Motosiklet Tamir Dükkanı Açmak

Motosikletlere ilginiz varsa ve bir motosiklet tamir dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Bunlar gelir ve gider konularıdır. Yani tamir için gelecek insan sayısı, uygun tamir fiyatları ve giderler olan elektrik faturası, kira fiyatları ve kullanılacak malzemelerin alımı. Mesela dükkanınızı açacağınız yer çok önemlidir.İnsanların yoğun olduğu yerde açmanız hem iş oranını artıracak hem de kira fiyatlarını artıracaktır. Doğru adımlar ile yapılan her iş kâr sağlayacaktır. Motosiklet tamir işlerinde de bu böyledir. Doğru fiyat sunmak ve müşteri ile kurulan diyaloglarda önemsiz gibi gözükse de tamir işleri kadar çok önemli bir yere sahiptir.

motorcycle photo

Motosiklet Tamir Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Bir çok motosiklet tamircisinin hayalidir tamir dükkanı açmak.Fakat akıllardaki soru ise motosiklet tamir dükkanı açmak için gerekenlerdir. Bunun için özel bir şeye gerek yoktur. Sadece bu iş için mezun olduğunuz okul belgeleri ustalık veya kalfalık belgesi gibi belgeler ile başvuru yapmanız. Daha sonra alınan izinler ile dükkanı belirlemek ve gerekli olacak tamir malzemeleri almak olacaktır. Motosiklet tamir dükkanı açmak için gerekenlerden daha çok dükkan belirlemesini yapmanız daha kararlı bir davranış olacaktır. Çünkü belirleyeceğiniz dükkan büyük ihtimalle kira olacaktır. Bütçenize göre bir yer açmanız gerekiyor. Dükkanınızı açmadan önce popülerlik kazanmanız çok önemli olacaktır. Çünkü popülerlik kazandığınız zaman ve işinizi en kaliteli şekilde yaparak insanların memnuniyetini kazandığınız an dükkanınız insanların az olduğu yerlerde bile olsa insanlar sizi tercih edecektir. Bu yüzden bu aşamaya çok dikkat etmelisiniz.

Ayrıca özellikle motor tamir işinde insanlar sizden kalifiye bir ekip olarak çalışmanızı bekleyecektir. O sebeple; takımınızı, aletinizi, edevatınızı ve parçanızı tam tutup çıraklarınızla beraber müşteriyi iyi karşılamanız lazım.

Motorsiklet tamir dükkanızda müşterilerin bekleyebileceği, çay ve kahve içebileceği bir alan oluştırmanız lazım ki tamir sırasında sıkılmasınlar. Hatta sırf yiyecek-içecek servisi için bir çırak ayarlayabilirsiniz.

Motosiklet Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Dünyada ve Türkiye’de bir çok motosiklet meraklısı bulunmaktadır. Bununla birlikte motosiklet tamiri işlerini yapabilen kişilerinde sorusu bir çok şekilde artmış bulunmaktadır. Motosiklet dükkanı açmak kârlı mı? Tabi ki bu soruya yönelik olarak sizin yapacağınız işin kalitesi ve popülerlik sağlamanız motosiklet hayranlarını size çekmeye yetecektir. Her iş kârlıdır aslında sadece doğru düşünmek ve değişik imkanlar yaratmanız gerekiyor. En basitinden bir reklam yapmak. Belirli bir maliyet sağlayarak yapacağınız reklam sizin popülerliğinizi artıracak ve insanların sizi tercih etmesini sağlayarak kâr oranınız artacaktır. Bir diğeri ise işçilik payı bunun için müşterilerin de cebini düşünmelisiniz. Bu yolda giderek belirli bir para birikimi yaparak ilerleyen zamanlarda daha zengin kesimlerde bir dükkan açabilir kâr oranınızı çok büyük hale getirebilirsiniz. Sürekli yapacağınız yer değişimleri müşterilerin size gelmesini azaltacağı için ikinci değişimden sonra sabit kalmanız da yine kârınızı katlayacaktır. Motosiklet dükkanı açmak kârlı mı? Gibi çok soru sorulmakta olsa da doğru adımlar her iş alanında kâr sağlayacaktır diyebilirim.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Gelişmekte Olan Bölgeye İnşaat Yapmak Ne Kadar Gelir Getiriyor?

motorcycle photo

Motosiklet Tamiri Nasıl Açılır?

Usta olduğunuz işi bildiğiniz alanlarda dükkan açmak gelir sağlamak herkesin hayalidir. Fakat disiplinsiz veya dikkate alınmayan işlerin sonucu hüsran olmaktadır. Motosiklet tamiri nasıl açılır? Bunun için ilk önce tamir işini ne kadar bildiğinize bağlıdır. Her işlemi rahatlıkla yapabilmeniz ve işi en kısa sürede bitirmenizde memnuniyet açısından çok önemli olacaktır. Bir tamir dükkanı açmak için önce öz güven sahibi olmalısınız. Daha sonra ise gerekli belgelere sahip olmanız ve belirli bir paraya sahip olmanız gerekiyor. Bunlar olduktan sonra başvuru yaparak kaydınızı yaptırmanız yeterli olacaktır. Bir çok motosiklet tamircisinin aklında yer alan motosiklet tamiri nasıl açılır? Sorusu aslında pek de önemli detaylara sahip değildir. Sadece belgeleriniz ve başvuru işlemleri sonrası dükkanınızı açmanız yeterli olacaktır. En gerekli olan ise bunların dışında açacağınız motosiklet tamir dükkanınızı nasıl ilerletebileceğiniz işlerini iyi bir düşünce yöntemi ile belirlemeniz olacaktır diyebilirim.

Arkadaşlar sizlere motorsiklet tamir dükkanı işletmekten daha da karlı olabilecek iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz. Takipte ve sağlıcakla kalın.

Yorum yapın