“Ne Alırsan Bir Milyoncu ve Beş Milyoncu”Açmak İstiyorum

Satış piyasasında insanlar tarafından rağbet gören ve her kesimden insanın uğrak yeri olan şeyler pazarlamak iyi bir fikir gelebilir. Ticaret yapmak için en çok rağbet gören satışlar yapmak en mantıklısı olabilir. Fakat işe atılmadan önce her yerde, çoğu iş fikrinde olduğu gibi burada da ciddi bir rekabet olduğunu unutmayın. Sonuçta ilk defa 5 milyoncu ya da 1 milyoncu açacak olan siz olmayacaksınız. Yenilenen kırtasiye ve esnaflar, bunun yanı sıra özellikle AVM ler insanların en çok alışveriş yaptıkları yerlerdir. Bir milyoncu veya beş milyoncu dükkanı açacağınız zaman güçlü rakipleriniz olacağını hiç bir zaman unutmayın. Nasıl Bir milyoncu açabilirim sorusunun yanıtını biraz açmaya çalışacağız bu yazımızda. Bir milyoncu dükkanı açmak için önce bu işi yapan kişilerden fikir alabilirsiniz. Onlarla görüşerek bulunduğunuz civarda iş yapıp yapmayacağını kestirebilirsiniz. Sonrasında bu işi için belli bir miktar sermayeniz olması şart. Çok büyük bir dükkan istemiyorsanız belli bir miktar para yeterli olabilir. Kira bedeli, depozit ve diğer masraflar hesaplanarak ne kadar para lazım geldiğini hesaplayabilirsiniz. Seçeceğiniz dükkana karar verdikten sonra ve uygun toptancılarla anlaştıktan sonra dükkanınızı açabilirsiniz.

Bir Milyoncu Açsam para kazanıdırır mı?

Bir milyoncu dükkanı açmaya karar verdikten sonra bir milyoncu çok kazandırır mı diye düşünebilirsiniz. Bu soruya tam net cevap vermek zordur. Bu tamamen size ve bulunduğunuz yerin ihtiyaçlarına bağlıdır. Eğer sebat edeceğinize inanıyor ve işlek bir yerde bu işi yapıyorsanız deneyebilirsiniz. Kendimi riske atmakta korkuyorum derseniz her işte risk olduğunu hatırlatırız. Hiç bir iş risk almadan yapılmaz. Her işte risk payı muhakkak vardır. Bu sadece çalışma hayatımızda değil yaşadığımız dünyada yaptığımız her işte aldığımız her kararda muhakkak bir risk vardır. Bir işe gireriz risk alırız. Çocuğumuz üniversiteyi kazanmıştır, yaşayacağı ortam için risk alırız, evliliğe karar veririz risk alırız. Kısaca hayatımızın her döneminde riskler vardır. İş hayatında da öyledir. Böyle bir dükkan açmaya karar verdiğinizi de riskleri hesap etmelisiniz. Çok kazandırır mı sorusuna gelince bunu zaman gösterir. Eğer dükkan açtığınız yer insanların ihtiyaçlarına doğrudan hitap ediyorsa kazanma şansınız yüksektir. İnsanlar genelde ihtiyaçları için ekonomik olanı tercih etmek isterler. Siz de bunu baz alarak en çok satan ve ihtiyaç gerektiren şeyleri raflarınıza koyabilirsiniz.

Beş Milyoncu Açarsam Ne Satabilirim?

Bir milyoncu dükkanının yanı sıra beş milyoncu satışı da yapabilirsiniz. Beş milyoncu açarsam ne satabilirim diye düşünürseniz aklımıza birçok alternatif seçenekler gelebilir. Örneğin okul zamanlarında kırtasiye malzemeleri en çok satılan malzemeler arasındadır. Bu zamanlarda aileler akın akın dükkanları ziyaret ederler. Dükkanınızda kırtasiye setleri satabilirsiniz. En çok talep gören ve renkli malzemeler ile donatılmış bir set sipariş edebilirsiniz. Okul için gerekli diğer kırtasiye ürünlerini de araştırıp dükkanınızın raflarında bulundurabilirsiniz. Bunun dışında ev hanımları özellikle alışverişe bayılırlar. Çoğunlukla onlara yönelik ihtiyaçlar tedarik edebilirsiniz. Temizlik ürünleri, hediyelikler, aksesuarlar ve daha bir sürü seçenekler vardır. Satacağınız şeyin göze hitap etmesi de çok önemlidir. Bunun dışında çocuklar için oyuncaklar, taklılar, tokalar ve daha pek çok şey bulıundurabilirsiniz. Anneler çocuklarına hayır demekte çok zorlandıkları için almak zorunda kalacaklardır. Daha bunun gibi siz de biraz düşünürseniz aklınıza bir çok satış için fikir gelebilecektir. Bu fikirler doğrultusunda siparişleriniz vererek satış işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bu tarz dükkanlarda genellikle kadın tüketicileri hedeflemeniz sizin çok işinize yarar. Çünkü düşük bütçeye sahip ama yüksek tüketme isteği ile donanmış kadın tüketiciler sizin en büyük müşteri kaynağınız olacaktır. Ayrıca ikincil sıradaki hedefiniz öğrenciler olacaktır. Onlar da aynı ev kadınları gibi düşük bütçe ile yüksek tüketme meyilitesindedirler.

Ayrıca bir milyoncu/ beş milyoncu dükkanlarında 1 aylık ürün garantisi vermeniz satışları arttırmanız için fevkalade etkili olacaktır. İnsanların bu tür dükkanlarda en çok korktuğu şey ürünlerin bozulması ya da ellerinde kalmasıdır. Siz bu korkuyu onların içinden çekip alırsanız tüketim de aynı oranda artacaktır.

““Ne Alırsan Bir Milyoncu ve Beş Milyoncu”Açmak İstiyorum” üzerine 2 yorum

  1. Bir milyoncu adıyla bit dükkan açmak istiyorum.
    25 bin nüfusa sahip bir ilçede açmak istiyorum yardımcı olur musunuz.

    Cevapla

Yorum yapın