Ölmeyip Devamlı Kalıcı Olarak Para Kazandıracak 8 Sektör Ve İş Fırsatı

Bugünkü yazımız, asla ölmeyecek ve devamlı olarak kalıcı bir şekilde para kazandıracak olan sektörlerin bir dökümünü yapmak ve bunları sizlerle paylaşmak sevgili parlak fikirler okurları.

death photo
sizin de sektör bu firavun kafası gibi ölümsüz olsun umarım

Nice iş kolu ve sektör, bu asla ölmez deyip iş piyasasına atılsa da zamana ve zamanın etkilerine yenik düşerek kendini bıraktı ve silinerek tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Her şey değişiyor. Bazı iş kolları ölmemek ve bir şekilde piyasada yer almak için şekil ve içerik değiştiriyor. Modernleşme yolunu kullanarak hala pazarın içindeki müşteri kitlesini yükseltmeye en azından korumaya çalışan sayısız iş kolu da var.

Ancak bazı işler vardır ki onların ölmesi, Allah korusun insanların ölmesi demek olacaktır. İnsanlar var oldukça, tüketmek istedikleri, hizmet olarak görmek istedikleri belli başlı şeyler de var olacaktır. Bu yazıyı kaleme alırken bunları göz önünde bulundurduk. Eğer ki sermayeniz güçlü ise ve iş piyasasında asla yıkılmayacak bir aile imparatorluğu kurmak istiyorsanız, asla ölmeyecek iş kollarından birine yatırım yapabilir; dünya var oldukça siz de isminiz ve markanız ile birlikte yaşamaya devam edersiniz.

Şimdi hazırsanız asla ölmeyecek ve daimi olarak para kazandıracak 8 iş fikrini sizlere sunalım. Siz de bir okur ve yatırımcı adayı olarak aklınıza sinenleri bir köşeye not alın. Kimbilir iş piyasasına ve sektörlere, asla ölmeyecek bir yatırım fikri ile girmek, risksiz ama birçok açıdan en kazandırıcı olandır belki de.

Asla ölmeyecek bir yatırım alanı: Tekstil

Ölmeyip Devamlı Kalıcı Olarak Para Kazandıracak 8 İş kolu ve sektör

  • Tekstil sektörü: Tekstil, asla ölmeyecek yatırımların başında geliyor. Hatta her geçen yıl kendine daha büyük bir müşteri kitlesi de bulan tekstil, bir alt kolu olan moda sektörünü de doğurmuş durumda. Artık televizyonlarda bile moda programları dönüyor. Bu tekstilin hayatımızda etkin rol oynamasıyla alakalı bir durum. İnsanlar giyinmek zorunda. Sırf, bu bile tekstilin asla ölmeyeceği gerçeğini bizlere taşıyor. Önce giyinmek sorusuna verilecek cevap, daha sonra da peki ama nasıl giyineyim sorusunun cevabı tekstili ve alt kollarını barındırıyor. Bugün en büyük sektörlerden biri olan tekstil, şimdinin ve geleceğin yatırım fikirlerinden biri.
  • Otomobil sektörü: Otomobil sektörü, ya da başka bir deyişle otomotiv, ölmek şöyle dursun güç kaybetmeyen bir başka sektör. Sadece Türkiye’de, 20 milyon rakamının üstünde araç vardır. Bunlar otomobil, traktör, tır gibi araçları kapsar. Otomobil, seyahat demektir. Traktör köy alanında üreticilik demektir. Tır, taşımacılık demektir. Demek ki otomotiv sektörü, dolaylı olarak aynı zamanda taşımacılığa, üretime ve seyahat gibi iş kollarına da destek olmaktadır. Bu nedenle asla ölmeyecek olan sektörlerinde başında otomotiv sektörü gelmektedir. Kim bilir belki bir gün yeteri kadar alan bulunursa, ya da buradan uzaya bir asfalt yol döşenirse, milyarların her birinin altında araba olacaktır.

Otomobil Alım Satımı Yapmak İstiyorum adlı makalemiz de sizi bu konuda bilgilendirecektir.

Kimse, kendini tıraş edemez!

  • Berberlik zanaatı: Hepimiz en az bir kere duymuşuzdur. Berberlik, asla ölmeyecek meslek denildiğini. Bu, tamamen doğrudur. Geçen onca yıl içerisinde, berberler ve kuaförler kendilerini modern dünya stiline de uydurarak eskisinden daha güçlü bir şekilde ayakta kalmaya devam etmektedir. Eskilerin birkaç koltuklu küçük berber dükkanları, sadece isim ve yapı değiştirerek geniş salonlu kuaför salonlarına dönüştürmüştür. İster erkekler, ister kadınlar için olsun, bugün berberlik asla ölmeyecek mesleklerden ve yatırım fikirlerinden biri olarak göz doldurmaya devam ediyor. Öyle ki artık sadece çocuklar için olan berber salonları bile açılmaya başlanmıştır. İnsanlar kendilerini tıraş etmeyi asla öğrenemeyecekler gibi görünüyor. Zamanı gelince bir makineye kafamızı koyup bizi istediğimiz gibi tıraş edecek iddiası ile hala cılız bir iddiadır. Tıpkı bir hapla günlük öğünü geçiştireceğiz iddiasında bulunan bilim kurgu filmleri gibi. Fikir güzel ama gerçekliği yok. Henüz yok.
Şu İş İlgini Çekebilir:  GAYRİMENKUL ALIM SATIMI-Karlı Mı?-Tüm detayları ve riskleri!

 

  • Gıda sektörü: Sadece gıda sektörü yazarken bile ne kadar geniş bir pazardan bahsettiğimizi varın siz düşünün. Asla ölmeyecek yatırım fikirlerinden biri. Çünkü insanlar günde az üç öğün tüketmek zorunda. Bu gıda sektöründe yatırım yapmak isteyenler fast- food’a mı organik üretime mi odaklanacaklarıan kendileri karar vermeli. Ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi küçük, renkli kapsüllü haplar piyasaya çıkmayacak gibi görünüyor. O haplar çıkana kadar insanalar kokusuyla, tadıyla bildiğimiz üzere klasik yöntemlerle yemek pişirmek ve tüketmek durumunda.

İnsan yer ve gıda şirketleri kazanır :))

  • Emlak: İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacından doğmuş olan emlak piyasası, günden güne, yıldan yıla gücüne güç katarak ilerlemekte. İnsanlar modern dünya ile birlikte sadece barınmak için değil en konforlu ve rahat bir şekilde yaşamak için de eve hatta evlere ihtiyaç duyuyor. Dünya modernleştikçe, emlak piyasası da o modernitenin taleplerine uygun şekilde arzlar üretiyor. Bugün en ufak bir ilçede bile onlarca emlakçı dükkanı olması ve hepsinin de bu işten ekmek yiyebiliyor olması, bu piyasanın ne kadar da aktif ve canlı olduğunu bize gösteriyor. Bir yandan evini satmak isteyenler; bir yandan yeni eve geçmek isteyenler. Ve bunları ortak paydada, ortak çıkarda bulaştıran emlak sektörü!

 

  • Ulaşım Sektörü: Giderek şekil ve vizyon değiştirse de ulaşım sektörü de, insanların basit ama asla dinmeyen yegane ihtiyacından doğmuştur: Bir yerden bir yere gitme isteği: Bu ister evden işe olsun, ister bir şehirden bir şehire, bir ülkeden bir ülkeye. Sonuç olarak insanların yürüme mesafesini aşacak kadar kocamandır dünya. Eskinin faytonları yerini otomobillere bırakmıştır. Bugünün otomobilleri de yerini uçak ve raylı sisteme bırakmak üzeredir. Ancak ne olursa olsun, söz konusu olan asla ölmeyecek yatırım fikirleri ise, ulaşım sektörü de bunların başında gelmektedir. İster otobüs, ister tren, ister uçak olsun; her bilet kestiğinizde para kazanacağınız bir iş kapısı.
  • Kozmetik Sektörü: Kadınlar var oldukça kozmetik sektörünün sırtı yere gelmez. Sırtı yere gelmeyen bir sektör de kolay kolay ölmez. Şaka bir yana, dünya nüfusunun da giderek kadın nüfusuyla dolduğu bir gerçek. İster yapay ister organik ürünler olsun, bu tür ürünlerin satışı, her geçen yıl yükselen istatistiklerle kendini göstermektedir. Kadınların bakım isteği her daim vardı ve var olmaya devam edecek. Zaten seçenekleri ve alternatifleri gelişen her sektör yaşıyor ve gelişiyor demektir. Kozmetik sektörü, her geçen yıl yenilenen ürün kataloğu ve geliştirdiği vizyonuyla geleceğin de yatırımları arasında.

Buna ek olarak En Sağlıklı 7 İş Fikri adlı makalemiz de size belli bir noktada vizyon katacaktır.

Turizm Sektörü: Asla ölmeyecek sektörlerden sonuncusuna geldik. Biraz önce yukarıda da belirttiğimiz üzere, insanların bir yerden bir yere gitmesi her daim var kılınmış bir ihtiyaçtır. Bu ister iş için olsun ister tatil için olsun. Tatil, insanın olmazsa olmaz bir ihtiyacı olmasa da bu zamana kadar her insanın içlerinde bir yerde istediği bir durumdur. Bu nedenle turizm sektörü yer yer , zaman zaman, bazı ülkelerde (örneğin Türkiye’de) düşüşe geçip kan kaybetse de, asla ölmeyecek yatırım fikirleri listesinin sonunda olsa da kendine yer buluyor.

“Ölmeyip Devamlı Kalıcı Olarak Para Kazandıracak 8 Sektör Ve İş Fırsatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın