Online Oyun İle Para Kazanmak İsteyenlere Tüyolar

Gün içerisinde en sevdiğiniz aktivitelerden biri oyun oynamak mı? Günün büyük bir kısmını bilgisayar başında oyun oynayarak geçirseniz dahi zevk alacağınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman sın zamanların gözdesi diyebileceğim bir iş teklifi ile sizlerin karşısındayım. Bu nasıl bir iş diye düşünenler ya da ucundan kıyısından konuyu anlayanlar varsa hemen açıklayım ki bu yazımızda sizlerle oyun oynayarak para kazanma yollarının neler olduğunu inceleyeceğiz. Oyun oynayan nasıl para kazanır diye kafanız kurcalandı ise hemen söyleyim ki bu bir gerçek ve gerçekten oyun oynayarak para kazanılabiliyor.

Şimdiye kadar bilgisayar oyunları ailelerin ev öğretmenlerin hatta büyüklerin çoğunun en büyük düşmanlarından biri olmuştur. Kendi hayatımdan biliyorum ki bilgisayar oyunları oynamak pek çok insanın gözünde zaman kaybından başka bir uğraş değildir. Bu nedenle de küçük yaşlardan itibaren bilgisayar oyunlarından soyutlanabileceğimiz ve bu oyunları bir kenara bırakmamızı sağlayan aktiviteler bizlere sunulmuştur. Ancak devir değişti sayın okuyucularım. Artık bilgisayar oyunları oynayan insanlar boş değil!

oyun oynayarak para kazanmak

Oyun Oynamak Para Kazandırır Mı?

Bilgisayar başında oyun oynayarak gençliğini tükettiğini düşündüğümüz insanlar arasında da yaygınlaşan sorulardan olan oyun oynayarak para kazanmak gerçekten olan bir durum. Yani sizlere laf olsun torba dolsun da bu yazıyı yazayım diye söylemiyorum. Geçtiğimiz senelerde yabancı ülkelerde bazı zengin insanların oyun içerisindeki level denilen kısımları atlayamadığı ya da uğraşmak istemediği için sadece zevk uğruna level atlamış profiller satın aldığını duymuştum. Aradan geçen yıllarda ise iş ilerlemiş ve oyunlarda kazanılan derecelere göre para kazanılır olmuş durumda.  Oyun dünyası da olduğu yerde sayan alanlardan biri olmayarak günümüzde etinden sütünden yararlanılan bir alan haline gelmiş. Sizde nasıl para kazanacağınızı düşünüyorsanız Let’s Play!!!

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Oyun oynuyor ve bundan da zevk alıyorsanız hemen bu yeteneği nasıl paraya dönüştüreceğinizi sıralamaya başlayalım…

Oyun İçi Satışlar

Bildiğiniz gibi bazı oyunlar var ki insanlar birbirine can ya da enerji ya da altın gibi şeyler göndermediğinde siz yeniden bu oyunu oynayamıyor ve uzun süre beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Ancak bu duruma siz dayansanız bile başkaları dayanamıyor. İlle de oyun oynamak istiyorum diyen yüzlerce kişi can almak, enerji toplamak ve bir an önce oyuna başlamak için her enerjiye 2 TL gibi az görünen ancak biriktiğinde oldukça fazla gelecek bir para dağıtıyor. Bu insanları nasıl bulurum diyorsanız oyun içerisindeki sohbet bölümlerine ya da sosyal medyadaki gruplara yazmanız yeterli oluyor.

Oyun içerisinde sadece can, enerji, altın satışı yapmadığınızı da hatırlatmam gerek. Bazen daha büyük silahlar, yardım elemanları gibi ürünleri satarak kazanç elde edebilirsiniz. Öyle oyunlar var ki bir silah yurt dışındaki alıcılar tarafından milyarlar ödenerek sizden alınabiliyor.

Profil Satışı

Başta da değindiğim gibi bazı insanlar oyunlarda yeniden profil açıp o sıkıcı saydığı bölümleri ilerleyerek yeni bölümlere gelmeyi zaman kaybı olarak görebiliyorlar. Bu nedenle de yüksek gelirli bir yapıları varsa sizden profil satın alabiliyorlar. Özellikle fazlaca oynanan oyunlarda güçlü bir profiliniz ya da savaşçınız varsa bunu satarak kazanç elde edebilirsiniz ki bu aşağı yukarı 250-1500 TL arası bir kazanç demektir.

Oyun İçi Paralar

Bazı oyunlarda oyun içerisindeki görevler tamamlandığında ya da araştırma yapıldığında para kazanılmaktadır. Oyun içerisinde yer alan altınları ya da canları da toplayarak bunları oyunun para birimine çevirebilirsiniz. Sadece oyun içi para deyip geçmemeniz gereken bu paraları gerekli bilgileri doldurarak hesabınıza da yatırabilirsiniz.

Yukarıda sizlere sadece oyun içerisinde izleyebileceğiniz para kazanma yollarına değindim. Şimdi ise oyun dışında ancak yine oyunlara bağlı olarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım.

Şu İş İlgini Çekebilir:  İnternetten Özel Ders Verip Gelir Elde Etmek İsteyenlere

Oyunları Yazın!

Yeni çıkan ya da var olan ancak ilerleyen seviyelere kadar gelinemeyen oyunlarda izlenimlerinizi, karşınıza çıkanları tek tek not ederek bunları düzenli bir şekilde yazıya döktüğünüzde teknoloji sayfaları başta olmak üzere pek çok platform satın almak isteyecektir. Ayrıca yazılarınızdan kazanacağınız ücrette 100-200 TL haftalık olabileceği gibi aylık olarak 1000 TL’ye kadar oyun bölümleri inceleyerek para kazanabilirsiniz. Oyunu dikkatli takip etmeniz burada oldukça önemli olacak bunu unutmayın.

Oyunları Video Olarak Sunun!

Milyonlarca oyun severin takip ettiği çalışmalardan olan oyun videoları sizin benim gibi oyun sever insanlar tarafından çekiliyor.  Ancak burada anlattıkları bilgiler ışığında daha bilinçli ve dikkatli oynayacağını düşünen insanlar tarafından bu videolar yüksek tıklanma oranlarına ulaşıyorlar. Yani sizde ilerlediğiniz bir leveli detaylı bir şekilde çeker ve güzel bir anlatımla da sunarsanız ve bu videoyu da You Tube adresi gibi milyonlarca insanın bulunduğu bir adrese eklerseniz emin olun kısa sürede izlenme rekoru kırar ve para kazanmaya başlarsınız.

online oyun oynayarak para kazanmak

Oyunlar Hakkında Deneyimlerinizi Sunun!

Emin olun oyun oynarken sizin gibi düşünen insanlar olduğu gibi sizin gibi düşünmeyerek farklı şekilde oyun oynayan ve o leveli geçemeyen insanlar olacaktır. İşte sizden farklı olarak düşünen bu insanların ilerleyen levelleri geçmelerine yardımcı olacak olan oyun deneyimlerinizi mutlaka video olarak ya da yazılı olarak paylaşmanız gerekir. Bu paylaşımları yapmak için kendinize bir site açmanızı tavsiye ederim. Çünkü kendi sitenizden daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta bir değil birkaç oyun birden oynuyorsanız mutlaka deneyimlerinizi anlatabileceğiniz bir alan bulmalısınız.

Oyun Firmaları İle Çalışın!

Oyun sever biriyseniz ve şimdiye kadar sayısız oyun oynamışsanız sizde bir oyun oynama uzmanlığı gelişmiş demektir. Yani oyun ortamına alışkın biri olarak dikkat çeken oyunlar ile gereksiz gibi birbirinin tekrarı olan oyunları kolaylıkla anlayabilirsiniz. Oyun firmaları ise oyunları daha da geliştirmek ve diğer oyunlarla olan benzerlikleri ortadan kaldırmak adına oyun testçilerine ihtiyaç duymaktadır. İnternet üzerindne oyunları oynayarak hesabınıza yatan ücretlerin tadını çıkarabileceğiniz gibi yeni çıkan oyunları da ilk oynayan kişilerden biri olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Android Oyunlar Oynayın!

Bazı firmalar ve Android oyun üreticileri oyunlarının fazlasıyla oynandığını göstermek amacıyla her oyun deneyimine belli başlı bir kazanç veriyor. Günde 10 farklı oyunu telefonunuza yükleyerek oynadığınızda 2 Euro gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

 Oyun Yazılımcılığı

Bilgisayarla aranız iyiyse ve para kazanmak istiyorsanız Android ya da bilgisayar tabanlı oyunlar üreterek satışını yapabilirsiniz.

Para Kazandıran Oyunları Nasıl Bulabilirim?

Para kazandıran oyunları bende sizler gibi internet üzerinden araştırdığımda karşıma çıkan sayfalarda yer alan bilgilerden yeterince tatmin olmadım. Çünkü birkaç belli başlı oyun var ve bu oyunların çoğu iptal olduğu için açılmıyor. Ancak biraz İngilizceniz varsa ya da çeviri uygulaması bilgisayarınızda eklenti sekmesinde bulunuyorsa yabancı kaynaklı sayfalarda yer alan oyunları oynayarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Hatta birkaç bölümlük olan bu oyunlar oldukça basit ve oyun firmaları açısından da geniş bir Pazar ağına ulaşabilirsiniz. Oyun dünyasında kendinize yer edindiğinizde zaman içerisinde paranın da sizi bulacağına emin olabilirsiniz.

Oyun Oynayarak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmaya karar vermişseniz ve bu işe yeni başlayanlardan biri olacaksanız ilk ay çok fazla kazanç elde edemeyebilirsiniz. Bunun nedeni ise gerçekten bu dünyaya adapte olamayışınızdan ya da uyum sürecinden kaynaklanabilir. Zaman içerisinde aylık en az 200 en fazla ise 4000 TL’ye kadar oyunlar üzerinden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

oyun oynayarak kazanmak

“Online Oyun İle Para Kazanmak İsteyenlere Tüyolar” üzerine 4 yorum

 1. Cilgintavuklara benzemiyor ödeme alma yönünden baktığımızda. Cilgintavuklarda ödeme puanı var.Bunda 1kez ödeme yapmanızı istiyor sadece sisteme girin zaten ödeme yapıp yapmamakta çelişkide kalıcaksınız
  5x tavuk aldık bakalım hayırlısıyla başladık uzun vadede güzel kazançlar elde edilebilir bir sistem , kullanan varsa yorumda düşebilir.
  Hiç yoktan alttaki linkten bi üye olup bana referans sağlayın 1 yumurta satın bizde işimizi görelim
  1 yumurtanın değeri 0.60 kuruştur , 1 tavuk günde 1 yumurta çıkartır.10 tavuğunuz olsa günlük 6lira para yapar.
  http://paraciftligi.com/ana_sayfa?r=ceto02

  Cevapla
 2. Arkadaşlar gelmiş geçmiş en iyi para kazandıran oyun sitesi burası günlük 30 tl kazanıyorum şuanda bu bana göre müthiş bi kazanç her gün sadece 3-4 dakikamı ayırıyorum alt üyem olun sizde kazanın bende. Herkese bol kazançlar bu linkten üye olursanız sevinirim.

  Cevapla
 3. Kuslarimi bir haftadir citftlesirken görüyorum çok sevinçliyim inanın bi çocuk gibi sevinçliyim disi kusum uzun süre yuvada bekliyor sonra çıkıyor citlesiyolar geri giriyor na zaman yumurtlar aceba lütfen yardımcı olur musunuz teşekkürler

  Cevapla
 4. Ütopya oyununda 100 ütopya bonusunuzu alarak kazanmaya baslayabilirsini ben oynuyorum haftada 55 lira en az yani size bagli ve odemeler trink hesaba oluyor harclik cikartir kim istemez 200 300 lirayi
  Refans ile fazladan bonus kazanabilirsiniz:

  Cevapla

Yorum yapın