Park Yeri Kiralayarak Para Kazanmak

Son zamanlarda öğrendiğim en ilginç para kazanma yollarından biri olan park yeri kiralayarak kazanç elde etme aslında günümüzde de oldukça yaygınlaşabilecek çalışmalardan biri. İçinizden ev kiralamayı anlarım, dükkân kiralamayı da anlarım hatta araç kiralamayı da anlarım ama park yeri nasıl kiralanır diye düşünüyor olabilirsiniz sayın okuyucularım. Ama bir gerçek var ki günümüzde özellikle çalışan ya da aracı olan kesimlerin en büyük sorunlarından biri araç yeri kavgası.

Yurt dışına çıkan çoğu kişinin zaten bildiği durumlardan olan park yeri kiralama aslında ülkemizde de yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Hele ki sabah vakti stresli ve uykusuz şekilde yatağından kalkan insanların araçlarını park etmek için aradıkları park alanları artık çoğu kişinin geçim kaynağı. Sizde yeni yeni var olan böyle bir meslek ile tanışarak çalışmaya başlamayı düşünüyorsanız emin olun ki çok kazanacaksınız. Yeni duyulan ya da yeni yeni başlayan bütün meslekler her zaman çok kazandırmıştır.

park yeri

Park Yeri Kiralamak Nasıl Bir İştir?

Park yeri kiralamak tamamen erkenden yola çıkıp günlük olarak yüksek kazançlar elde edebilmenizi sağlayan bir meslektir. Kocaman bir park yeri düşünün ki gün içerisinde buraya bir sürü insan aracını park etmek için geliyor. Ancak kiralanan alanların üzerinde çeşitli trafik işaretleri bulunduğu için kimse araçlarını buraya koyamıyor. Böyle bir tabloda siz ortaya çıkıp buranın size ait olduğunu söyleyerek isterseniz belli bir ücret karşılığı karşı tarafa verebileceğinizi söylüyorsunuz. Özellikle iş hayatının yoğun olduğu ücretli otoparklarda uygulanabilen bu durum günlük olarak takip edildiğinde 100-200 TL kadar kazanç elde etmeyi sağlıyor.

Park Yeri Kiralama İçin Gerekenler Nelerdir?

Park yeri kiralamak için sabahın erken vaktinde yola düşüp ister ücretli isterse ücretsiz olsun çeşitli park alanlarına gidip ya ücret ödeyerek ya da ücretsiz bir şekilde buralara park yeri işaretini koymanız gerekiyor. Bu konuda illegal görüldüğü için ülkemizde uygulanması oldukça zor olabiliyor. Ancak sokaklardaki park alanlarında benim görmeye başladığım bir durum var ki şu anda size anlattığımla hemen hemen örtüşüyor. Park alanlarında üzerlerinde fosforlu kıyafetlerin olduğu ve ellerindeki ücret kesme makineleri ile gezen birkaç insana rastlamıştım ve tam da size anlattığım bu hizmeti gerçekleştiriyorlardı. Sizde alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Boş Yazlık Evi Kiraya Vererek Para Kazanmak

Gün içerisinde aracını park etmek isteyen kişilere belli bir ücret karşılığında park yerlerini kiraya verebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz. Yurt dışında uygulanıyor olsa da yasal olarak ücret alınmayan belirli park alanlarından düzeni sağlamak adına belediyelerden izin aldığınızda verdiğiniz hizmet karşılığı ücret alabiliyorsunuz. Eğer aklınız karışmışsa bununla ilgili olarak belediyelere başvurabilir ve gerçekten düzenleme isteyen park alanları için bu konuda görevli olabileceğinizi bildirebilirsiniz.

park yeri kiralayarak para kazanmak

Park Yeri Kiralama Karlı Mıdır?

Park yeri kiralama işinde park yerine gelen araç sayısı ve sizin sunduğunuz fiyatlar çok önemlidir. Hele bir de belediyeler tarafından görevlendirilmişseniz alacağınız ücretlerde belirli bir düzeyde olacaktır. Kazancınızın asgari ücretin üzerinde olacağı bu meslekte eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız daha da yüksek maaşlar alabilirsiniz.

Yorum yapın