Öğrenciler İçin En İyi Yatırım Yöntemleri Nelerdir

Öğrenci Nasıl Para Kazanır?

ÖNEMLİ İPUCU: Arkadaşlar öğrenciyseniz cidden fazla zorlamayın bu işleri. Öğrencilik haliyle bir insan kalkıp da yatırım falan yapamaz. Eğer gerçekten ciddi bir yatırıma/girişime bulaşmak istiyorsanız okulu bırakın. Geleneksel okul anlayışı maalesef yaratıcılığı öldüren, körelten ve girişimci ekosisteme katkıda bulunacak müteşebbüsleri yok eden bir anlayış. Acı ama bu gerçeği kabullenmekten başka çaremiz yok…

Zordur öğrenci olmak… Yaşı büyük olanlar veya üniversiteye hiç gitmemiş olanların öğrencilik gibi rahat başka bir şey var mı? “Ekmek elden su gölden” dediğini duyar gibiyim. Ki haklı oldukları birçok nokta da var aslında. Üzerinize binen sorumluluklar, stres gibi yönlerden öğrencilik rahat olabilir. Ama önemli bir husus var ki; öğrencilere eğitim hayatını zehir eder, okul için “bitse de gitsek” dedirtebilir. Dikkat ettiyseniz öğrencilere ek gelir adı altında bir öğrenci nasıl para kazanır ? Başlığı ile internette birçok alternatif olduğu gibi bir çevremiz ’de de çok sektör vardır. Sadece öğrencilere yönelik bir sürü part-time iş bulunmaktadır.

Öğrenciler İçin İş Ve Para Bulma Yolları

Bir öğrenci nasıl para kazanabilir sorusunun yanıtını listeliyorum arkadaşlar. Öncelikle para kazanma olayının sabır ve azim gerektirdiğini hatırlatalım. Eğer bu özellikleri taşıyorsanız; işte size öğrenciler için iş ve para bulma yolları. Etkinlik düzenleyebilirsiniz ( Artık üniversite öğrencisisiniz hayata daha sıkı daha sağlam tutunmalı ve atılgan girişken olmalısınız. Okulunuzda herkesin ilgisini çeken paket etkinlikler hazırlayın Güzel yurdumuzun her yeri cennet gibi, her ilde gezilecek bolca yer var. Servis + yemek + gidilecek yer = xx tl gibi gezi paketleri yapabilirsiniz. Getirisi oldukça fazla bir iştir. Tur masraflarına %40 komisyon payı ekleyebilirsiniz. Çalışkan bir öğrenciyim ben hiçbir dersi kaçırmam diyenler her üniversitenin göz bebeklerisiniz. Güzel notlar tutun ve onları satın vize final dönemlerinde talepler müthiş artacaktır. İngilizce bilen arkadaşlar. Çeviri yaparak internette biraz araştırsanız onlarca firma bulabilirsiniz çeviri yaptıracak. Utanmayın iletişime geçin. İnternet dünyasına ve yazı yazmaya ilginiz varsa hiç bir masraf yapmadan blog açın ve kazanmaya hemen başlayın. Eskiyen ama olmazsa olmaz ev eşyalarınızı stok yapın. Her üniversitenin sosyal medyada ev eşyası satış kanalı vardır ve buradan rahatlıkla ev eşyası satabilirsiniz. Bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız birazda olsun bilgisayardan anlıyorsanız kısa sürede grafikerlik öğrenin oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bütün bunların hiç birini ben yapmam derseniz part time çalışın. Çağrı merkezleri, Zincir marketlerin part time elemana ihtiyaçları hiç bitmiyor.

Öğrenciler İçin En İyi Para Değerlendirme Yerleri

Öğrencilik muhtemelen hepimizin hayatında en çok parasızlık çektiğimiz dönemdir. Ailelerden gelen para ay ortası olmadan suyunu çeker. Kiraydı faturalardı biter gider gelir gider dengesi bir türlü tutulamaz. Ayın ilk 15 günü krallar gibi yaşarken kalan 15 gün sürünürüz. İşte bu durumu yaşamaman için öğrenciler için en iyi para değerlendirme yerleri nerelermiş nelermiş görelim. Kredi kartlarını sakla: Kredi kartlarının şimdi al sonra öde seçeneği oldukça cazip dursa da sen bu beyaz yalana inanma kredi kartını göremeyeceğin uzak bir yere sakla. Kredi kartıyla alışveriş yapma sevdan tüm birikim yapma çabana engel olacaktır. Kötü alışkanlıkları bırakın: sigarayı bırakın bu hem sağlığına hem bütçene faydasını 1 yıl sonra göreceksin. Harcamalarını alternatif leştir: Örneğin kitap alma kütüphaneye git, yakın yerlere arabaya binme yürü, öyle yemeklerini çok ağır yeme. Ev’de sosyalleş: Her gün dışarı çıkmak zorunda değilsin evde planı yap, balkonda geyik çevirmek den film izlemeye birçok alternatif bulabilirsin. Kredini geç çek: Üniversite yıllarında her ayın 8’inde yatan kredisini en geç ne zaman çekeceğini oyun haline getirmiş bu şekilde paralar biriktiren arkadaşlarım vardı Şaşırtıcı ama işe yarıyor. Bir gün daha, bir gün daha derken ayın 28’sinde hala kredine ellemediğini düşünsene, 10 gün sonra yeni ayın kredisiyle paran ikiye katlanacak.

Yorum yapın