Odanızdan Yönetebileceğiniz 4 İş Fikri

Hız kesmeden, müthiş işe yarar konularla ve aynı zaman da benim için yazması keyifli ve akıcı konulardan birisiyle daha karşınızdayız. Bugün üzerinde duracağımız konu odanızdan yönetebileceğiniz 4 iş fikri. Tam zamanlı işinizin yanında, bir başınıza, odanızın içinde, kendi işinizin patronu olabilmeniz çok kolay. Para dışında, kişisel başka hedefleriniz varsa da odanızdan yönetebileceğiniz iş fikirlerimiz işinize yarayabilir. Gayet güzel bir konu çünkü bu devirde tek maaş insana yetmiyor. Bakın bir evi geçindirmeye demiyorum, tek bir insana diyorum. Bunun kıyafeti var, kişisel bakım ürünleri var, ayakkabısı var, gezmesi var, hafta içi var, hafta sonu var, kafesi var, eğitimi var, var oğlu var… Bu durumda bir şeylerden kısmayıp her şeyde var olabilmek için para lazım. Para için bize bir ek iş niteliği de taşıyan odamızdan para kazandıracak iş fikirleri lazım. Artık sanal ortamda iş çok. Bizde elimizden geldiğince bir kaçını sizinle birlikte inceleyelim.

  1. ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

    Haber Sitesi Kurup Yönetmek

news2

Öncelikle odanızdan yönetebileceğiniz bütün iş fikirleri için bilgisayara ihtiyacınız var. En azından bizim sunacağımız hepsi için var! Haber sitesi kurup yönetmek iyi bir fikir olabilir. Eğer gündemi yakından takip ediyorsanız, haberlerle ilgiliyseniz, -bazı insanlar vardır tam bir haber tutkunudur, ben hiç öyle olamadım, ama babam haber tutkunuydu- paylaşmayı seviyorsanız ve internet sitesi kurup yönetmeyi öğrenebileceğinizi düşünüyorsanız, kesinlikle denemelisin. Bu seçeneğimizde gündem takip etmek, haber sevmek öncelikli aranan özelliktir. Yoksa haber sitesi rağbet görüyor diye haber sitesi yönetemezsiniz. Belirtmemiz gerekir ki haber sitesi kurup para kazanmayı hedefliyorsanız rakiplerinizden ayrılmanız gerekmektedir. Birçok haber sitesi haber niteliği taşımayan durumları dahi son dakika olarak geçmekte. Biz okuyucularda haber linkini tıklayıp fiyaskoyla karşılaşınca o siteyi takipten çıkıyoruz. Bu böyle biline. Ayrıca birçok haber sitesi standart haber sitesi tasarımı ve içeriği üzerine site kurduğu için görüntüde pek bir fark yok. Öncelikle özgün olunmalı. Doğru habercilik anlayışıyla paylaşım yapılmalı. Bu fikrimiz ilgilisine duyurulur.

  1. Yazılım Yapıp Satmak

software

Efsane anlamam. Ama anlatmaya çalışanım oldu. Üniversitede bir grup bilgisayarcı genç tanımıştım. Hepsinin farklı ilgi alanı vardı. İçlerinden bir tanesi yazılımcıydı. İşin detaylarını maalesef bilmiyorum. Yazılım yapmak gerçekten zor bir iş. Bunun eğitimini almak zorundasınız ki eğitimini almış olup yapamayanlarda var. Hem eğitim hem de özel ilgi gerektirdiğini düşünüyorum. Ama şunu söylemeliyim ki arkadaşımız, paraya sıkıştığında daha önce staj yaptığı şirkete yazılım konusunda uzaktan destek veriyordu. Bazen haftalık işler alıp tamda odasına kapanarak yazılım yapıyordu. Ve beni dalgaya almıyorsa eğer bazen bir iş için 5.000 TL kazandığı oluyormuş. Yani sizce de mükemmel değil mi? tabi ki bir iş için 5.000 TL almak biraz zor, o çok iyi şirketlerle hatır gönül işine girmişti burada anlatmak istediğim yazılım işinde iyi para var, kendi odanızdan yönetebileceğiniz ve sizi gerçekten güçlü gösterecek bir iş bence.

  1. Sanal Danışmanlık (Asistanlık)

internetconsultant

Sanal danışmanlık uzmanı olduğunuz konuyla ilgili stabil bir iş durumunuz varsa iyi olabilir. Yani bu ne demek danışmanlık hizmeti vereceğiniz sektör üzerine bu işe direk sanal ortamdan giremezsiniz demek. Bir ofisiniz, reel bir iş durumunuz varsa, dilediğiniz saatlerde ve ya hafta sonu, sanal danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Yani sadece internet üzerinden tanınıp para kazanmanız biraz profesyonel olmayabilir. Ama zaten bilinen bir destekçiyseniz, sanal yolla para kazanıp danışmanlık hizmeti vermeniz daha kolay ve güven verici olabilir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu

Danışmanlıktan (asistanlık) kastımız, günlük program ve yaşam koçluğu gibi. Aslında araştırılıp geliştirilebilecek, şuanda önü açık bir sektör. Belki şuan ve bu ticari ortamda çok tercih edilebilir bir iş fikri olmasa da, bilgisayarların dünyayı ele geçireceği çağa yaklaşıyoruz ve bu iş değerlenecek. Değişecek, gelişecek ve bizim danışmanlık ofislerinin yerini sanal danışmanlık siteleri veya kişisel hesaplar alacak. Üstüne gidilebilir.

Aslında ben böyle iş fikirlerinin değerlendirilebilir olduğunu düşünüyorum. Ülkede bir yatırımcı çıksa, şu 2. Fikrimizdeki yazılımcıyı alsa, sanal danışmanlık işini daha da geliştirse, ilerletse, özelleştirse ilerisi için deli zengin olur. Bizim yarına çıkar mıyız acaba kafasıyla bu ne kadar mümkün olabilir tabi bilemiyorum.

  1. Makale Yazarlığı

6496065_orig

Biliyorsunuz ki her gün buraya yazılarını koyan bizler, makale yazarlarıyız. Şuan tamda odamda her gün belli saatlerimi yazmaya ayırarak para kazanabiliyorum. Tüm seçeneklerimiz gibi, özel ilgi alanınızda olmalı makale yazarlığı. Yazabilmelisiniz ve yazabilmeyi sevmelisiniz, Ben bunu çok seviyorum. Bazen belli konulara takılmak beni yorsa da genel olarak yazmayı sevdiğim için bunu aşabiliyorum. Bence yazmakta beni seviyor yoksa kişisel yazılarım bu kadar rahatlatıcı olmazdı. Her insanın bir yeteneği var. Bütün iş fikirleri, bütün seçenekler aslında yapabildiğimiz şeyler. Ben makale yazabiliyorum, bunu sevdiğim için, bir başkası yazılım yapıp satıyor çünkü bunu seviyor ve anlıyor. Sevdiğimiz şeyleri yapmak bizi rahatlatıp, bize huzur vermiyor mu? Bu huzuru odamızda evimizde bulmaya çalışmamız da bence verimi arttırır. Aslında yapmayı sevdiğimiz her işi keşke odamızdan yönetebilsek. En sevdiğimiz pijamalarımızla.

Yorum yapın