NETWORK MARKETING NEDİR? – 2

Merhabalar arkadaşlar… Getiğimiz Pazar günü başladığım Kazançlı Girişimler-Network Marketing dizisine kaldığım yerden devam ediyorum. İlk yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Bu yazıdam “Network Marketing (Ağ Pazarlama) nedir ne değildir?”, “Network Marketing yoluyla başarabilecekleriniz nelerdir?” gibi sorulara gerçekçi yanıtlar verip; bazı fırsatçılar ve üç kağıtçılar tarafından uydurulmuş şehir efsanelerini temizlemeye çalışacağım.

Yazılarımdan birini böyle bir konuya ayırdım çünkü; Network Marketing, insanlar arasında yeni yeni tanınmaya başlanan her şey gibi, hakkında efsaneler uydurulmaya ve abartılmaya çok müsait bir konudur. Yeterince tecrübesi olacak kadar Network Marketing ile uğraşmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bu uydurmalar ve meydana getirdikleri tedirginlikler yüzünden gayet yeterli miktarda para kazanma potansiyeli olan girişimci ruhlu birçok insan ekmek kapısından olmakta ve belki de hayatlarını değiştirecek bir girşimden vazgeçmektedir. Aynı şekilde etrafntan Network Marketing hakkında duyduğu yalan yanlış bilgilerle atılım yapan; milyoner olmayı hayal eden birçok insan da sonrasında çöküş yaşamakta, sonra da bu durumun verdiği sinirle etrafındaki insanlara caydırıcı açıklamalar yaparak yine bir yanlış bilgilendirmeye sebep olmaktadır.

Zamanında karşılaştığım bu epey üzücü durumları engellemek adına; gerçek Network Marketingin ne olduğu hakkında birkaç maddelik açıklama yapmak istiyorum:

1)NETWORK MARKETİNG TARZIYLA İŞ YAPAN BİR ŞİRKETİN ÖNCELİĞİ SİZİN ZENGİN OLMANIZ DEĞİL, ÜRÜNLERİNİN SATILMASIDIR…:)

network marketingin amacı nedir

-Yani her ne kadar klasik ticaretten çok daha karlı bir yöntem olsa da gayet emek sarf edeceksiniz arkadaşlar.. Kimse kimseye babasının hayrına para kazandırmaz..;)

2)DOLAYISIYLA NETWORK MARKETİNG; KESİNLİKLE, AMA MUTLAK KESİNLİKLE SİZİ KISA SÜREDE MİLYONER YAPACAK BİR KAZANÇLI GİRİŞİM DEĞİLDİR..:)

network marketing zengin yapar mı?
network marketing zengin yapar mı?

-İnternette veya etrafımda gerçek hayatta bazı soytarıları gördükçe hala gülüyorum..:D Yok kişisel gelişimiydi, “biz harikayız, en mükemmeliz” gibi toplu gaz verme ayinleriydi derken binbir umudu olan, ama bir o kadar da saf vatandaşlarımızı ayakta sevmektedir bunkar.. Kim kimi boştan beleşten milyoner yapar?.. Ya da öncesinde yılların emeği olmaksızın kim oturduğu terden binlerce lira kazanmış arkadaşlar?.. Mantıklı düşünün..;)

3)TÜM AVANTAJLARINA VE FIRSATLARINA RAĞMEN NETWORK MARKETING; SATIŞ YAPACAĞINIZ BİR İŞTİR. DOLAYISIYLA SATIŞ YETENEĞİNİZ VE İKNA KABİLİYETİNİZ ZAYIFSA HİÇ BOŞ YERE EMEĞİNİZİ HARCAMAYIN DERİM..

-Buluştuğunuz insanlarla yeri gelir AVM’lerdeki satış elemanlarının ağzıyla konuşmanız gerkebilir. Ayrıca benden söylemesi; etraftaki dedikodulardan dolayı ön yargılı olan birçok insanın sorularını da soğukkanlılıkla cevaplamalısınız.

4)BİRAZ DA HAKSIZ ELEŞTİRİLERE DEĞİNİRSEK: NETWORK MARKETING KESİNLİKLE ARKADAŞIN ARKADAŞI KAZIKLADIĞI BİR GİRİŞİM DEĞİLDİR..:)

network marketing etik midir?
network marketing etik midir?

-Neden bu kadar fesat düşünüyorsunuz arkadaşlar?..:) Sadece arkadaşlarınızla rutin olarka oturup muhabbet ettiğiniz konularda para kazanma fırsatınız oluyor, o kadar.. Arkadaşınıza para kazandırdığınız zaman kendinizi kazıklanmış mı hissediyorsunuz? O zaman o kişi gerçekten arkadaşınız mı, tekrar düşünün..;)

5)NETWORK MARKETING İLE MİLYONER OLMAZSINIZ AMA BİRKAÇ AYLIK YOĞUN ÇALIŞMAYLA TÜM GİDERLERİNİZİ AÇIK ARA KARŞILAYACAK BİR AYLIK GELİRİNİZİN OLMASI MÜMKÜNDÜR.

network marketing epey kazançlı meslekler arasındadır
network marketing epey kazançlı meslekler arasındadır

-Eğer siz sürekli ürün satışına ve üye alımına devam ederseniz ve sizin refersansınızla sisteme dahil olanlar da çalışmaya devam ederse, onlardan da gelecek payla geliriniz epey yükselir. Şöyle söyleyeyim; 2008-2009 yıllarında o zamanın parasıyla oturduğu yerden aylık 2000 TL cıvarı gelir elde etmeyi başaran tanıdıklarım oldu.

6)BU ELEŞTİRİYE DE HALA KAHKAHA ATIYORUM..:D NETWORK MARKETING SİSTEMİ BİR SAADET ZİNCİRİ VEYA TITAN ZİNCİRİ DEĞİLDİR ARKADAŞLAR..:D ÇIKARIN AKLINIZDAN BUNLARI..:)

aha titan, kaç la kaç...:D
aha titan, kaç la kaç…:D

-Eskiden yaşanan o saadet zinciri facialarını hatırlarsanız ortada sadece dönen bir para vardı ve ne kadar sonradan girdiyseniz kazıklanma oranınız da o kadar artıyordu. Network Marketing ise dünya piyasasında söz sahibi, ciddi kurumsal firmaların yürüttüğü bir girişimdir.

 

Evet arkadaşlar.. Network Marketing hakkında en çok yapılan şişirmeleri veya haksız eleştirileri mümkün olduğunca gerçekçi bir şekilde çürütmeye çalıştım. Kazançlı girişimler arasında önemli bir yeri olduğu için umarım düşünen arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. Ama başlamadan önce “Network Marketing nedir ve ne değildir?é konusunda daha fazla araştırma yapmanızı öneririm. Buradan soracağınız sorulara ve yapacağınız yorumlara da her zaman açığım.. Sağlıcakla kalın..:)

Yorum yapın