eşsiz özelliklerle onlara hizmet için burda olmak istiyorsam, bunun aile veya soyumun sicili ile ne alakası var? Benim ailemin hataları onları ilgilendirir. Benim sicilim temizse siz ona bakıcaksınız. Bu kadar basit yapamaz isem kafama sıkın daha iyi. En azından ne uğruna öldüğümü bileyim . Ama bu şekilde daha başlamadan son buluyor. Size söyliyeyim içlerimizde ne yeteneklere sahip efsane insanlar var ama siz hepiniz her insanı eşit seviyede sınavlara soktuğunuz için eşit olmuyor. Yani bir maymunun ağaca tırmanması kolaydır fakat bir file yada başlığa bunu yaptıramadığınızda o hayvanlar kendilerini Ömrü boyunca gerizekalı zannedip yaşayacaklar. Buda adalet mi? Kalkın o bulunduğunuz mevkilerdende bir etrafınıza bakın neler oluyor neden oluyor diye ? Söyleyeceklerim çok ama anlayanım az olduğundan susuyorum.

  Cevapla
 18. Bu Memleket Sicili Temiz Yabancı Dil Bilen ve Devletin İyi Makamlarında Görev Yapmış Kişileride Gördü.Aranılan kriterlerde birçok kişiler olabilir bulunabilir önemli olan bu kadar bilgi belge ve tecrübeyle Vatanına Milletine ne kadar hizmet edeceğidir.Hiçbir şekilde ne olursa olsun kendi menfaati için gerek içerde gerekse dışarda Vatanına Milletine Devletine ihanet etmemesidir.Böyle kişileri ilanlarla belgelerle bulamazsınız bulunsa bile çok nadirdir.Yeterki istensin yetiştirilsin, tek dili ile belgesiz tecrübesiz bir çok kahraman Vatanı Milleti Devleti için seve seve hertürlü şartlarda ölümüne hizmet etmeye hazırdır.

  Cevapla
  • Güzel yazmışsınız değerli okuyucum. Lakin uyarmak isterim ki bu makale “bir iş ilanı DEĞİLDİR!”, sadece ama sadece herkesin ulaşabileceği bilgilerden derlenmiş bir yorum yazısıdır. Şüphesiz istihbarat kuruluşları zannetiğiniz gibi ilanlar, duyurular yoluyla eleman almazlar, böylesi bir şey doğalarına aykırıdır. Sağlıcakla kalın.

   Cevapla
 19. Evet bir iş ilanı değil ve bende burda iş başvurusunda bulunmadım.Yorumumdada iş başvurusu ile ilgili herhangi bir cümle geçmiyor.Makale demişsiniz “mit olmak için gerekenler nelerdir” diye başlık koymuşsunuz. Sicil,gizlilik yemini,birçok yabancı dil,üniversite mezunu,fiziki herhangi bir rahatsızlık gibi bir takım şartlardan ve başka bir başlık olarak koşullardan bahsetmişsiniz bende buna istinaden yorumu belirttim.Zaten bir iş ilanında da başvuru şartları ve koşulları belirtilir sizde makalenizden okuyuculara böyle aksettirmişsiniz.Bende makalenize kendi düşüncemi ve yorumumu belirttim, herkes ne yazdığını bilmeli ve okuduğunu iyi anlamalı bence.Saygılarımla.

  Cevapla
 20. Şu an yazacak olduğum şeyleri ezmek veya yermek için söylemeyeceğim lakin iki cümleyi bir araya dahi getiremeyen insanlara ithafta bulunmak istiyorum. Öncelikle metinde açık ve net şekilde şartları belirtilmiş olan cümlelere cevap dahi vermekte zorlanan toplumumun güzel insanları… Kendinizi bu durumda,bunun gibi bir konumda bulmak istemeniz hayret edilesi bir durum. Birden fazla yabancı dil bilmenizi isteyen bir alan için daha ana dilinizi yazamıyor olmanız da bir o kadar hayret edilesi. Elbette yanlış yazılır ama bu kadarı da okuyan insanda göz kanamasına sebep oluyor. Siz kendi dilinizi önce güzelce öğrenin temennim odur ki hayat size daha farklı kapılar açacaktır. Sevgiler..

  Cevapla
 21. Merhaba arkadaslar sabıkalı olunca mitçi neden olamıyoruz arkadaslar sabıkalı bir vatandaş da isini dört dörtlük yapar hem daha cesur gözü pek.olur hemde hiç dikkat çekmez her yere çok rahat girer çıkar hiç bir sekilde super dikkat çekmeden kendini açık etmeden çok daha iyi performans sergileye bilir .bence denenmeli bu konuda da ben mit e birlikte calışmaya hizmet etmeye hazırım canım pahasına da olsa verilen gorevi yerine getiririm.

  Cevapla
 22. Benim bu avrupa ulkede bi suru adlar var terørlere yardim eden var ama bunlari turkiye cumhuriyetine bildirmek istiyom ama onlarin icine girmek zor cunku oda para ister herkes mit ve ya ajan olur ben burda avrupada cok ajan isi yaptim ama simdi kemdim vatanima ypmak istiyom burda bi suru pkk yandaslari var onlarin hayatini kazmak isterim yeterki benim devlet arkamda olsun ben tc kimligimi tasidigim icin gurur duyom devleten birisi bana ulamasini cok isterim

  Cevapla
 23. Yaşım 18
  Orta okul mezunuyum okumayı tercih etmedim ama pişman oldum dipolamam olmaması ve pişmanlığım da çok istediğim küçüklükten belli olmak istediğim mitlikte diploma isterlerse diplomamın olmaması beni gerçekten mahfeder yemin ediyorum ki çok ama çok istiyorum. Bakın Adminim yaşıma bakmayın Devletime milletime çalışmak istiyorum hizmet etmek istiyorum bunu yaşla kararlandırmayın lütfen bizim soyumuz devletci dir en önemlisi de devletci ve türkiye cumhuriyetinin vatandaşı olmaktır türk bayrağının Altına olmayı herkese nasip Etmez yaradan benim de bir isteğim var Yaradan bizi kanlı şanlı bayrağımızın Altın da yarattı bana da düşen vazife devletime milletime bayrağıma sahip çıkmam dır ben devletci bi gencim ve gurur da duyuyorum

  Sizden bi isteğim ALLAH razı için benimle irtibata geçin ne isterseniz yerine getiririm vereceğiniz her görevi yapacağıma ve canımı devletime milletime adayacağıma yeminim olsun… Gecemi gündüz.. gündüzümü gece yapar gözümü kırpmam sizinle irtibata geçme beklentisiyle bekleyecem lütfen Allah rızası için beni de bi yarınız kardeşiniz ve sizden biri olmama yardımcı ediniz

  Cevapla
 24. yaş 55 28 yıl devlet memurluğu yapmış bırıyım doğuda yaşiyorum mit teşkilatıyla üçretsız calişmak isterım

  Cevapla
 25. Adam bir istikbarat hakkında açıklama yapayım dedi bizim istikbaratci olmayı gönlüne koyan kardeşlerimizde sandiki açıklamayı yapan milli istihbarat basi??yaw kardeşim sizce azcik bir düşünün buradan hiç alım yaparlarmi böyle bir meslek icin??

  Cevapla
 26. Merhaba, lise son sınıf bir üstün zekalı birey olarak ilk hedefim Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu olmak.Benim sorum üstün zekalı(tescilli) bireylerin bu kuruma girişinde kolaylık vb şeyler var mıdır?Bilginiz var ise cevap vermenizi dilerim teşekkürler.

  Cevapla
 27. Şahsi olarak yüreğimde vatan sevgisi ile milletime devletime her ne yakışmayan bir şey olursa olsun yabancı dil bilgim yok ama devletime milletime ihanet etmiyecemi şahsım kurban olsun hazırım herzaman adana buyuk şehir belediyesnde calisiyorum temizlik işi yaridimci olursanız onur duyarim

  Cevapla
 28. Sayın Yetkili,
  Ülkemizin gizlilik ve hassasiyet gereken konularda önemli bir pozisyonda bulunan Milli İstihbarat Teşkilatı Kurumunda görev almak istiyorum. Halen bir Kamu kuruluşunda görev yapmaktayım. Çok iyi derecede, Rus dili, Azerbaycan Türkçesi ve İngiliz dilinde konuşabilir, yazabilirim. Rus dilini aksanlı veya aksansız olarak konuşabilirim. İleri seviye bilgisayar ve yazılım konularında eğitimliyim. Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Katar, Tayland, Almanya, Letonya ve Fransa’da bulundum. Ailemde adli sicili problem çıkarabilecek kimse yoktur. Savunma sporları konusunda eğitim aldım. Fiziksel olarak sağlıklı biriyim. Alkol ve sigara kullanmıyorum. Ameliyat veya bir operasyon geçirmedim. Yaşım 45, Teşkilata kabul kriterlerine uygun olması durumunda verilecek her türlü göreve hazırım.
  Saygılarımla

  Cevapla
 29. KENDINDEN BAŞLAYACAKSIN IŞIĞI KENDİ İÇİNDE YAKACAKSIN Kİ ETRAFINA ÖNÜNE DE IŞIK TUTABİLESİN.
  YABANCI ULUSLARI MİLLETLERİ BİLMEM LAKİN GERÇEK BİR MİLLİYETÇİ HUHAFAZAKAR BİR MÜSLÜMAN VATANSEVER TÜRK MİLLETİ ÜLKESİNİN İSTESEDE İSTEMESEDE FARKINDA OLSADA OLMASADA ÜLKEMİZİN AJANI İSTİHPARATCISIDIR ! KİM NE DERSE DESİN BU BÖYLEDİR ÖNCE VATAN ! BU KUTLU YOLDA İYİ VEYA KÖTÜ VATANIN MİLLETİN DEVLETİN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNÜP DUYARLI VATANDAŞ OLARAK HAREKET ETMESİ KAFİDİR.
  İSTENİLEN ŞARTLARIN FAZLASI MEVCUTTUR FAKAT BİR AJAN MUHBİR DEĞİLDE BİR ÜLKE DEVLET YÖNETİSİ OLMAK DAHA MANTIKLI

  Cevapla
  • Ah be Kafkas Kartalı ah be Enver Paşam…Cümle içinde yaklaşık 100 kere istihbarat yazılmış yorumları okuyup da nasıl istihparat yazar insanoğlu aklım almıyor.
   Huhafazakarlığı da anlatabilirsen arkadaşlarla çok memnun kalırız.

   Cevapla
 30. Arkadaşlar herkes ajan olsaydı emin olun bu düzen böylebolmazdı siz ajan olmayı csgo oynamakla karıştırmayın ajan olcak ailesini gõzden çıkaracak ki bu zamanda herkes ana kuzusu siz en iyisi polis olun hiç çoktan alt küme işler yapmış olursunuz

  Ve şunufa belirtiyim siz ajan olamazsınız ajanlar sizin olmanizi istiyorsa sizi bulur emin olun 🙂

  Cevapla
 31. Bırakın bu işleri
  Devlet Su işleri
  Organize işleri
  Ekmeğinize bakın.
  Arayan bulur imamla müezzini.
  Yaşaaa sen çok Kemal paşaa.
  Mutlu son ya tımarhane ya mapushane.
  Valaddallin amiiinn.

  Cevapla
 32. Adam mit olmak ile ilgili bilgi vermiş.maşallah herkes çok anlamış vatan millet sakarya herkes sıraya girmiş.mit de görev almak isterseniz sitesine bakıp şartlar uygunsa başvurursunuz.burda anlatıp kendinizi övüp ,ilk onay felan almıyorsunuz.yanlış kapıda dil döküyorsunuz.

  Cevapla
 33. Yorumlara bak la hdjdkdldşdşdş
  İş ilanı sanan mı dersin, kendini tanıtıp bana ulaşın diyen mi dersin!
  Arkadaşlar keşke hepiniz ajan olsanız ve filminizi çekseler hdjdjdkdkd

  Cevapla

Yorum yapın