NETWORK MARKETING DOLANDIRICILARINI AYIKLAMA REHBERİ

Merhaba arkadaşlar… Kazançlı girişimler arasından yazmaya başladığım network marketing serisine kaldığım yerden devam ediyorum. İlk iki yazıda “Network marketing nedir?” ve “Network marketing hakkında yanlış bilinenler?” konularını elimden geldiğince açıklamaya çalışmıştım. İlk yazıyı ve ikinci yazıyı üzerlerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu yazımda ise daha çok uygulamaya yönelik; network marketing işine gerçek anlamda girmeyi düşünenlere yönelik bazı konulardan bahsedeceğim.

Zaten siz değerli okuyucular bu yazıyı okumadan önce network marketing hakkında çok daha kapsamlı araştırmalar yapmışsınızdır ve piyasanın network marketing yaptığını iddia eden dolandırıcılarla kaynadığını biliyorsunuzdur. Ama korkmayın; ikna olup da girişimi yapmak için vermeniz gereken ilk parayı vermekdikten sonra bir zarara uğramazsınız.

Zamanında network marketinge merak sarmış ve birkaç seçeneği denemiş biri olarak tespit ettiğim bazı ortak noktalar mevcut. Karşınızdaki yetenekli elemanın o ikna cazibesine kapılmayıp soğukkanlılıkla bu noktaları analiz ettiğiniz sürece karşınızda gerçek anlamda bir network marketing mi yoksa bir dolandırıcılık abidesi mi olduğunu anlamak son derece basit.

Şimdi kısaca bu yöntemlerden ve dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedelim:

1)NETWORK MARKETİNG (AĞ PAZARLAMA); DİĞER TÜM TİCARET ŞEKİLLERİNDE OLDUĞU GİBİ ÜRÜNÜN SATILMASINA VE ÜRETİCİ FİRMANIN KAZANMASINA YÖNELİK BİR YÖNTEMDİR.

 

-Bu yüzden de network marketing yapacak bir firmanın itibarı olan, disiplinli ve oturaklı bir kuruluş olması gereklidir.

2)ÜRÜNÜN SATILMASI ODAKLI OLDUĞU İÇİN SÖZ KONUSU FİRMANIN SİZİN DAHA ÇOK SATIŞ BECERİLERİNİZE ODAKLANMASI GEREKLİDİR; AYLAR İÇİNDE MİLYONER OLMANIZA DEĞİL..:)

-Bu işi layıkıyla yapan şirketlerde görürsünüz zaten.. Yeni giren üyelere satış ve ikna konusunda basit bir eğitim verilir o kadar… Gerçek anlamda bu işi yapan hiç kimse sizi kişisel gelişimlere, zenginlik hayallerine boğmaz.

3)DOLAYISIYLA SİZE İŞİ TANITMAK İÇİN GÖNDERİLEN ELEMANIN HANGİ ESASLARA GÖRE KONUŞTUĞUNA DİKKAT EDEREK OLAYI RAHATÇA ÇÖZEBİLİRSİNİZ.

 

-“Hepimiz zengin olacaaıığaaz!…” gibi yaklaşımlar gösteriyorsa ucaklaşın oradan; akıl sağlığınız için..:D

4)GERÇEK NETWORK MARKETING YAPAN BİR ŞİRKETİ ARAŞTIRIRSANIZ, BU YÖNLERİNİ O KADAR DA ABARTMADIKLARINI GÖRÜRSÜNÜZ.

 

-Yani sitelerinde size network marketingi anlatmak için konmuş bir buton vardır, tüm olay bundan ibarettir… Çünkü bu adamlar network marketingin kimseyi boştan beleşten milyoner yapmayacağını gayet iyi biliyor..;)

5)İSTİSNASIZ SİZDEN İLK GİRİŞ PARASI İSTENECEK. BU PARANIN NE KADAR OLDUĞUNA DİKKAT EDERSENİZ TEŞHİSİ RAHATLIKLA KOYABİLİRSİNİZ..

aha titan, kaç la kaç...:D
aha titan, kaç la kaç…:D

-Çünkü; ciddi anlamda çalışan firmalar sizden sadece birkaç ürünün fiyatına denk bir katılım bedeli ister. Ama karşısında bir dolandırıcı varsa; kıytırıktan, göstermelik bir ürünün arkasında sığınarak, bu ürüne kıyasla sizden çok yüksek bir bedel talep edecektir. Saadet zinciri, kaçın…:D

Evet dostlar… Network marketing işine başlarken bu hususlara dikkat ederseniz; birinin network marketing mi yaptığını yoksa sizi yolmaya mı çalıştığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sıradaki kazançlı girişimler yazımda network marketing yapan bazı güvenilir firmaları paylaşacapım. Sağlıcakla kalın…

Yorum yapın