Öğrenciler ve Gençler İçin 5 Online İş Fikri

Para herkes için çok önemli. Ancak gençler ve hele hele de öğrenci olanlar için daha da önemli. Eğitim alabilmek adına yollara düşen ya da ailesi ile birlikte yaşıyor olsa dahi genç olan, öğrenci olan kişiler için parasız adım atılamıyor diyebilirim. Bende sizlerden biri olarak hem genç hem öğrenci olmanın verdiği maddi sıkıntıları düşünerek nasıl para kazanabileceğinize dair gerçek konuları yazmam gerektiğini düşündüm. Eğer sizde öğrenci ya da gençseniz ve paraya ihtiyacınız varsa artık bunu kafanıza takmayın. Biliyorum ki kısa zamanda istediğiniz parayı bulabileceksiniz.

Öğrencilik dönemlerinizdeyseniz ve ne iş olsa yaparım düşüncesi taşıyorsanız aslında kendinizi bu kadar yormanıza gerek yok. Her öğrencinin elindeki en önemli silahlardan olan internet sizin de telefonunuzda ya da bilgisayarınızda mevcutsa çalışmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. kısa sürede zengin olacağınızı söyleyemem ancak aylık olarak 500-1000 TL arası rahatlıkla kazanabilirsiniz.

gençler için online para kazanma fikirleri

Makale Yazmak

Durup durup yeniden tavsiye ettiğim en önemli online iş fikirlerinin başında makale yazarlığı geliyor. İnanın öğrenciyseniz ve bildiğiniz konular varsa bunları insanlarla paylaşarak süper kazançlar elde edebilirsiniz. Benim ilk mesleğim diyebileceğim makale yazarlığında haftalık olarak en az 100 TL kazanabileceğinizi unutmayın. Gününüzün sadece 1 saatini yiyecek olan bu online iş fikri sayesinde işlerinizi genişletebilir ve sadece makale yazarlarının olduğu bir grup olarak yazı yazmak yerine bu insanların makalelerini de satarak hem ekibinizle hem de kendiniz para kazanabilirsiniz. Bu sektörde çok ileri giden tanıdıklarımdan pay biçersek sadece 1 ay içerisinde 2.000 TL civarı olan bir laptop alabilir, telefonunuzu yenileyebilir, eğitim masraflarınızı karşılayabilir ya da her gün dışarıdan yemek yiyerek istediğiniz kıyafetleri alabilirsiniz. Para kazanacağınız en güzel ve en faydalı online alan budur arkadaşlar.

Nerelerde makale yazarlığı yapabilirim….

Ürün Satışı Yapmak

Son zamanların en gözde online iş fikri ile karşı karşıyasınız gençler. Özellikle de genç bayanlar hemen kolları sıvayın ve kendinize bir ürün belirleyin. Çoraptan tutunda iğneye hatta telefonlara kadar pek çok ürünü satabileceğiniz internet üzerinde oldukça büyük karlar elde edebilirsiniz. Sen nerden biliyorsun diye sorarsanız sadece Facebook ya da İnstagram üzerinden yapmış olduğum kapı süsü satışlarından aylık olarak 500 TL üzeri kazanç elde ediyorum. Öyle zor bir işte değil bu. Eğer elinizde bir ürün yoksa şehrinizdeki toptancılara ya da pazarlara giderek insanların ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri belirleyebiliyorsunuz.  Buralardan alacağınız ürünleri ise sadece internet üzerine resimlerini ekleyerek ve kar payı koyarak satışını yapabiliyorsunuz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Öğrencilere Hangi Ürünler Daha Kolay Ve Karlı Satılır?

Videolar Yayınlayın

Günümüzde insanlar oturup saatlerce bir olayı okumak yerine onu izlemeyi ve gülmeyi tercih ediyorlar. Sizde hayatınızı yaşayıp giderken ilginç bulduğunuz anları ya da kendi kendine hazırladığınız kısa videoları internet aracılığı ile video izleme kanallarına ekleyebilir ve milyonlarca insanın dikkatini çektiğinizde ise oturduğunuz yerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu alan oldukça karlı ve sizi de yormayacak bir alan olduğu için gideceğiniz her yerde video çekimi yapabileceksiniz. Çektiğiniz her videoyu yayınlayarak internet üzerinde fenomen olabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmanın püf noktaları

Özel Ders Vermek

Biliyorum kulağınıza çok klişe gelebilir ancak özel ders vermek online olarak yapabileceğiniz işlerin başında geliyor. Bu iş o kadar kolay ki sanki karşınızda öğrencileriniz varmış gibi ya da kendi kendinize ders çalışıyormuş gibi dersinizi anlatarak para kazanmanız anlamına geliyor. Eğer kaliteli bir öğretmen olursanız ve öğrencileriniz sizi severse saat başı almış olduğunu ücrette artış gösteriyor. Bu sayede sizde bol bol kazanabiliyorsunuz. Gününüzün belli bir kısmını ayırmanız gereken bu alanda aylık olarak 1000 TL üzerinde kazanç elde edebilirsiniz.

Online Oyun İle Para Kazanmak İsteyenlere Tüyolar

online para kazanma fikirleri

Oyun Oynamak!

Gençlerin belki de en sevdiği uğraşlardan biri olan oyunlar online olarak yüksek kazanç elde etmenizi saplıyor. Bu nasıl olacak derseniz internet dünyasında bulunan çeşitli oyunları oynayarak karakter satışı yapabilir, can yardımı ya da güç yardımı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca oyun oynadığınız için bazı şirketler size oynadığınız oyunları değerlendirmeniz içinde para verebilir.

 

Yorum yapın