Örgü örerek para kazanmak

Değerli okurlar bugün sizlere örgü örerek para kazanmak ve bunu üstelik bu çağda yapmaktan bahsedeceğim.

Şimdi bazı ev hanımları bana güleceklerdir. “Çok güzel öneriyorsun admin Bey; ancak o kadar gelir modeli varken örgü örmek nasıl para kazandıracak ki?” diye serzenişlerde bulunacaklar. Güzel soru soruyorsunuz sayın ev hanımları. Ancak ben admininiz bunu sizlere anlatacağım.

Hem de kademe kademe…

Bakın şimdi beni iyi dinleyin. Eğer daha önce örgü örmüşseniz veya bu işle ilgiliyseniz, bu zanaatten hoşlanıyorsanız bunu internet’i kullanarak pazarlamayı öğrenmelisiniz.

Zira ancak bu online-marketing yani online-pazarlama sayesinde örgü örmek gibi bir el işi sanatı para kazanmak için icra edebilirsiniz.

1) İlk olarak kurslara gidin ve bu işi öğrenin

Bu kurslara gitmenize gerek bile olmadan evde, büyüklerinizden, dostlarınızdan, komşularınızdan bu işin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Örgü örerek tasarlayabileceğiniz tekstil ürünlerinin sınırı yok diyebilirim. Zira eski insanlar kendi giyisilerini bu yolla diktikleri için ve kıyafet ihtiyacını, bluz, gelinlik, pardesü ile havlu ihtiyaçlarını bu yolla karşıladıkları için örgü örmek kadınlar hatta bazı erkekler için olmazsa olmazlardandı.

Nitekim sanayi devrimi ile insanlar kıyafetlerini yüksek teknolojili dikiş makineleri ile karşılamaya başlamıştır. Hal böyle olunca da örgü örmek bir gereklilik olmaktan çıkmış, sanat halini almıştır.

Yeni bir sektör doğmuştur. “El yapımı kıyafetler” adını verdikleri yeni ve çok değerli bir sektör.

Halen dünyaca ünlü yıldızlar, sanatçılar ve oyuncular giyimlerinde bu el yapımı örgülerden faydalanmaktadır.

2) Örgü örmeyi öğrendikten sonra örgü için örnek arayışına girin.

Sizin için çok kaliteli bir web-site söyleyeceğim arkadaşlar. Yeni Örnekler sitesi olan bu siteden her türlü dikiş örnekleri, modelleri, numuneleri bulabilirsiniz.

Yeniörnekler“‘i özellikle ev hanımlarının ziyaret etmesi için tercih etmekteyim. Zira böylesi geniş portfoyde numunelerle dolu web-siteleri bulmak zor.

3) Kendi ürettiğiniz örgüden yapılmış tekstil ürünlerini, şaheserleri web-sitelerinde satılığa çıkarın.

Bu web-siteleri hangileri derseniz, size gittigidiyor, sahibinden, n11 gibi siteleri önerebilirim.

Hatta işi daha da ileri götürerek kendi web-sitenizi kurup satılığa çıkarabilirsiniz. Ancak bunun için de ekstra web-masterlık kursuna gitmeniz gerekmektedir. Ben bunun yerine halihazırdaki kurulmuş e-ticaret sitelerini kullanın derin. Zira bir ev hanımı olarak sıfırdan böylesi site kurup böylesi reklam bütçesine ve masrafa girmenizi tavsiye etmem.

4) Ördüğünüz örgüleri tekstilci firmalara ve atölyelere satabilirsiniz.

Bunun için birkaç giyisi firması ile irtibata geçin ve bu firmalardan sizin için örgü modellerini pazarlamalarını isteyin. Emin olun onların müşteri kitlesi bu tarz el yapımı ürünleri mumla aramaktadır. Söz konusu firmalar da kendilerine kar payı koyaraktan bu tarz ürünleri satabilirler.

Sonuç olarak diyeceğim o ki arkadaşlar örgü örme işini sonsuz yaratıcılıkla icra edebileceğiniz iğne oyası modelleri gibi bilgilerin yer aldığı web-sitelerinden yararlanarak bu işi yürütebilir ve kendinize bir ev hanımı olarak ek gelir temin edebilirsiniz.

Ancak şunu bilin ki; size her zaman sitemizdeki başkaca ek gelir imkanlarını incelemeniz ve sizin ilginize uygun olarak daha makul olanları kendinize hem hobi hem de meslek olarak edinmenizi tercih etmekteyim. Örgü örmek gibi ekstra gelir imkanı sayılabilecek iş dahi yerine ve durumuna göre size ayda hiç tahmin edemeyeceğiniz rakamları kazandırabilir. Onlarca faturanızı bir nebze olsun rahatlatabilir.

Sizin için her zaman ev hanımları için ek gelir imkanlarını araştırıyor olacağım. Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere.

“Örgü örerek para kazanmak” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba sevgili site yöneticisi ve hanımefendiler,
  Biz de kendi evinde,kendisine vereceğimiz modelleri, düzgün ve hızlı örebilecek bayan arkadaşlar arıyoruz.Eğer İzmirde oturuyorsanız(tercihen Karşıyaka,Bayraklı) ve örgü örmeyi seviyorsanız, lütfen mail adresimizden bize ulaşın.
  Mail: [email protected]

  Cevapla
 2. Merhaba değerli bayanlar
  Biz örgüler ördürmek istiyoruz.Kaliteli ve iyi bir şekilde örgü örerim verilen modelleri de yaparım diyenler lütfen bize ulaşsınlar
  teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın